Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 17 Sep 2019 17:40:30 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Житлові програми профінансують на 164 мільйони]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zhitlov-programi-profnansujut-na-164-mljoni-57440 Tue, 17 Sep 2019 16:40:00 +0300 message На житло для молодих сімей хочуть виділити 23.4 млн гривень

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді передбачити в законі про державний бюджет на 2020 рік 164,3 млн гривень на фінансування державних житлових програм.

Про це йдеться в зареєстрованому 15 вересня законопроекті №2000, передають Українські Новини.

Зокрема, на часткову компенсацію ставки кредитів комерційних банків на будівництво або придбання житла для молодих сімей пропонується виділити 23,4 млн гривень.

На здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, закладено 40,9 млн гривень.

На продовження програми «Доступне житло» пропонується виділити 100 млн гривень.

На фінансову підтримку Фонду сприяння молодіжному будівництву передбачено 6,850 млн гривень.

Крім того, 28 млн гривень пропонується виділити на збільшення статутного фонду Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Як повідомлялося раніше, держава купить квартири в Києві звільненим політв'язнем з Криму.

 

 

]]>
<![CDATA[Подавати документи та отримувати дозволи на будівництво можна буде онлайн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/podavati-dokumenti-ta-otrimuvati-dozvoli-na-budvnictvo-mozhna-bude-onlajn-57439 Tue, 17 Sep 2019 15:35:00 +0300 message В Україні планують створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Відповідний законопроект №1081 народні депутати підтримали в першому читанні.

Якщо документ приймуть в цілому, забудовники зможуть в електронній формі подавати всі документи й отримувати дозволи. Паперові відповідники можуть узяти за бажанням.

— Отримати дозвіл на будівництво житлових комплексів, бізнес-центрів, торгово-розважальних чи промислових центрів досі можна тільки в Києві і лише в паперовій формі, — пояснює нардеп 43-річна Олена Шуляк. — Забудовники з усіх регіонів мусять їздити зі стосами паперів в архітектурно-будівельну інспекцію. Мають попасти в прийомні дні та прийомні години лише щоб подати документи. Щомісяця привозять від 300 до 500 пакетів. Щоб отримати якусь незначну виписку, треба їхати особисто. Перехід адміністративних послуг в електронний вигляд — це необхідність.

Забудовникам і підрядникам скоротять перелік документів, необхідних для отримання дозволу на будівництво. Через електронний кабінет можна буде сплачувати послуги та штрафи за порушення.

— Запровадження електрон­ної системи зробить більшість процесів будівництва прозорими. Вона об'єднає всі дані про конкретне будівництво, про всі будівлі і всіх учасників будівельного ринку, — пояснює Шуляк.

 

]]>
<![CDATA[На півдні України з’явиться три нові ВЕС]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-pvdn-ukrajini-zjavitsja-tri-nov-ves-57438 Tue, 17 Sep 2019 14:52:00 +0300 message Німецька компанія Notus Energy побудує на півдні України три масштабні вітроелектростанції загальною потужністю 270 МВт.

Про це повідомляє профільне видання ReNews, підкреслюючи, що права на будівництво були придбані представниками компанії ще в квітні.

За даними компанії, генератори будуть розташовані в 30 кілометрах на заході від Одеси, в Овідіопольському районі, близько селищ Лібенталь, Роксолани і Овідіополь.

Інвестори планують завершити будівництво до 2021 року, тоді ж хочуть запустити генератори в роботу.

За даними компанії, всього на території України встановлять 54 турбіни заввишки 250 метрів і потужністю 5 МВт кожна.

“Ми прийняли проект на більш просунутій стадії від місцевого партнера і в даний час готуємо деталі остаточного інвестиційного рішення”, – заявив генеральний директор компанії Notus Energy Хайнер Роджер.

 

]]>
<![CDATA[Вокзали «Укрзалізниці» зроблять прибутковими]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vokzali-ukrzalznic-zrobljat-pributkovimi-57436 Tue, 17 Sep 2019 13:40:00 +0300 message Керівництво «Укрзалізниці» планує створити окремою філією «Вокзальну компанію» для управління всіма українськими вокзалами. Вона повинна зробити їх прибутковими.

Як повідомив глава «Укрзалізниці» Євген Кравцов в інтерв’ю «НВ Бізнес», компанія повинна запрацювати до кінця 2019 року, і буде структурною частиною УЗ, що не підлягає приватизації. Однак вона зможе співпрацювати з приватниками в сфері вокзального господарства.

"Зараз у нас вокзали збиткові. Це нонсенс. Наше завдання: вивести їх як мінімум в нульову рентабельність, як максимум – у прибуток"- Заявив Євген Кравцов, глава «Укрзалізниці»

Зокрема, для комерціалізації залізничних вокзалів передбачається державно-приватне партнерство, наприклад, у формі концесії.

Як повідомлялося, минулого року вокзальні комплекси були переведені в окрему структурну одиницю у складі «УЗ». В поточному році планувався запуск конкурсів на передачу вокзалів у концесію, зокрема, із залученням зарубіжних компаній.

Пілотним проектом передачі вокзалів в концесію, має стати київський центральний вокзал. Його можуть віддати як приватній особі, так і в муніципальну концесію, якщо місто знайде кошти.

 

]]>
<![CDATA[Судно Solitaire, прокладає “Північний потік-2” наближається до кордону з Данією]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sudno-solitaire-prokladaje-pvnchnij-potk-2-nablizhajetsja-do-kordonu-z-danjeju-57437 Tue, 17 Sep 2019 13:10:00 +0300 message Судно Solitaire, прокладає “Північний потік-2” наближається до кордону з Данією, яка єдина не дала згоду на прокладку газопроводу в своїх водах, повідомляє агенція Reuters.
 
Екіпаж судна повідомив, що добереться до вод Данії на початку жовтня. “Зараз ми прямуємо до датського кордону, а потім чекаємо подальшого розвитку проекту від датського кордону до Німеччини”, — сказав капітан судна Кенні Хубен. Швидкість прокладки газопроводу по морському дну становить 3-4 км на добу.
 
Консорціум Nord Stream 2, контрольований Газпромом, повідомив, що проект реалізується відповідно до графіка, і що, як все ще сподівається концерн, Данія схвалить укладку до того, як Solitaire допливе до її вод.
 
“Ми дотримуємося плану, і ми абсолютно точно дотримуємося графіку”, — сказав заявив прес-секретар “Північного потоку-2” Ульріх Ліссек на борту Solitaire.
 
У діалозі з Датським енергетичним агентством (ДЕА), яке відповідає за видачу дозволу Данії після проведення екологічної оцінки двохниткового трубопроводу, “серйозних ризиків або проблем не виникло”.
 

Згідно з планами консорціуму, газопровід повинен почати перекачувати природний газ з Росії до Німеччини до кінця 2019 року. 

]]>
<![CDATA[З 19 вересня в’їзд вантажного транспорту до Києва з боку Борисполя обмежать]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-19-veresnja-vjizd-vantazhnogo-transportu-do-kijeva-z-boku-borispolja-obmezhat-57435 Tue, 17 Sep 2019 12:21:00 +0300 message Із 19 вересня щоранку із 7:00 до 10:00 в’їзд вантажного транспорту до Києва з боку Борисполя обмежуватимуть, щоб зменшити негативний вплив транспорту на стан повітря та розвантажити рух. 
 
Таке рішення ухвалено на засіданні постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
 
Обмеження на в’їзд діятиме на постійній основі.
 
Стан повітря у Києві моніторять постійно. Цілодобово працює пересувна лабораторія Комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС). Особлива увага приділена територіям, де спостерігається найбільша задимленість. Мова йде про житлові масиви на лівому березі столиці.
 
Нагадаємо, що зростання кількості пожеж за останній місяць суттєво вплинуло на стан повітря в столиці. За останній місяць поблизу Києва сталося понад 800 пожеж, що майже у 7 разів більше, ніж за аналогічний період у червні-липні. Тільки вчора, 15 вересня, у Київській області зафіксовано 68 пожеж на загальній площі 72,132 га. Рятувальники Києва співпрацюють із відповідними службами області, щоб спільними зусиллями подолати пожежі.
 
Управління з питань цивільного захисту КМДА нагадує, що робити у випадках задимленості:
 • обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
 • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
 • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
 • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
 • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
 • не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.
Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
 

Звертаємо увагу, що за повідомленням Українського гідрометцентру, надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека утримається у столиці до 20 вересня. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: нові швидкісні траси мають будуватися зі звуженими лівими смугами]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-nov-shvidksn-trasi-majut-buduvatisja-z-zvuzhenimi-lvimi-smugami-57434 Tue, 17 Sep 2019 11:40:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновило державні будівельні норми щодо проектування автомобільних доріг загального користування. Відповідно до змін, звужується ширина лівих смуг руху на дорогах І категорії — з 3-ма і більше смугами руху в одному напрямку. Тепер вона складатиме 3,5 м замість 3,75 м.
 
Норма вступила в дію 1 вересня і має застосовується обов’язково під час нового будівництва швидкісних доріг.
 
Крім того, новими змінами встановлено нову ширину зупиночної смуги руху на дорогах вищих категорій (І-ІІ категорій) — 3 м замість 2,5 м. Парцхаладзе пояснив, що чинна ширина зупинкової смуги у 2,5 м є дуже небезпечною і спричиняє додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть у повній мірі безпечно та зручно розміститися на такій ділянці дороги.
 
Також у нових змінах до ДБН встановлені сучасні та більш безпечні вимоги до проектування горизонтальних та вертикальних кривих. Це актуально для гірських трас, трас на іншому складному ландшафті тощо. Завдяки встановленню більш безпечних мінімальних радіусів кривих нові дороги проектуватимуться з кращою видимістю.
 
Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.  
]]>
<![CDATA[На цьому тижні у столиці пройдуть сезонні ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-comu-tizhn-u-stolic-projdut-sezonn-jarmarki-57433 Tue, 17 Sep 2019 11:06:00 +0300 message З метою більш повного задоволення потреб споживачів у сільськогосподарській продукції 17-22 вересня у столиці пройдуть сезонні ярмарки. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.
 
Ярмарки відбудуться:
 
17 вересня (вівторок):
 
у Голосіївському районі – просп. Науки, 88, вул. Володимирська, 80-86-А;
у Дарницькому районі – вул. Євгена Харченка, 41-47, просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»), перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна;
у Деснянському районі – вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна, 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»);
у Дніпровському районі – вул. Івана Микитенка, 21-27;
у Подільському районі – вул. Оболонська, 23-35;
у Шевченківському районі – вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4, міжвуличний проїзд біля скверу в межах вулиць Олеся Гончара, 65-А та Богдана Хмельницького, 94, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу).
 
18 вересня (середа):
 
у Голосіївському районі – Стратегічне шосе (у межах просп. Науки та вул. Малокитаївської), вул. Деміївська, 45-47;
у Дарницькому районі – просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»), перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна, вул. Анни Ахматової, 31;
у Деснянському районі – вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»);
у Дніпровському районі – просп. Соборності, 2-20;
у Подільському районі – просп. Правди, 5-11.
 
19 вересня (четвер):
 
у Голосіївському районі – вул. Новопирогівська, 25, вул. Ковпака (у межах вулиць Великої Васильківської та Антоновича), вул. Ломоносова (у межах вулиць Михайла Стельмаха та Маричанської);
у Дарницькому районі – вул. Євгена Харченка, 41-47, просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»), перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна;
у Деснянському районі – вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»);
у Дніпровському районі – б-р Перова, 8-10, просп. Генерала Ватутіна, 12-А;
у Подільському районі – вул. Оболонська, 23-35.
 
20 вересня (п’ятниця):
 
у Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
у Дарницькому районі – просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»), перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна, вул. Анни Ахматової, 31;
у Деснянському районі – вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»); вул. Шолом-Алейхема (у межах вулиць Мілютенка та Кубанської України);
у Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
у Подільському районі – вул. Полкова, 72;
у Солом’янському районі – вул. Освіти (у межах вулиць Вузівської та Максима Кривоноса); пров. Ковальський (у межах вулиць Металістів та Смоленської);
у Шевченківському районі – вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4; вул. Деревлянська, 16-20, міжвуличний проїзд біля скверу в межах вулиць Олеся Гончара, 65-А та Богдана Хмельницького, 94, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу).
 
21 вересня (субота):
 
у Дарницькому районі – перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна, просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»);
у Деснянському районі – вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»).
 
22 вересня (неділя):
 
у Дарницькому районі – перетин вулиць Павла Чубинського та Юрія Пасхаліна, просп. Миколи Бажана (пішохідна доріжка від ТРЦ «Аркадія» до станції метро «Осокорки»);
у Деснянському районі - вул. Електротехнічна (від заправки WOG – 2, 4-Б, 6, 16, 10, 18, 26, 28, і з іншої сторони від – 5, 5-А, 7, 11, 9, 9-А до заправки SHELL; Електротехнічна 2-А, навпроти центрального входу ринків «Обрій-2000» та «Глорія-Т»);

у Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської). 

]]>
<![CDATA[Більш як 530 будівель в Україні отримали сертифікати енергоефективності]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/blsh-jak-530-budvel-v-ukrajin-otrimali-sertifkati-jenergojefektivnost-57432 Tue, 17 Sep 2019 10:25:00 +0300 message Більш як 160 будівель отримали сертифікати енергоефективності у серпні. Це у 2 рази більше, ніж у липні цього року, повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
Загалом станом на 12 вересня 2019 року нараховується вже більше 530 будівель, які пройшли сертифікацію. 
 
Зокрема:
 • 143 громадські будівлі; 
 • 137 житлових будинків; 
 • 120 навчальних закладів; 
 • 103 лікарні; 
 • 25 дитячих садочків; 
 • 4 підприємства торгівлі; 
 • 1 готель.
 

Як показує моніторинг, що проводить Держенергоефективності, попит на сертифікацію будівель зростає щомісяця. Цим питанням цікавляться вже навіть підприємці, наприклад, у сфері торгівлі та готельного бізнесу. 

]]>
<![CDATA[Учасники ООС Хмельниччини отримали у власність понад 19,8 тис. га землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/uchasniki-oos-khmelnichchini-otrimali-u-vlasnst-ponad-198-tis-ga-zeml-57431 Tue, 17 Sep 2019 09:41:00 +0300 message У Хмельницькій області учасники бойових дій завершили процедуру оформлення та отримали у власність 12 156 земельних ділянок загальною площею 19 809,63 гектара.
 
Для ведення особистого селянського господарства військові отримали 10 157 земельних ділянок загальною площею 19,58 тис га, для ведення садівництва – 1 999 ділянок загальною площею 234,41 гектара.
 
Загалом з початку запровадження ініціативи про надання учасникам бойових дій земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявами про отримання землі звернулися 29 520 військовослужбовців. За результатами розгляду звернень 19 458 військових отримали дозвіл на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 30,56 тис. гектара.
 
Найбільшу кількість заяв від учасників бойових дій отримали у Хмельницькому районі та м. Хмельницькому (3 709), Старокостянтинівському (3 545) та Кам’янець-Подільському (2 877) районах Хмельниччини.
 

На сайті Держгеокадастру розміщено покрокову схему дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. 

]]>
<![CDATA[В.Криклій:«Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vkrikljdorozhnj-fond-u-2020-roc-zaplanovano-u-rozmr-697-mlrd-griven-57430 Tue, 17 Sep 2019 09:05:00 +0300 message Проєкт Державного бюджету на 2020 рік передбачає фінансування дорожньої галузі в обсязі 74,4 млрд гривень. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.
 
«Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень. Джерелами формування Державного дорожнього фонду визначено, зокрема, 100 % акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої корегування у грошовий вимір цих 100%. Показники надходжень до Державного дорожнього фонду, закладені у проекті Державного бюджету на 2020 рік, ґрунтуються на прогнозі макроекономічних показників від травня 2019 року, який враховує курс 28,2 грн за долар США. 
 
Додатковими джерелами наповнення Державного дорожнього фонду, відповідно до прийнятого 12 вересня 2019 року Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» щодо джерел формування державного дорожнього фонду» (№1063), передбачається визначити штрафи за недотримання габаритно-вагових норм. Вказані надходження від штрафів не враховувалися при розрахунку показників Державного дорожнього фонду, закладеного у проекті Державного бюджету на 2020 рік, оскільки процедурно це неможливо, але буде зроблено максимально швидко. Необхідно брати до уваги, що це проект Державного бюджету і дискусії щодо нього продовжаться вже у Верховній Раді України», – зазначив Міністр інфраструктури.
 
Кошти Дорожнього фонду у 2020 році заплановано спрямувати на:
 • розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 38,0 млрд грн;
 • будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам) – 22,2 млрд грн;
 • заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн;
 • виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування – 6,3 млрд грн. 
]]>
<![CDATA[Сьогодні, 17 вересня, погода буде дещо холоднішою, ніж у попередні дні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-17-veresnja-pogoda-bude-deshho-kholodnshoju-nzh-u-poperedn-dn-57429 Tue, 17 Sep 2019 07:47:00 +0300 message Сьогодні, 17 вересня, погода буде дещо холоднішою, ніж у попередні дні. Крім того, на більшості території України очікуються прохолодні осінні дощі, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Незначні дощі пройдуть у західних та центральних областях. Місцями дощитиме і на Сході та Півдні, крім Криму та крайнього півдня Одещини
 
Натомість сухо буде лише на Півночі. Дещо накрапати може лише вздовж північного кордону.
 
Знизиться і температура повітря. Вдень очікується +13+18 градусів. Тепліше лише на Півдні +19+25 градусів. Відчутно холодніше стане й уночі – на Півдні +15, на решті території країни +6+12 градусів. 
 
У Києві 17-го вересня буде без опадів, але дещо похолодає. Вдень не вище +18 градусів. Крім того, у столиці варто очікувати на поривчастий вітер.
 
Прогноз погоди на вівторок, 17 вересня, у містах України:
 
Ужгород – +17…+19
Львів – +15…+17
Івано-Франківськ – +16…+18
Тернопіль – +15…+17
Чернівці – +16…+18
Хмельницький – +15…+17
Луцьк – +15…+17
Рівне – +15…+17
Житомир – +15…+17
Вінниця – +16…+18
Одеса – +22…+24
Миколаїв – +22…+24
Херсон – +22…+24
Сімферополь – +23…+25
Кропивницький – +17…+19
Черкаси – +17…+19
Чернігів – +16…+18
Суми – +16…+18
Полтава – +17…+19
Дніпро – +17…+19
Запоріжжя – +22…+24
Донецьк – +19…+21
Луганськ – +19…+21

Харків – +18…+20 

]]>