Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 24 Jul 2019 01:21:35 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Штраф за безквитковий проїзд в електричці можуть підняти до 3000 грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shtraf-za-bezkvitkovij-projizd-v-jelektrichc-mozhut-pdnjati-do-3000-grn-56902 Tue, 23 Jul 2019 18:25:00 +0300 message Безквитковий проїзд за ціною зарплати: штрафи для зайців в електричках хочуть підняти в 30 разів

На виручені гроші в черговий раз обіцяють поліпшити інфраструктуру

В «Укрзалізниці» шукають способи отримати додаткові гроші. Цього разу в компанії вирішили впритул зайнятися безбілетниками. 

Так, в компанії планують підвищити штрафи для тих, кого застануть за безквитковим проїздом в приміських електричках. Голова Південно-Західної залізниці Роман Веприцький переконаний, що справедливо буде підвищити їх зі 110 гривень до 3 тисяч гривень.

Чиновник розповів, що в український парламент будуть направлені відповідні пропозиції, які, крім того, торкнутися і положення про штрафи. Зокрема, мова йде про те, що вся сума штрафу йде в місцеві органи влади, на території яких складався адміністративний протокол.

В Укрзалізниці ж хочуть, щоб частина стягується з порушника коштів спрямовувалася в місцеву владу, а частина - в компанію. За словами її представника, на отримані кошти буде розвиватися інфраструктура, і подібне рішення Веприцький назвав справедливим.

Крім того, за словами представника компанії, в Укрзалізниці для боротьби з «зайцями» збираються встановити огорожі, турнікети, а також організувати зони для очікування на території станцій.

 

]]>
<![CDATA[Держава не може повністю розрахуватися за зеленим тарифом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhava-ne-mozhe-povnstju-rozrahuvatisja-za-zelenim-tarifom-56901 Tue, 23 Jul 2019 17:33:00 +0300 message ДП Гарантований покупець, який прийшов на зміну ДП Енергоринок, не зможе повністю розрахуватися з зеленими станціями в покладений термін.

За перші десять днів липня зі станціями розрахувалися за авансом, але платежі в цьому місяці значно нижче. А подальші розрахунки під питанням. Засоби навряд чи знайдуться. Керівництво ДП заявляє, що не зможе розраховуватися в повній мірі за електроенергію з відновлюваних джерел. Кінцевий термін розрахунку держпідприємства перед компаніями ВДЕ - 10 серпня.

Причина такої ситуації - Окружний суд Києва за позовом підконтрольного Ігорю Коломойському Нікопольського заводу феросплавів 27 червня призупинив дії кількох постанов НКРЕКП, які встановлювали тарифи для Укренерго на передачу електроенергії.

У скасованих судом тарифах було закладено в тому числі і механізм компенсації "зеленого" тарифу виробникам. І тому Укренерго не в змозі повністю розрахуватися з Гарантованим покупцем. Той, в свою чергу, не зможе розрахуватися з альтернативників. Йдеться як про великих комерційних станціях, які, є наприклад, в розпорядженні у Ріната Ахметова, так і про домашніх СЕС.

Заступник директора Укренерго з інвестицій Володимир Кудрицький минулої середи, 11 липня, підтвердив на конференції, що дефіцит коштів на оплату електричної енергії, згенерованої з поновлюваних джерел, що виник в результаті рішення суду, становить близько 6,2 млрд грн. За його словами, зараз діють старі тарифи, яким покриваються виключно операційні витрати компанії. Компенсацій для альтернативників в них немає.

Як виявилося, старе ДП Енергоринок теж заборгувало альтернативщикам (і не тільки їм) велику суму за кілька місяців до припинення своєї діяльності, тобто до першого липня. За даними ДП, обленерго не розрахувалися в повному обсязі за постачання електроенергії. І станом на дев'яте липня їх заборгованість становить 3,6 млрд грн, з яких 2,7 млрд грн - тільки за червень.

Українська асоціація відновлюваної енергетики звернулася до президента Володимиру Зеленському. "У Канаді Ви заявили, що в Україні одні з кращих умов в світі для інвестування в" зелену "енергетику. А також, що Ви маєте намір їх покращувати за рахунок спрощення бюрократичних процедур і посилення захисту НАШИХ інвестицій ", - йдеться в зверненні. Але за фактом інвестори, які вклали в поновлювану енергетику близько 2,5 млрд євро за останні 5 років, "ризикують опинитися перед загрозою банкрутства через зупинку виплат по" зеленому "тарифу".

 

]]>
<![CDATA[Оновлення столичної міської електрички оцінили в 4 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/onovlennja-stolichnoji-mskoji-jelektrichki-ocnili-v-4-mlrd-griven-56900 Tue, 23 Jul 2019 16:40:00 +0300 message «Укрзалізниця» оцінює проект оновлення міських електричок Kyiv City Express у 4 млрд гривень. Перевізник планує створити робочу групу щодо передачі міських електричок у підпорядкування УЗ для реалізації проекту Kyiv City Express.

Про це розповів в інтерв’ю ЦТС директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Роман Веприцький.

Проект Kyiv City Express передбачає повне оновлення рухомого складу та відкриття 47 станцій. Інтервал між поїздами у години пік планується на рівні 10-15 хвилин.

Kyiv City Express планують реалізувати до 2021 року. На станціях передбачаються турнікети, огородження, а також штрафи до 3000 гривень.

«Щоб цей проєкт був ефективним, треба купити 10 одиниць рухомого складу місткістю до 1000 осіб. Ми зараз ведемо перемовини з різними виробниками рухомого складу, у тому числі з Pesa», — зазначив Веприцький.

 

]]>
<![CDATA[Зеленський намір призупинити роботу комунальних реєстраторів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zelenskij-namr-prizupiniti-robotu-komunalnih-rejestratorv-56899 Tue, 23 Jul 2019 15:30:00 +0300 message Зеленський вимагає від Мін'юсту призупинення діяльності комунальних реєстраторів, яких звинуватили в незаконній зміні власників майна в реєстрах

Президент Володимир Зеленський попросив Міністерство юстиції тимчасово заборонити комунальним реєстраторам здійснювати реєстраційні дії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави. Таку пропозицію Зеленський озвучив в зв'язку зі звинуваченнями в тому, що саме комунальні реєстратори найчастіше здійснюють незаконну зміну власників майна.

"В Україні, в середньому, два-три рази на день незаконно змінюють власника. Ми можемо оновити склад антирейдерської комісії Мін'юсту. Можемо до моменту наведення порядку відключити всіх реєстраторів, які створюють зараз ризики рейдерства. Вимкніть! ", - зажадав президент.

Керівник Офісу президента Андрій Богдан заявив, що найближчим часом з'явиться президентський указ, спрямований на боротьбу з рейдерством в сфері держреєстрації.

"Ці реєстратори отримують електронні ключі доступу для рейдерства. Тут винне держава, яке дозволило існування такої реєстраційної форми. І оскільки держава не може гарантувати чесність доступу до цих реєстрів, цю схему треба припиняти ", - пояснив Богдан.

Заступник міністра юстиції Олена Сукманова зі свого боку розповіла, що проблема незаконних дій з боку держреєстраторів не нова, і міністерство регулярно зупиняє роботу недобросовісних реєстраторів в ручному режимі. За даними Мін'юсту, в Україні зареєстровано 277 комунальних підприємств, чиї співробітники мають право проводити реєстраційні дії. І для 169 з них Мін'юст уже скасував акредитацію.

"Якщо щось сталося - ми реагуємо на скарги, блокуємо реєстраторів. На сайті міністерства є відкритий перелік усіх заблокованих реєстраторів", - повідомила Олена Сукманова.

Юристи кажуть, що Мін'юст дійсно зобов'язаний моніторити діяльність держреєстраторів, комунальних в тому числі. І в разі виявлення порушень міністерство може робити найактивніші дії: блокувати або взагалі анулювати доступ реєстратора до Держреєстру прав на нерухоме майно, залучити реєстратора до адміністративної відповідальності і повністю скасувати акредитацію суб'єкта державної реєстрації прав. Але проблема в тому, що міністерство реагує на протиправні дії реєстраторів із запізненням і проводить перевірки вже після того, як порушення вчинено.

"За останні шість місяців до мене звернулося близько 10 осіб, право власності яких було порушено суб'єктами державної реєстрації, в основному, комунальними підприємствами. При цьому після скоєння реєстраційних дій такі суб'єкти припиняли свою діяльність, а клієнт був змушений оскаржувати протиправне рішення спочатку в комісії по розгляду скарг Мін'юсту, а потім і в суді ", - наводить приклад Ксенія Желізняк, адвокат адвокатського об'єднання" Артіус ".

Проблема ускладнюється ще й тим, що якщо після незаконного «переоформлення» права власності нові "власники" зуміють розпорядитися майном на підставі підроблених документів (наприклад, перепродадуть його), то реальні власники вже навряд чи зможуть щось зробити для відновлення своїх порушених прав. Хоча ще в 2016 році один із заступників міністра юстиції запевняв, що майже в 60% випадків майно вдається повернути законним власникам.

На думку правозахисників, щоб виправити ситуацію, Мін'юсту слід ефективніше проводити моніторинг суб'єктів державної реєстрації та максимально швидко розглядати скарги, які надходять від постраждалих осіб. До того ж, немає ніяких гарантій, що в майбутньому зловживання не будуть повторюватися.

"Адже комунальних реєстраторів не ліквідують, а тимчасово призупинять їх діяльність до того моменту, коли законодавство в цій сфері буде вдосконалено", - розповідає Ігор Чудовський, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Чудовський і партнери".

 

]]>
<![CDATA[Видобуток вугілля в Україні сягнув 15 млн тон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vidobutok-vugllja-v-ukrajin-sjagnuv-15-mln-ton-56898 Tue, 23 Jul 2019 14:56:00 +0300 message  

В Україні в період із січня до червня добули 15 млн тонн вугілля. З них 11 млн тонн добула компанія ДТЕК, що належить олігарху Рінату Ахметову.

Про це повідомляє пресслужба холдингу System Capital Management.

"З 15 млн тонн вугілля, видобутих в Україні у першому півріччі, 11 млн тонн видали на-гора шахтарі ДТЕК Енерго. Компанії вдалося практично повністю замінити вітчизняним вугіллям імпортний антрацит на своїх теплоелектростанціях, що є запорукою енергетичної безпеки України", - повідомили в компанії .

Загалом до кінця року планується видобути понад 23 млн тонн вугілля, який стане надійною опорою енергосистеми майбутньої зими.

Компанія також повідомляє про формування запасів: на середину липня на складах ТЕС ДТЕК знаходилося близько 1 млн тонн вугілля, запаси поповнюються.

 

]]>
<![CDATA[Кравчук вважає, що Зеленський змусить уряд знизити тарифи]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kravchuk-vvazhaje-shho-zelenskij-zmusit-urjad-zniziti-tarifi-56897 Tue, 23 Jul 2019 13:29:00 +0300 message Перший глава держави Леонід Кравчук вважає, що український президент Володимир Зеленський піде по шляху зниження тарифів.

Таку думку висловив він в ефірі великого політичного ток-шоу "Епіцентр української політики. Достроковий вибір" на телеканалі NEWSONE.

"Мені довелося прочитати багато програм. Можу виділити передвиборчу програму Юлії Тимошенко, вона глибше всіх аналізує причини і можливості зниження тарифів. Тому я також бачу можливості для зниження вартості комунальних послуг. Але чи піде на це президент Зеленський? Він поставить насамперед на перше місце це питання новому уряду. А Кабмін уже в повній мірі може це організувати. Адже не можна такі речі приймати емоційно, на основі свої думок ", - сказав Кравчук.

Як повідомлялося раніше, керівник платформи "Національна стратегія» розвитку Дмитро Співак заявив, що український народ на цих виборах вирішив віддати повністю всю владу в одні руки президента Володимира Зеленського.

 

]]>
<![CDATA[А.Коболєв:«Запаси газу в ПСГ України вже досягли 15,018 млрд куб.м»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/akobolevzapasi-gazu-v-psg-ukrajini-vzhe-dosjagli-15018-mlrd-kubm-56896 Tue, 23 Jul 2019 12:30:00 +0300 message Запаси газу в підземних сховищах газу України вже досягли 15,018 млрд куб. м, повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook.
 
"Залишилося додати 5 млрд куб. М. До кінця сезону закачування - 86 днів", - зазначив керівник НАК "Нафтогаз України".
 
Глава правління НАК "Нафтогаз України" також повідомив, що транзит газу залишається на високому рівні в 303,8 млн куб. м на добу, що пов'язано із зупинкою російським "Газпромом" на ремонт двох ниток "Північного потоку", після якої обсяги транзиту зросли на 25%.
 
У попередній опалювальний сезон, який тривав з 6 листопада 2018 року до 4 квітня 2019 року, запаси газу в ПСГ знизилися на 8 млрд 449,6 млн куб. м (з 17 млрд 194,96 млн куб. м до 8 млрд 745,36 млн куб. м).
 

Цей опалювальний сезон, за словами Коболєва, "Нафтогаз" хоче зустріти з запасами в 20 млрд куб. м на випадок припинення російським "Газпромом" транзиту газу по території країни після 2019 року. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: планує переглянути застарілі норми щодо проєктування ресторанів і кафе]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-planuje-peregljanuti-zastarl-normi-shhodo-projektuvannja-restoranv--kafe-56895 Tue, 23 Jul 2019 11:39:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування підприємств харчування: ресторанів, кафе, барів та інших громадських закладів харчування. Зокрема, у нових нормах пропонується ввести сучасну класифікацію таких об’єктів на заміну старій радянській.
 
Сьогодні у чинних ДБН щодо закладів харчування містяться лише такі їх різновиди: ресторани-бари, кафе, кав’ярні, кафе-бари, кафе-пекарні, кафетерії, закусочні (шинки, пельменні, вареничні, піцерії, котлетні, млинцеві і т.д.), бари, нічні клуби, пивні зали, їдальні, буфети тощо. Проте зовсім не визначені такі сучасні заклади як фастфуд, вулична їжа (стрітфуд), фудкорти, лаундж-бари, бургерні, кондитерські, паби, суші, детокс, спорт та smoky-бари та інші.
 
Крім цього, в діючих нормах не врегульовано питання можливої зміни/ перекваліфікації одного різновиду закладу в інший. Наприклад, ресторану у кафе, бар або паб. Це також створює складнощі та може провокувати порушення в облаштуванні нових приміщень. 
 
ДБН «Підприємства харчування» встановлюють вимоги проектування нових і реконструйованих закладів харчування, які знаходяться в окремих будівлях, входять до складу багатофункціональних комплексів і будівель іншого призначення, вбудовуються та прибудовуються до житлових будинків. Вимоги цих норм поширюються на проектування всіх типів підприємств харчування, незалежно від їх форми власності, окрім мобільних або тимчасових (сезонних) об’єктів.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[АМКУ оштрафував на 3 млн гривень ТОВ “Харківрегіонгаз”]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/amku-oshtrafuvav-na-3-mln-griven-tov-kharkvregongaz-56894 Tue, 23 Jul 2019 10:45:00 +0300 message Антимонопольний комітет України оштрафував на 3 млн гривень ТОВ “Харківрегіонгаз” за зловживання монопольним становищем у грудні 2015-2018 роках. 
 
Про це повідомляє голова комітету Юрій Терентьєв.
 
За даними АМКУ, підприємство не має конкурентів у постачанні скрапленого газу (в балонах) для побутових потреб у межах негазифікованих населених пунктів Харківської області. Протягом грудня 2015 – 2018 років “Харківрегіонгаз” включало до ціни завищені експлуатаційні витрати.
 

Окрім сплати штрафу, підприємство також зобов'язали припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

]]>
<![CDATA[Отримання дозволу на будівництво приватного будинку за спрощеною процедурою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/otrimannja-dozvolu-na-budvnictvo-privatnogo-budinku-za-sproshhenoju-proceduroju-56893 Tue, 23 Jul 2019 10:06:00 +0300 message Для отримання дозволу на будівництво приватного будинку українським законодавством передбачено спрощену процедуру оформлення необхідних документів та декларативний принцип отримання права на забудову.
 
Про це розповіли у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
 
Зараз законодавство передбачає спрощену процедуру оформлення необхідних документів для цього та декларативний принцип отримання права на забудову. Тобто, про початок будівництва необхідно просто повідомити відповідний місцевий структурний підрозділ з питань містобудування та архітектури. Але спочатку слід отримати будівельний паспорт на ваш майбутній будинок.
 
У будівельному паспорті відображаються містобудівні та архітектурні вимоги до розміщення і будівництва:
 
1 — індивідуальних (садибних) житлових будинків до 500 кв. м в межах населених пунктів,
 
2 — садового, дачного будинку не вище 2-х поверхів (без урахування мансардного поверху) до 500 кв. м поза межами населених пунктів (на територіях дачних і садових товариств)
 
3 — господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
 
Що важливо, оформлення будівельного паспорту не потребує отримання містобудівних умов та обмежень, а розроблення проекту будівництва також є не обов’язковим і здійснюється за бажанням.
 
Відтак, для того, щоб отримати будівельний паспорт, необхідно звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань містобудування та архітектури (це може бути як і територіальний підрозділ ДАБІ, так і виконавчий орган в структурі місцевої ради) або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та подати відповідний пакет документів:
  • заяву на видачу будівельного паспорту;
  • копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою (завірену нотаріусом, або організацією, що його видала);
  • ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єкту із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі, автономного, що плануються до застосування тощо). Ескіз можна зробити самостійно або це може зробити архітектор.
  • проект будівництва (якщо є);
  • завірений нотаріально документ, що підтверджує згоду співвласників земельної ділянки (якщо вони є) на забудову.
Місцевий структурний підрозділ з питань містобудування та архітектури перевірить, чи відповідають ваші наміри забудови в межах і за межами населених пунктів — генплану, плану зонування, детальному плану території або планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, а також державним будівельним нормам (ДБН), стандартам і правилам. Якщо все відповідає вищезазначеним вимогам, то протягом 10 робочих днів з дня надходження пакета документів вам видадуть будівельний паспорт. Ця послуга безоплатна.
 

Після цього, повідомлення про початок будівельних робіт направляється або особисто, або за допомогою уповноваженої особи, або рекомендованим листом з описом вкладення до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ) за місцезнаходженням майбутнього будинку не пізніше ніж за 1 календарний день до початку виконання будівельних робіт. 

]]>
<![CDATA[У столиці зачинили фунікулер на щорічний технічний огляд]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-zachinili-funkuler-na-shhorchnij-tehnchnij-ogljad-56892 Tue, 23 Jul 2019 09:35:00 +0300 message У столиці зачинили фунікулер на щорічний технічний огляд. Про це повідомили у прес-службі КП "Київпастранс".
 
"Від сьогодні і до 23 серпня фунікулер зачинено на щорічний технічний огляд", - йдеться в повідомлені.
 
У комунальному підприємстві зазначили, що на фунікулері необхідно провести плановий огляд та ремонт тягових двигунів, гальм, пантографів, механізмів дверей.
 
Також планується оновити та замінити настили підлоги і стелі, засоби зв’язку.
 

Нагадаємо, до виведення з використання жетонів у столичному метро залишилося 100 днів.  Вестибюлів із сучасними засобами оплати стало більше. Жетони, які купили раніше, можна ще використати на інших вестибюлях цих станцій та всіх інших. 

]]>
<![CDATA[Нафтогаз знижує ціну газу для промислових споживачів на 7,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-znizhuje-cnu-gazu-dlja-promislovih-spozhivachv-na-75-56891 Tue, 23 Jul 2019 08:53:00 +0300 message НАК «Нафтогаз України» опублікувала цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 серпня 2019 року, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання, про це повідомила прес-служба компанії.
 
Запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані у залежності від обсягів закупівлі та умов оплати.
 
В залежності від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 4 640,00 – 5 204,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).
 
 

У порівнянні з цінами на липень 2019 року, у серпні ціни зменшено на 7,2-7,5%. 

]]>