Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 07 Jul 2020 18:42:46 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[В «Слузі народу» запропонували повернути «Роттердам+»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-sluz-narodu-zaproponuvali-povernuti-rotterdam-60266 Tue, 07 Jul 2020 18:25:00 +0300 message Людмила Буймістер переконана: формульне ціноутворення допоможе запобігти краху галузі

Щоб врятувати енергетику необхідно повернути регулювання енергетики та формульне ціноутворення на ринку електроенергії. Про це написала народний депутат України, член фракції «Слуга народу»  Людмила Буймістер на своїй сторінці в Facebook.

 «Задля запобігання краху базової галузі – енергетики та необхідності пошуку ще 50 млрд грн задля порятунку галузі треба терміново повернути регулювання в енергетиці, в т.ч. тимчасово повернутися до регулювання ціни для промисловості з використанням імпортного паритету в ціноутворенні на вугілля аналогічно до діючого ціноутворення на газ, щоб був об’єктивний та прогнозований ціновий маркер», - написала Буймістер.

Депутат нагадала, що до запровадження ринку електроенергії рік тому діяло формульне ціноутворення (т.зв «Роттердам+») - після скасування якого енергогалузь опинилась в кризі. Зокрема енергокомпанії зазнають значних збитків, заборгованість учасників ринку сягнула десятків мільярдів, майже зупинилась вугільна галузь, а шахтарі вийшли на протести.

За її словами, формульне ціноутворення варто ввести як тимчасовий захід – на рік. Після чого запровадити повноцінний ринок електроенергії, врахувавши і виправивши допущені помилки.

 «За цей час необхідно проаналізувати зроблені помилки, провести санацію фінансів енергопідприємств, відновити платіжну дисципліну, повернути прогнозованість ціни струму, щільно прищемити шпарини для корупції і потім разом із Секретаріатом Енергетичного співтовариства та міжнародними партнерами впровадити повноцінний ринок. Без різних адміністративних обмежень та відповідних викривлень», - наголосила Буймістер.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року була запроваджена нова модель ринку електроенергії. Вона прийшла на зміну т.зв моделі пулу, де ціни були регульовані державою. Вартість електроенергії для промисловості розраховувалась відповідно до постанови НКРЕКП 289 від 23 березня 2016 р. Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії (т. зв. формула «Роттердам+»). Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості  доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для усього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 р. із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

 Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом Зеленським) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення - т.з. «Амстердам+». Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.

 

]]>
<![CDATA[Фінансувати енергоефективність підприємств будуть за рахунок податку на викиди]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/fnansuvati-jenergojefektivnst-pdprijemstv-budut-za-rahunok-podatku-na-vikidi-60265 Tue, 07 Jul 2020 17:30:00 +0300 message Міністерство енергетики пропонує акумулювати податки на викиди СО2 у окремий фонд, який буде частково компенсувати бізнесу закупівлю енергоефективного обладнання.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Саме такий механізм цільового використання коштів в багатьох країнах світу (Фінляндія, Данія, Великобританія, Швеція) став стимулом для промислових підприємств як до раціонального використання енергії, так і до оптимізації технологічних процесів на виробництві", - повідомляють у Міненерго.

Наразі надходження з податку на викиди СО2 (близько 900 млн грн) не мають цільового призначення і щороку йдуть у загальний фонд держбюджету;

Законопроєкт пропонує надавати підприємствам компенсацію частини кредитів на закупівлю енергоефективного обладнання.

Зазначається, що законопроект розроблений спільно з Держенергоефективності, Українсько-данським енергетичним центром та іншими партнерами

 

]]>
<![CDATA[Низький пенсійний вік породжує бідність і пригнічує економіку - експерт]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nizkij-pensjnij-vk-porodzhuje-bdnst--prignchuje-jekonomku---jekspert-60264 Tue, 07 Jul 2020 16:40:00 +0300 message Низький пенсійний вік – це насправді дуже великий виклик для нашої економіки. У нас 55 років вважається передпенсійним віком. Таку думку під час онлайн-круглого столу в Укрінформі «Захист прав людей похилого віку» висловила кандидатка економічних наук Лідія Ткаченко – провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи.

«Коли ми кажемо, що Україна входить до 30 країн з найстарішим населенням, йдеться про критерій віку в 60 років. Але ж в міжнародному порівнянні це вже не вважається похилим віком. Нам треба налаштовуватися й звикати, що похилий вік, який, як правило, асоціюється з пенсійним віком і закінченням працездатного віку – це насправді 65 років», - наголосила Ткаченко.

Вона вважає, що низький пенсійний вік – це не благо, а запорука бідності і ставить за приклад країни Європи й Центральної Азії, де пенсійний вік подолав позначку 63 роки.

«Потрібно ставити питання, що низький пенсійний вік – це не благо, а навпаки – це запорука бідності й що люди живуть мало. Загальна тривалість життя в Україні дуже коротка, як для Європи це вже непристойні показники. Низький пенсійний вік – це насправді дуже великий виклик для нашої економіки. У нас 55 років вважається передпенсійним віком. А хто буде працювати, створювати ВВП, що ми будемо перерозподіляти й з чого ми будемо платити пенсії?», - ставить риторичне запитання експерт, зазначаючи, що «наше нове покоління пенсіонерів збільшиться десь у півтора рази».

Як повідомлялося, з 1 квітня 2020 року в Україні було підвищено пенсійний вік для жінок до 59 років і 6 місяців. 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок і чоловіків зрівняється — 60 років.

Разом з тим для виходу на пенсію за віком у 2020 році жінкам і чоловікам необхідно мати не менше 27 років страхового стажу.

Зазначається, що з кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.

Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 або 65 років.

У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 та 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати не менше 15 років страхового стажу.

 

]]>
<![CDATA[Росія отримала нові можливості будівництва «Північного потоку-2»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rosja-otrimala-nov-mozhlivost-budvnictva-pvnchnogo-potoku-2-60263 Tue, 07 Jul 2020 15:50:00 +0300 message Данія, що була країною, яка найдовше блокувала проходження російського газогону «Північний потік-2» дном Балтійського моря, погодилася на його прокладання на своєму шельфі в жовтні 2019 року.

Російська компанія «Північний потік-2» отримала можливість використовувати трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням в територіальних водах Данії – про таке рішення повідомило Данське енергетичне агентство 6 липня.

«Зміна в умовах будівництва означає, що компанія може використовувати трубоукладальні судна з якорями окремо від або разом із суднами з динамічним позиціонуванням», – зазначає агентство.

Рішення, пояснюють в установі, відповідає Акту про континентальний шельф і зобов’язанням Данії згідно з Конвенцією ООН про морське право. За цими документами Копенгаген мусить дозволити прокладання труб з урахуванням вимог безпеки, захисту ресурсів і довкілля.

За повідомленням, Данія отримала запит «Північного потоку-2» на використання трубоукладальних суден з якірним позиціонуванням 4 червня.

Уряди України, США, Польщі і країн Балтії називають новий російський газогін загрозою європейській енергетичній безпеці. Німеччина, яка є одним з вигодоотримувачів проєкту, стверджує, що український транзит збережеться і після його запуску.

Росія планує добудувати цей газогін наприкінці 2020 року. Разом із іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, близько 3% від усього ВВП держави, пояснюють експерти.

Проєкт «Північний потік-2» після добудови другої лінії газогону зможе забезпечити транзит до ЄС 55 мільярдів кубометрів російського газу на рік.

США заявили, що розглядають будь-які кроки, щоб припинити російський газотранспортний проєкт, бо він загрожує національній безпеці країн Європи, які є союзниками Сполучених Штатів.

 

]]>
<![CDATA[Україна планує через два роки завершити співпрацю з МВФ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-planuje-cherez-dva-roki-zavershiti-spvpracju-z-mvf-60262 Tue, 07 Jul 2020 14:50:00 +0300 message Україна в цьому році отримає ще один транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках програми фінансування stand-by, а відмовитися від кредитів фонду країна зможе до 2023 року. Такий прогноз озвучив народний депутат, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Ми вважаємо, що ми до кінця року отримаємо ще один транш. Я думаю, до трьох мільярдів ми дотягнемо суму, яку ми повинні отримати. Це означає, що ми виконаємо ті зобов'язання, які є в меморандумі, до кінця року. Вони розписані по термінах», - сказав депутат.

Він також нагадав, що є безліч прикладів, коли країни виконали зобов'язання перед МВФ, припинили кредитування і стали успішними. Одним з таких держав, на думку депутата, може стати і Україна.

«Тут важливо підкреслити, що відмовитися від кредитів МВФ ми повинні, виконавши наші зобов'язання. Чи не шляхом дефолту, а саме шляхом виконання своїх зобов'язань. Наше завдання - зменшити вартість кредиту. Ми повинні замінити короткі кредити довгими, дорогі кредити дешевими. І тоді до 2023 року, за нашими розрахунками, ми відмовимося взагалі від кредитування МВФ. Ми до цього прагнемо», - зазначив голова Комітету з питань фінансів.

 

]]>
<![CDATA[До 2023 року держава дозволить побудувати вітрових станцій ще на 1 ГВт]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-2023-roku-derzhava-dozvolit-pobuduvati-vtrovih-stancj-shhe-na-1-gvt-60261 Tue, 07 Jul 2020 13:45:00 +0300 message Потужність вітрової електроенергії до 2023 року може збільшитися до 1 ГВт. Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець в інтерв'ю Економічній правді.

Натомість з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені лише за умови продажу на аукціонах. 

«По будівництву «сонця» (ред. – сонячних електростанцій) ми перевиконали всі можливі плани, у нас «сонця» настільки багато, що його нічим балансувати. Тому інвестори погодилися, що ми зупиняємо будівництво «сонця». Що стосується «вітру» (ред. – вітрових електростанцій), технологія будівництва вітряних станцій набагато важча, ніж «сонця». Там заздалегідь замовляються турбіни, які виготовляються не у нас в країні, й увесь процес займає значно більше часу», – пояснює Буславець.

Українська Асоціація Відновлюваної Енергетики, очолювана Ігорем Тинним, підтримала Меморандум «з великими застереженнями». На думку Ольги Буславець чимало компаній ще приєднаються до Меморандуму, адже судові процеси в міжнародному арбітражному суді – «недешеве задоволення».

«Насправді, вони (ред. – компанії) ще відкриті, вони ще думають. Мені здається, що вони чекатимуть голосування за законопроєкт, який був розроблений на підставі Меморандуму. Думаю, ще багато хто зможе приєднатися до нього, тому що судитися – недешеве задоволення. Краще мати зрозумілі правила гри», – переконана Буславець.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 10 червня, підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Асоціація Відновлюваної Енергетики запропонувала ряд уточнень. На думку її членів, запропоновані зміни зроблять Меморандум менш дискримінаційним стосовно власників сонячних електростанцій.  

«Згідно з повідомленням, відмова Уряду від продовження строку дії PPA на 2 роки в обмін на зниження “зеленого” тарифу є незначною поступкою. Але ця поступка є надзвичайно важливою для беззбитковості проєктів та дотримання принципу добровільності», – переконані члени асоціації. 

 

]]>
<![CDATA[Мінімальна пенсія має бути на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних - Мінсоцполітики]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnmalna-pensja-maje-buti-na-rvn-prozhitkovogo-mnmumu-dlja-nepracezdatnih---mnsocpoltiki-60260 Tue, 07 Jul 2020 12:30:00 +0300 message Мінімальна пенсія має бути на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних - близько 3300 гривень. Саме до такої цифри варто зараз прагнути Міністерству соціальної політики.
 
Про це сказав радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір в ефірі одного з телеканалів.
 
“Яка вона має бути, я думаю, що ніхто не скаже достеменно, тому що, навіть якщо людей запитати - одні скажуть одну, а інші - іншу цифру. Але, як на наш погляд - вона відповідає затвердженому прожитковому мінімуму державним бюджетом. Міністерство соціальної політики веде облік прожиткового мінімуму в фактичному розмірі і він десь, якщо ми беремо для непрацездатних, біля 3300. Можливо, оце десь та цифра, до якої нам потрібно вже зараз прагнути”, - сказав Микола Шамбір.
 
Він зазначив, що збільшення мінімальної пенсії на 74 гривні - це не багато, але відповідає можливостям державного бюджету.
 

“Хоча би це 3300 гривень - воно би могло забезпечити той рівень, який можна було б вважати прожитковим мінімумом”, - додав Микола Шамбір. 

]]>
<![CDATA[Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shho-potrbno-znati-jakshho-vi-vtratili-robotu--khochete-otrimuvati-dopomogu-vd-derzhavi-60259 Tue, 07 Jul 2020 11:48:00 +0300 message Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості інформують щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.
 
Чи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості?
 
Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково – у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський ЦЗ.
 
Можливість ведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.
 
Нагадуємо, що так, як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн або залишити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці для кореспонденції.
 
Більш детально тут: https://is.gd/2efViC
 
Власники електронного цифрового ключа можуть подати заяви через додаток «Дія». Покрокова інструкція тут: https://is.gd/yC5dmK
 
Усі актуальні вакансії є на офіційному сайті державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, база пропозицій роботи оновлюється щодня.
 
Чим загрожує зловживання статусом безробітного?
 
Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються негативними наслідками, передусім, для самих безробітних.
 
Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:
 
  • працевлаштування;
  • укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;
  • започаткування власної справи.
Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:
 
Скорочення тривалості виплат;
Стягнення неправомірно виплачених коштів;
Кримінальна відповідальність.
 
Більш детально за посиланням  https://is.gd/msGHmf
 
На який розмір допомоги по безробіттю люди можуть розраховувати? 
 
Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожної особи індивідуально.
 
Він визначається залежно від страхового стажу людини та її заробітної плати. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.
 
Максимальний розмір допомоги по безробіттю наразі становить 8 408 грн. (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб).
 
Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу та заробітної плати, становить 1 800 грн., а особам, виплати яким призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – 1 000 грн. (на період дії карантину + 30 календарних днів після його закінчення).
 

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 720 календарних днів. 

]]>
<![CDATA[Україна може увійти в опалювальний сезон 20/21 з запасами в ПСГ 26,5 млрд куб.м]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-mozhe-uvjti-v-opaljuvalnij-sezon-2021-z-zapasami-v-psg-265-mlrd-kubm-60258 Tue, 07 Jul 2020 11:05:00 +0300 message Україна може увійти в опалювальний сезон 2020/21 рр. з запасами природного газу в своїх підземних сховищах (ПСГ) в обсязі 25,5-26,5 млрд куб. м, про це повідомила прес-служба "Укртрансгазу".
 
"Ми очікуємо, що до початку сезону відбору українські ПСГ будуть заповнені приблизно на 25,5- 26,5 млрд куб. М. При цьому в 2020 році активний обсяг газу в ПСГ збільшиться до 20% в порівнянні з найвищим показником за останні десять років, досягнутим в 2019 році, - 21,8 млрд куб. м. Якщо така задача буде виконана, цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищ", - наводить його слова прес-служба компанії.
 
Станом на 5 липня запаси в ПСГ України досягли 20,228 млрд куб. м, збільшившись на 4,444 млрд куб. м з закінчення сезону відбору газу зі сховищ 26 березня.
 
В УТГ відзначають, що істотний внесок в наповнення українських сховищ зробили іноземні трейдери, які за шість місяців поточного року закачали в них 2,6 млрд куб. м газу, що більш ніж втричі перевищує показники минулого року.
 
При цьому компанії-нерезиденти за станом на початок липня зберігають в режимі "митний склад" 3,6 млрд куб. м газу, українські - 1,3 млрд куб. м.
 
За даними УТГ, для транспортування газу в "митний склад" клієнти ПСГ все частіше користуються послугою short haul (транспортування на короткі відстані), зокрема, нерезиденти з початку поточного року закачали через short haul 1,6 млрд куб. м (в т.ч. в червні - 0,8 млрд куб. м), резиденти - 0,14 млрд куб. м.
 

Нагадаємо, в минулий опалювальний сезон, який тривав з 1 листопада 2019 року по 26 березня 2020 року, запаси газу в ПСГ країни знизилися на 5 млрд 999,57 млн ​​куб. м (з 21 млрд 783,68 млн куб. м до 15 млрд 784,11 млн куб. м). 

]]>
<![CDATA[У столиці пройде профілактична промивка мереж]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-projde-proflaktichna-promivka-merezh-60257 Tue, 07 Jul 2020 10:24:00 +0300 message У Дарницькому районі у зону робіт потраплять мережі ж/м Бортничі, а саме: вул. Крилова, вул. Левадна, вул. Мостова, вул. Івана Франка. Профілактична промивка буде проводитися  в ніч з 07 липня на 08 липня, а саме з 23:00 до 05:00. 
 
В Оболонському районі у зону робіт потраплять мережі по просп. Оболонський,  просп. Героїв Сталінграду (від № 26 до № 64, від № 33/36 до № 65),  вул. З. Гайдай, вул. Тимошенка,  вул. Героїв Дніпра, вул. Озерна, вул. Північна, вул. Богатирська, вул. Прирічна. Профілактична промивка буде проводитися  в ніч з 08 липня на 09 липня, а саме з 23.00 до 04.00.
 

Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити: якщо візуально вода прозора та не має стороннього запаху, користуватися нею цілком безпечно.  

]]>
<![CDATA[10 млрд грн митних пільг для ВДЕ – Чи враховані інтереси вітчизняних виробників?]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/10-mlrd-grn-mitnih-plg-dlja-vde--chi-vrahovan-nteresi-vtchiznjanih-virobnikv Tue, 07 Jul 2020 09:48:00 +0300 message Нещодавно Верховна Рада України проголосувала за скасування пільг від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції із ввезення на митну територію України окремих груп товарів для об’єктів відновлюваної енергетики. Пільги стосувалися обладнання для вітрових і сонячних електростанцій та електричних трансформаторів різної потужності. За попередньою оцінкою обсяг очікуваного звільненого від сплати ПДВ мав би складати 5-10 млрд грн, але по факту результат перевищив очікування.
 
У  2018 році відповідними змінами до Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (№ 2628-VIII від 23.11.2018) було подовжено термін звільнення від оподаткування ПДВ  імпорту товарів до 2022 року і розширено перелік товарів згідно УКТЗЕД: 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00. Саме тоді до вказаного переліку обладнання потрапили вітряки та сонячні панелі, а також електричні трансформатори різної потужності. 
 
Звільнення від сплати ПДВ на імпортне обладнання виключно для ВЕС і СЕС створювало нерівні умови як для розвитку інших видів відновлюваної енергетики, так і у використанні вітчизняного обладнання. Найбільше пільг по сплаті ПДВ було отримано від ввезення на митну територію України обладнання для СЕС і ВЕС.
 
На основі відкритих даних ДМС України були проаналізовані дані імпорту, згаданих раніше товарних позицій за 2019 рік (рис 1-4).  Загальна сума імпорту енергетичного обладнання, згідно згаданих вище кодів УКТЗЕД за 2019 рік, склала 48,744 млрд грн, з яких понад 65 % (32 млрд грн.) припадає на обладнання для СЕС і 17,4% (8,5 млрд грн.) – обладания для ВЕС,  трансформаторне обладнання  – 10%. 
 
 
Надходження платежів від імпорту включаючи ПДВ, мито та акциз складали 189,1 млн грн, з яких ПДВ – 171,6 млн. Враховуючи митну вартість обладнання і стандартну ставку ПДВ у розмірі 20%, розрахункове надходження від сплати ПДВ мало б складати 9,748 млрд грн, а сума звільненого від сплати обладнання складала 9,577 млрд грн.
 
Найбільше пільг по сплаті ПДВ було отримано від ввезення на митну територію України обладнання для СЕС – 6,344 млрд грн і ВЕС –1,7 млрд грн. Імпортери обладнання для ВЕС, СЕС і електромобілів змогли скористатися «пільгою» майже на усі 100%. Успішно ввозилися і розмитнювалися електричні трансформатори потужністю понад 10 000 кВ·А до скасовування  пільг у середині 2019 року на відміну від трансформаторів потужністю понад 7,5 кВА, що не мали попит.
 
 
Які ж можуть бути «рівні умови» для розвитку ВДЕ, якщо пільги надавалися лише для імпортного обладнання ВЕС і СЕС,  в той час як будь-які пільги для вітчизняного обладнання, а також імпортного обладнання для інших об’єктів відновлюваної енергетики не були передбачені. В той час, коли вітчизняні компанії інвестували у власне внутрішнє виробництво обладнання, розвиваючи економіку власної держави, імпортери пільгового обладнання успішно підтримували економку інших держав.
 
Замість повного скасування «митних пільг», доцільно було б розглянути і запровадити рівні умови використання імпортного і вітчизняного обладнання шляхом встановлення симетричних пільг по звільненню від сплати ПДВ аналогічних категорій товарів при виробництві їх на митній території України.
 
Скасування митних пільг по сплаті ПДВ від імпорту товарів для об’єктів ВДЕ встановлює «справедливість і ліквідує нерівність умов», але чи стимулює подальший розвиток сектору ВДЕ та суміжних сфер діяльності?
 
То ж якою мала б бути державна позиція і чому не були враховані інтереси вітчизняних виробників трансформаторів, сонячних панелей чи елементів вітрових турбін? Відповідь може здатися банальною  і простою, але наслідки для економіки і розвитку ВДЕ в Україні могли були дещо іншими. 

 

Євген Олійник, експерт ГС «Біоенергетична асоціація України», спеціально для ІА "Україна Комунальна"

]]>
<![CDATA[О.Буславець:«У статусі в.о. є обмеження з точки зору прийняття рішень на засіданнях Кабміну»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obuslavecu-status-vo-je-obmezhennja-z-tochki-zoru-prijnjattja-rshen-na-zasdannjah-kabmnu-60256 Tue, 07 Jul 2020 09:11:00 +0300 message Виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславец впевнена, що в статусі тимчасового керівника відомства менше залежить від того, як її дії сприймають депутати, про це вона розповіла в інтерв'ю "Українській правді".
 
"Можна ставитися до цього по-різному. "Проголосовані" міністри більш залежать від думки депутатів в тій чи іншій мірі, тому що вони можуть бути відкликані. У статусі в.о. дійсно є обмеження з точки зору прийняття рішень на засіданнях Кабміну: я не голосую, я не є членом уряду в повному обсязі як у статусі міністра. у той же час, мабуть, я менше залежу від того, як депутати сприймають ті чи інші дії", - сказала Ольга Буславец.
 
Кандидатуру Ольги Буславец мали винести на голосування щодо затвердження її міністром енергетики та захисту довкілля. Однак на вимогу президента Володимира Зеленського питання було знято з порядку денного.
 
Ольга Буславец запевняє, що не знає, з якої причини її кандидатуру зняли із затвердження.
 

"Перший раз, коли виносили мою кандидатуру на голосування, 30-го березня, я була в залі, і для мене був несподіваним розвиток подій, коли цю пропозицію відкликали. Я і сьогодні до кінця не знаю, і не з'ясовувала, що саме відбувалося. Думаю, що так було потрібно для чогось. Тому що були дуже непрості законопроекти на порядку денному. У мене є якесь своє бачення, але я не думаю, що його потрібно озвучувати", - зазначила Буславець. 

]]>