Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 19 May 2019 15:44:06 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[На субсидії вже виділено 5,7 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-subsidji-vzhe-vidleno-57-mlrd-grn-56280 Fri, 17 May 2019 18:30:00 +0300 message Прем'єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував прогрес монетизації субсидій. До теперішнього часу субсидії монетизовані для 3,4 млн сімей на суму 5,7 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Гройсман підкреслив, що процес монетизації залежить від рівня модернізації житлово-комунальних господарств. Завдяки реформі децентралізації в регіони надійшли ресурси, які слід витратити на ремонт мереж, установку лічильників і впровадження енергоефективних технологій.

Досвід монетизації субсидій буде врахований при монетизації інших пільг. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року пільги на оплату ЖКП також будуть монетизовані, як в готівковій, так і в безготівковій формі.

Пільги в безготівковій формі будуть надані всім пільговикам в автоматичному режимі, за таким же принципом, як і субсидії. Кожен пільговик отримає виплати на окремий рахунок в Ощадбанку. Пільги готівкою зможуть оформити всі бажаючі, подавши заяву до органів соцзахисту.

 

]]>
<![CDATA[Права власників житла у довгобудах захистять новим законом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/prava-vlasnikv-zhitla-u-dovgobudah-zahistjat-novim-zakonom-56279 Fri, 17 May 2019 17:50:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з ДП «НДПІ містобудування» розробили новий законопроект «Про захист прав постраждалих фізичних осіб при будівництві житлової нерухомості».

Він має на меті у першу чергу закріпити законодавчі механізми для захисту прав громадян, чиї кошти залучаються у будівництво житла, а також вирішити питання з добудовою існуючих проблемних об’єктів.

Серед проблемних питань, які має на меті вирішити цей законопроект:

незахищеність фізичних осіб при інвестуванні коштів у будівництво житла;

подвійний продаж квартир;

порушення строків будівництва об’єктів;

втрата інвестованих коштів у випадку банкрутства замовника;

відсутність інформації щодо проблемних об’єктів;

відсутність у інвесторів прав розпоряджатися земельною ділянкою та приймати рішення щодо добудови проблемного об’єкта;

відсутність підстав для втручання органів місцевого самоврядування в процес будівництва та механізмів добудови проблемних об’єктів;

відсутність відповідальності управителів фондів фінансування будівництва за невиконання зобов’язань щодо передачі інвесторам у власність квартир;

відсутність дієвого контролю за будівництвом тощо.

Новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України.

 

]]>
<![CDATA[Суд заборонив Кабміну призначати і звільняти правління «Нафтогазу»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sud-zaboroniv-kabmnu-priznachati--zvlnjati-pravlnnja-naftogazu-56278 Fri, 17 May 2019 16:46:00 +0300 message Суд призупинив можливість Кабінету Міністрів призначати і звільняти правління "Нафтогазу".

Кабмін позбавили можливості призначати і звільняти правління «Нафтогазу»

Окружний адміністративний суд Києва призупинив можливість Кабінету Міністрів призначати і звільняти правління і голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Про це Українським Новинам повідомив представник суду.

Він зазначив, що за позовом акціонерного товариства «Федерація роботодавців нафтогазової галузі» суд тимчасово призупинив можливість Кабміну обирати і припиняти повноваження голови правління і правління «Нафтогазу» до прийняття остаточного рішення.

«Наступне засідання призначено на 4 червня о 14:00, це справа буде розглядати суддя Анна Кузьменко», - відзначили в суді.

 

]]>
<![CDATA[Ахметов став власником «Одесаобленерго»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ahmetov-stav-vlasnikom-odesaoblenergo-56277 Fri, 17 May 2019 15:44:00 +0300 message Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова завершив операцію з придбання 68,2949% акцій АТ «Одесаобленерго».

Про це з посиланням на прес-службу ДТЕК повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У компанії обіцяють, що результатом входження «Одесаобленерго» до складу холдингу ДТЕК стане »підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів».

Нагадаємо, раніше контрольний пакет акцій «Одесаобленерго» належав структурам російського бізнесмена Олександра Бабакова. Крім того, 25% акцій «Одесаобленерго» знаходяться у власності держави, а ще 9% - ВАТ «Київобленерго». Останнє також контролювалося структурами Бабакова, і теж купується холдингом Ахметова.

Як уже повідомлялося, 3 січня ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» і нідерландська NGR B.V. уклали договори купівлі-продажу 68,29% акцій АТ «Одесаобленерго» і 94% акцій ПАТ «Київобленерго». При цьому дані документи підписані «з відкладальною умовою»: домовленості будуть завершені після отримання необхідних дозволів державних органів, включаючи узгодження антимонопольників.

Нагадаємо, ДТЕК здійснює видобуток вугілля та природного газу і виробляє електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, поставляючи електрику і тепло кінцевим споживачам і надаючи їм сервісні послуги. Холдинг входить до складу фінансово-промислової групи SCM.

 

]]>
<![CDATA[Гройсман вимагає від "Нафтогазу" анбандлінг до кінця року]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/grojsman-vimagaje-vd-naftogazu-vdokremiti-operatora-gts-do-kncja-roku-56276 Fri, 17 May 2019 14:45:00 +0300 message Анбандлинг має бути реалізований за моделлю, прийнятою у 2016 році, заснованою на зобов'язанні України перед Європейською енергетичною спільнотою. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає від Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" реалізувати необхідні рішення для завершення процесу розділення функцій компанії, зокрема виділення незалежного оператора газотранспортної системи України (анбандлинг) до кінця поточного року. Читайте також Європейські експерти допоможуть "Нафтогазу" створити українського оператора ГТС Про це повідомляє прес-служба уряду, посилаючись на слова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. 

За інформацією прес-служби, Гройсман зазначив, що уряд України наполягає і вимагає від НАК "Нафтогаз України" прийняти та реалізувати необхідні рішення, які дозволять завершити процес анбандлінгу державної компанії до кінця поточного року за моделлю, прийнятою ще в липні 2016 року і заснованою на зобов'язанні України перед Європейською енергетичною спільнотою. 

"В силу різних обставин можу констатувати, що робота НАК "Нафтогаз України" з цього питання (анбандлинг – УНІАН) не мала успіху. Багато було розмов і питань, але рішень, які були прийняті в рамках виконання завдань уряду, "Нафтогаз України" так і не схвалив", - цитує прес-служба Гройсмана. 

Прем'єр-міністр підкреслив, що сьогодні не існує жодних перешкод, насамперед юридичного характеру, які могли б затримувати анбандлінг "Нафтогазу України" за певною моделлю. 

У 2016 році Кабмін ухвалив рішення про створення нової компанії - оператора ГТС - акціонерного товариства "Магістральні газопроводи України". Водночас менеджмент національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" створив у структурі діючої держкомпанії "Укртрансгаз" новий філіал - "Оператор ГТС України". 

Відділення ГТС в нову юрособу і залучення європейського партнера до її управління необхідні для того, щоб європейські компанії змогли в майбутньому купувати газ на східному кордоні України, а потім транзитом передавати його на європейський ринок, таким чином зберігши обсяги транзиту після завершення чинного контракту з "Газпромом". На початку 2019 року "Нафтогаз" створив нову компанію - "Оператор газотранспортної системи України", 100% власником якої є АТ "Укртрансгаз", в рамках реалізації чергового етапу по відділенню оператора ГТС і залучення європейського партнера до її управління.

 

]]>
<![CDATA[«Укрзалізниця» переходить на літній розклад руху поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-perehodit-na-ltnj-rozklad-ruhu-pojizdv-56275 Fri, 17 May 2019 13:40:00 +0300 message Продаж квитків на період літніх відпусток стартував на “Укрзалізниці”. Традиційно на цей час більша частина потягів змінить графік свого руху, а також з’являться додаткові напрямки. На більшість із них квитки вже є в продажу.

Зокрема, вперше з Херсонської області можна буде напряму дістатись до Чернівців. Потяг 118 “Буковина” сполученням Генічеськ — Чернівці відправлятиметься щоденно з 1 червня по 9 вересня о 3:45 ночі і прибуватиме до пункту призначення наступного дня о 7:57 вранці. Потяг курсуватиме через Дніпро, Київ, Вінницю, Хмельницький, Кам’янець-Подільський.

Також до баз відпочинку на Арабатській Стрілці можна буде дістатись і з інших західних областей України. Один раз на два дні влітку курсуватиме потяг Генічеськ — Івано-Франківськ з відправленням об 11:15 і прибуттям наступного дня о 13:08. А до Рівного і Луцька можна буде дістатись постійно курсуючим потягом Новоолексіївка — Ковель.

Серед інших літніх потягів до Генічеського району — №211 Харків — Новоолексіївка, №215 Покровськ — Новоолексіївка, №100 Мінськ — Новоолексіївка, №244 Кривий Ріг — Генічеськ, №190 Дніпро — Генічеськ.

На літній період зміниться й графік руху фірмового потягу №12 “Славутич” Новоолексіївка — Київ. Відправлятиметься він о 22:58 і прибуватиме до столиці наступного дня о 12:20. У зворотньому напрямку він відправлятиметься о 15:07 і прибуватиме о 4:49 ранку.

Зміниться влітку й курсування потягів між Херсоном і Києвом. Звичайний потяг №102 відправлятиметься зі столиці о 19:37 і прибуватиме о 06:18 ранку. Назад він відправлятиметься з Херсона о 8:03 вранці і прибуватиме до Києва ввечері о 19:14.

Також можна буде дістатись до столиці літніми потягами №298 Херсон — Київ (відправлення щодня о 20:33, прибуття до кінцевого пункту — 9:15 ранку) та №162 Миколаїв — Київ (курсуватиме не кожного дня, відправлення о 22:52, прибуття — 12:28).

Серед додаткових потягів — №255 Херсон — Львів (курсуватиме в окремі дні, відправлення о 14:44, прибуття — 11:24) і безпересадковий вагон Херсон — Мінськ.

 

]]>
<![CDATA[Мінрегіон розробив законопроект, який має розв'язувати проблеми з довгобудами]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnregon-rozrobiv-zakonoprojekt-jakij-maje-rozvjazuvati-problemi-z-dovgobudami-56274 Fri, 17 May 2019 12:46:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україні розробив новий законопроект «Про захист прав постраждалих фізичних осіб при будівництві житлової нерухомості», про це повідомляє прес-служба Міністерства.
 
Він має на меті закріпити законодавчі механізми для захисту прав громадян, чиї кошти залучаються у будівництво житла, а також вирішити питання з добудовою існуючих проблемних об’єктів.
 
Серед проблемних питань, які має на меті вирішити цей законопроект:
  • незахищеність фізичних осіб при інвестуванні коштів у будівництво житла;
  • подвійний продаж квартир;
  • порушення строків будівництва об’єктів;
  • втрата інвестованих коштів у випадку банкрутства замовника;
  • відсутність інформації щодо проблемних об’єктів;
  • відсутність у інвесторів прав розпоряджатися земельною ділянкою та приймати рішення щодо добудови проблемного об’єкта;
  • відсутність підстав для втручання органів місцевого самоврядування в процес будівництва та механізмів добудови проблемних об’єктів;
  • відсутність відповідальності управителів фондів фінансування будівництва за невиконання зобов’язань щодо передачі інвесторам у власність квартир;
  • відсутність дієвого контролю за будівництвом тощо.
Новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України.
]]>
<![CDATA[А.Коболєв:«Російська сторона має технічну можливість в наступному році не використовувати український транзит»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/akobolevrosjska-storona-maje-tehnchnu-mozhlivst-v-nastupnomu-roc-ne-vikoristovuvati-ukrajinskij-tranzit-56273 Fri, 17 May 2019 11:38:00 +0300 message Газпром має технічні можливості відмовитися від використання української газотранспортної системи (ГТС) навіть у разі, якщо будівництво альтернативного маршруту "Північний потік-2" не буде завершено.
 
Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вчора на Міжнародній інвестиційній конференції "Game of thrones: final season?".
 
"За нашими підрахунками, російська сторона має технічну можливість в наступному році не використовувати український транзит, навіть якщо не буде побудований" Північний потік-2 ". При цьому він може виконувати мінімальні обсяги поставки газу європейським споживачам в рамках існуючих контрактів" Газпрому ". Дефіцит поставки газу в такій ситуації становить приблизно 5 млрд куб. м. Ці розрахунки збігаються з розрахунками декількох великих міжнародних інститутів ", - сказав Андрій Коболєв.
 
Зараз Газпром здійснює поставки газу в Європу в прискореному темі, чим створює додаткові запаси ресурсу, які в даний час є рекордними.
 

"Я так думаю, що саме для покриття цього дефіциту ці додаткові запаси і створюються. Тому, за моєю оцінкою, яку також поділяють і наші європейські партнери, ймовірність того, що 1 січня 2020 роки ми отримаємо повне припинення транзиту, як це було в січні 2009 року, досить висока ", - сказав Коболєв. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: дорожня розмітка зі світловідбиваючими вставками для безпеки руху у вечірній час]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-dorozhnja-rozmtka-z-svtlovdbivajuchimi-vstavkami-dlja-bezpeki-ruhu-u-vechrnj-chas-56272 Fri, 17 May 2019 11:00:00 +0300 message У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» унормовано можливість використання дорожньої розмітки зі спеціальними світловідбиваючими вставками. 
 
За підрахунками експертів, це на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час, що, у свою чергу, дозволить суттєво посилити безпеку дорожнього руху, про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.
 
Таким чином, вводиться можливість проектувати на трасах дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками, які дозволять покращити видимість для водіїв у вечірній час. За своєю суттю вони нагадують принцип дії катафоту. Цей світловідбивач зазвичай використовують на фарах автомобілів чи велосипедів. 
 
Світловідбиваючі вставки на дорожній розмітці могли би вирішити проблему з підсвічуванням трас у нічний час і їх більш реально робити, ніж, наприклад, ту ж саму люмінесцентну розмітку.
 
Такі світловідбиваючі вставки можуть також розташовуватися для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок. Технічні вимоги до проектування світловідбиваючих вставок прописані у ДСТУ 4036-2001 «Безпека дорожнього руху. Вставки розмічальні дорожні. Загальні технічні вимоги».
 
Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[В.Гройсман: Процес монетизації комунальних субсидій і пільг – це не разова акція]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vgrojsman-proces-monetizacji-komunalnih-subsidj--plg--ce-ne-razova-akcja-56271 Fri, 17 May 2019 10:16:00 +0300 message Процес монетизації комунальних субсидій і пільг – це не разова акція, а планомірний процес, який почався і буде продовжено. Ці кошти – це державна підтримка, і вона належить людям. 
 
Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
 
«Люди мають державну підтримку на оплату послуг. Це важливо. Статистика говорить таке: ми монетизували субсидії для 3,4 млн домогосподарств. На це направили 5,7 млрд грн, - сказав Володимир Гройсман. - Це гроші людей. Треба аби люди отримували кошти і розуміли ціну і вартість послуг».
 
Глава Уряду наголосив, що процес монетизації субсидій тісно пов’язаний і з процесами модернізації комунального господарства, відповідальність за які несе місцева влада. Завдяки реформі децентралізації на місця переданий значний ресурс, який потрібно витратити на оновлення мереж, встановлення приладів обліку, впровадження заощадливих технологій.
 
«От зараз я чую, що в містах вимикають гарячу воду. Так я закликаю місцеву владу не вимикати воду, а проводити модернізацію систем. Кошти на це є», - додав Володимир Гройсман.
 

Окрім цього, він звернув увагу, що досвід монетизації субсидій буде врахований і при монетизації інших пільг. Робота в цьому напрямку почнеться, за словами Глави Уряду, вже з жовтня поточного року. 

]]>
<![CDATA[Депутати продовжили пільговий термін розмитнення «євроблях» до 24 серпня]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/deputati-prodovzhili-plgovij-termn-rozmitnennja-jevrobljah-do-24-serpnja-56270 Fri, 17 May 2019 09:40:00 +0300 message  
Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги" (№8371) в цілому. 
 
 
За відповідне рішення проголосували 236 депутатів, передає У.К.
 
 

Народний депутат Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики зазначила, що цим законопроектом, в тому числі, продовжується пільговий термін розмитнення авто на єврономерах до 24 серпня 2019 року. 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: Баланс газу в українських газових сховищах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-balans-gazu-v-ukrajinskih-ta-jevropejskih-gazovih-skhovishhah-51571 Fri, 17 May 2019 09:05:00 +0300 message  

У цьому розділі надано інформацію про наявні обсяги природного газу в українських  газових сховищах.

Дана інформація розміщена в системі відображення даних AGSI+ за стандартами асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE).

Дані відображають інформацію про обсяги газу в підземних сховищах України, потужність яких становить 31 млрд куб. м (Укртрансгаз).

 

Станом на 14 травня 2019 року

 

Станом на 01 травня 2019 року

Станом на 20 квітня 2019 року

Станом на 02 квітня 2019 року

Станом на 26 березня 2019 року

 

Станом на 05 березня 2019 року

Станом на 26 лютого 2019 року


Станом на 05 лютого 2019 року

Станом на 27 січня 2019 року


Станом на 01 січня 2019 року

Станом на 18 грудня 2018 року

Станом на 04 грудня 2018 року

Станом на 27 листопада 2018 року

Станом на 06 листопада 2018 року


Станом на 30 жовтня 2018 року

Станом на 02 жовтня 2018 року

Станом на 25 вересня 2018 року

Станом на 04 вересня 2018 року 

Станом на 05 серпня 2018 року 

Станом на 03 липня 2018 року 

Станом на 25 червня 2018 року

 

Станом на 29 травня 2018 року

Станом на 14 квітня  2018 року

Станом на 14 березня  2018 року  

Станом на 03  березня  2018 року 

Станом на 10 лютого 2018 року

Станом на 10 січня 2018 року

Станом на 27 грудня 2017 року

 Станом на 18 листопада 2017 року

]]>