Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 19 Nov 2019 15:02:54 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[ЄС припиняє фінансування нафтогазових і вугільних проєктів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jes-pripinjaje-fnansuvannja-naftogazovih--vuglnih-projektv-58053 Tue, 19 Nov 2019 14:40:00 +0300 message Міністри фінансів Євросоюзу випустили спільну заяву, згідно з яким ЄС повинен припинити фінансування нафтогазових і вугільних проєктів. Про це повідомляє Reuters.

Це вперше в історії ЄС, коли європейські міністри підтримали декларацію, що закликає повністю припинити фінансування викопних видів палива. Раніше вони закликали лише до припинення фінансування вугільних електростанцій.

Відзначається, що повна відмова може зупинити фінансування проєктів з викопного палива на кілька мільярдів євро Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), фінансовим підрозділом ЄС.

Незважаючи на те, що ЄС є головним джерелом фінансування всесвітніх проєктів, спрямованих на боротьбу з глобальним потеплінням, він також фінансує викопне паливо. Так, більшість держав-членів Євросоюзу підтримують газові проєкти, щоб зменшити свою залежність від ядерної енергії або вугілля.

Раніше правління ЄІБ прийняло стратегію, згідно з якою банк з кінця 2021 року не розглядати нові фінансові вкладення в проєкти в сфері викопних видів палива. Інвестбанк буде віддавати пріоритет тим проєктам, які підвищують енергоефективність та декарбонізацію енергії.

 

]]>
<![CDATA[Украина пройдет отопительный сезон даже без транзита газа]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukraina-projdet-otopitelnyj-sezon-dazhe-bez-tranzita-gaza-58052 Tue, 19 Nov 2019 13:35:00 +0300 message  

Украина обеспечена газом на этот отопительный сезон даже без транзита российского газа. Об этом сообщил министр энергетики и защиты окружающей среды Алексей Оржель в эфире "Свободы слова" на ICTV.

По его словам, на сегодня в Украине накоплены рекордные запасы и газа, и угля.

"Это означает, что Украина этой зимой даже без транзита не замерзнет. Даже без транзита мы обеспечиваем (прохождение отопительного сезона - ред.). Второй приоритет - это сотрудничество с нашими европейскими партнерами", - заявил Оржель

"Но учитывая объемы, которые есть и в европейских газохранилищах, и в наших, этот отопительный сезон мы сможем пройти без транспорта (газа - ред.) Но, конечно, приоритетом является обеспечение транспортировки", - добавил министр.

Как ранее сообщалось, в украинских газохранилищах закачано более 21,7 млрд кубов газа, что является рекордным показателем. Министр энергетики Алексей Оржель сообщил, что Украина готова к остановке транзита газа по украинской территории.

 

]]>
<![CDATA[За їзду по смузі громадського транспорту у Києві виписано штрафів на 4,5 млн грн]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-jizdu-po-smuz-gromadskogo-transportu-u--kijev-vipisano-shtrafv-na-45-mln-grn-58051 Tue, 19 Nov 2019 12:33:00 +0300 message За результатами патрулювання смуг руху громадського транспорту за місяць у Києві було винесено 8 600 постанов на майже 4,5 млн грн штрафів. Про це повідомила пресслужба КМДА.
 
"Ми вже можемо звітувати про перші результати заходів посилення контролю трафіку головних вузлів та вулиць Києва. Зокрема, довело свою ефективність патрулювання смуг громадського транспорту. Як бачимо, результати приголомшливі. Лише за місяць (із 15 жовтня до 14 листопада) винесено 8 600 постанов на майже 4,5 млн грн", – повідомив радник Київського міського голови Максим Бахматов.
 
Повідомляється, що у жовтні в столиці запрацювала координаційна група з планування та поліпшення міського трафіку. Керівники транспортної інфраструктури Києва та правоохоронні органи об’єднали зусилля для покращення трафіку міста. Патрулювання відбуваються в години пік, та увечері, з 7:30 до 9:00 та з 16:30 до 19:00.
 

Також Максим Бахматов нагадав, що з 7 листопада вантажному транспорту заборонили в’їзд до Києва у години пік. Почали впроваджувати зміни у житомирському напрямку, а згодом обмеження діятимуть і на інших в’їздах.  

]]>
<![CDATA[Батареї електромобілів починають перетворюватись в нову екологічну проблему]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/batareji-jelektromoblv-pochinajut-peretvorjuvatis-v-novu-jekologchnu-problemu-58050 Tue, 19 Nov 2019 11:40:00 +0300 message Згідно з новим дослідженням, електротранспорт не зможе розвиватися, поки не буде вирішена проблема переробки та утилізації акумуляторних батарей. Електромобілі наближають екологічну катастрофу, повідомляє Еenergy.media.
 
Електрифікація транспорту стала основним завданням для всіх автовиробників. Але в міру випуску все більшої кількості електромобілів, виникає нова проблема, вирішити яку практично неможливо і в порівнянні з якою викиди СО2 двигунів внутрішнього згоряння - не більше ніж прикра неприємність.
 
Батареї електромобілів починають перетворюватися в нову екологічну проблему і її масштаби не йдуть ні в яке порівняння з проблемою викиду СО2. Дослідники прийшли до висновку, що потрібно в терміновому порядку ставити утилізацію і переробку літій-іонних акумуляторів на потік. І тому є кілька причин.
 
По-перше, необхідно економніше використовувати природні ресурси, які не безмежні. Літієві батареї для електромобілів виготовляються з кобальту, мінералу, що видобувається переважно в Конго. Зростаючий попит на нього призвів до того, що на рудниках там сьогодні використовується дитяча праця, а сам процес видобутку не можна назвати екологічним і нешкідливим для навколишнього середовища.
 
По-друге, з кожним днем ​​все більше батарей потребують утилізації - відпрацювали своє акумулятори скоро буде нікуди дівати. Так в 2017 році в світі було продано більше 1 мільйона електромобілів. За оцінками авторів дослідження, це 250 000 тон акумуляторів, які через років 10 доведеться якось виводити з ладу. Наприклад, компанія Toyota пропонує оснащувати ними сонячні електростанції. Але електромобілів стає все більше, і для такої кількості зношених батарей застосування може не знайтися. В результаті вони будуть гнити на звалищах, отруюючи природу.
 
Тобто, необхідна не просто утилізація, а повна переробка акумуляторів, і тут ми зіткнемося з третьої, більш серйозною проблемою, шанс на вирішення якої ми вже втратили. Для переробки доведеться розбирати тисячі акумуляторів щодня. При таких масштабах обійтися без автоматизованих конвеєрів не вийде. Але кожен автовиробник встановлює на свої машини унікальні акумулятори, що відрізняються за будовою від інших, і їх в принципі не так просто розібрати на складові деталі. Головна проблема полягає в тому, що немає стандартизації, без якої розбирати сотні тисяч тонн батарей доведеться вручну, повільно і неефективно.
 

У підсумку, щоб уникнути акумуляторної катастрофи, необхідно в терміновому порядку розробити якийсь унікальний акумулятор, що складається їх однакових блоків, розбиранням якого зможуть займатися роботи, і налагодити процес переробки матеріалів для створення нових батарей. 

]]>
<![CDATA[Працівники Новояворівської ТЕЦ вийшли на роботу та почали технічні роботи до пуску]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pracvniki-novojavorvskoji-tec-vijshli-na-robotu-ta-pochali-tehnchn-roboti--do-pusku-58049 Tue, 19 Nov 2019 10:57:00 +0300 message Представники майбутнього управителя Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ ТОВ «Нафтогаз Тепло», яке входить до групи Нафтогаз, зустрілися у Новому Роздолі з працівниками місцевої ТЕЦ, у тому числі з тими, які звільнились через невиплату заробітної плати попереднім управителем.
 
Вже 136 людей прийняті на роботу в ТОВ «Нафтогаз Тепло» на Новороздільській ТЕЦ та 160 на Новояворівській ТЕЦ. Документи інших працівників щодо поновлення на роботі будуть оформлені найближчим часом.
 
Сьогодні мають укласти договір на управління ТЕЦ між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та ТОВ «Нафтогаз Тепло», і буде виплачено аванс працівникам ТЕЦ у двох містах.
 
Працівники Новояворівської ТЕЦ вже вийшли на роботу та почали технічні роботи для підготовки ТЕЦ та тепломереж міста до пуску. Цієї середи планується розпочати газопостачання Новояворівської ТЕЦ, після чого в оселі мешканців надійде тепло.
 
У Новому Роздолі проводяться підготовчі технічні роботи, зокрема, проводиться заповнення тепломереж та проведення випробувань, щоб опалювальний сезон у місці розпочався якнайшвидше. Ситуація ускладнена тим, що регламентні роботи на тепломережах та супутній інфраструктурі у Новому Роздолі вже давно не фінансувались і не проводились належним чином.
 
Після підготовки ТЕЦ та успішного запуску опалювального сезону працівники отримають преміальні виплати. 
 

Найближчим часом Нафтогаз Тепло має отримати від НКРЕКП ліцензії на виробництво електричної енергії та на виробництво, транспортування і постачання теплової енергії, а також дозвіл на концентрацію від Антимонопольного комітету. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: рекомендується влаштовувати інтернет у кожному готельному номері]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-rekomendujetsja-vlashtovuvati-nternet-u-kozhnomu-gotelnomu-nomer-58048 Tue, 19 Nov 2019 10:22:00 +0300 message Інтернет має також передбачатися в холах, кафе та інших загальних приміщеннях готелів. Раніше таких вимог у ДБН не було.
 
Про це повідомила пресслужба Міністерство розвитку громад та територій України.
 
«Цьогоріч ми кардинально оновили будівельні норми щодо готелів. Зокрема, нарешті унормували влаштування в них інтернету. Ця норма носить рекомендаційний характер, але я впевнений, що багато хто робитиме це в обов’язковому порядку. Адже це підвищення комфортних умов перебування в готелях. Сьогодні без інтернету важко уявити життя сучасної людини. І власники готелів це звичайно розуміють», — говориться у повідомлені.
 
Нові зміни у ДБН щодо готелів, які містять вищезазначене нововведення, вступили в дію з 1 жовтня і розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих готелів в Україні.

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.   

]]>
<![CDATA[Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило список забруднювачів повітря]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsterstvo-jenergetiki-ta-zahistu-dovkllja-opriljudnilo-spisok-zabrudnjuvachv-povtrja-58047 Tue, 19 Nov 2019 09:45:00 +0300 message Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило список Топ-20 забруднювачів повітря в Україні за 2018 рік. Усього до списку з двадцяти позицій потрапили 12 підприємств з бізнес-групи Рината Ахметова, повідомляє пресслужба міністерства.
 
У списку є ДТЕК Павлоградвугілля, також 8 теплоелектростанцій, що входять до холдингу ДТЕК: Бурштинська ТЕС, Добротвірська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Запорізька ТЕС, Придніпровська ТЕС, Криворізька ТЕС, Луганська ТЕС, Курахівська ТЕС. Крім того, в антирейтингу опинилися ще три підприємства з групи SCM Рината Ахметова - "Маріупольський металургійний комбінат", "Запорізький меткомбінат "Запоріжсталь" та "Азовсталь".
 
Серед інших енергетичних підприємств, що опинилися у списку забруднювачів — Вуглегірська ТЕС та Трипільська ТЕС ПАТ "Центренерго", Слов'янська ТЕС ПАТ "Донбасенерго", а також Південний гірничозбагачувальний комбінат.
 

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем кепітал менеджмент" (СКМ, Донецьк) Рината Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, вертикально інтегрованого ланцюжка з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії. 

]]>
<![CDATA[Призначено керівника Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/priznacheno-kervnika-novorozdlskoji-ta-novojavorvskoji-tec-58046 Tue, 19 Nov 2019 09:13:00 +0300 message Новим керівником Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ, які є відокремленим підрозділом підприємства групи Нафтогаз ТОВ “Нафтогаз Тепло”, призначено Івана Сороку.
 
Про це повідомила пресслужба Нафтогазу.
 
Іван Сорока має 20-річний досвід роботи в енергетичному секторі. Протягом цього часу він працював на підприємствах теплогенерації Одеської та Запорізької областей, де обіймав низку виробничих та керівних посад. До сьогодні Іван Сорока займав посаду головного інженера КП “Тепловодоканал” в м. Енергодар.
 
Нагадаємо, що у містах Новояворівськ та Новий Розділ, в яких проживає майже 60 тисяч мешканців, через безгосподарність приватного управителя майном ТЕЦ, ПП “Гарант Енерго М”, опалювальний сезон опинився під загрозою.
 

У минулому році Гарант Енерго М отримав ТЕЦ в управління від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Під управлінням Гарант Енерго М обидві ТЕЦ за минулий опалювальний сезон збільшили заборгованість перед Нафтогазом та АТ “Укртрансгаз” за використаний газ та послуги з його транспортування на 400 млн грн. Загальна заборгованість ТЕЦ перед підприємствами групи Нафтогаз таким чином збільшилась вдвічі і тепер становить майже 800 млн грн. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 19 листопада, погода в Україні буде ще більш прохолодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-19-listopada-pogoda-v-ukrajin-bude-shhe-blsh-proholodnoju-58045 Tue, 19 Nov 2019 07:07:00 +0300 message Сьогодні, 19 листопада, погода в Україні буде ще більш прохолодною. Вночі можуть бути морози аж до 4 градусів нижче нуля, вдень лише подекуди стовпчик термометра зможе піднятися вище за +10, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Температура протягом дня коливатиметься у межах +3...+10 градусів. Трохи тепліше – на Заході: там буде до +14.
 
Дощі навряд чи будуть, однак цілком ймовірні тумани та мряка.
 
У Києві – туман, похмуро, але без дощів. Температура вдень – +5...+7 градусів.
 
Прогноз погоди на вівторок, 19 листопада, у містах України:
 
Ужгород – +12…+14
Львів – +12…+14
Івано-Франківськ – +12…+14
Тернопіль – +11…+13
Чернівці – +12…+14
Хмельницький – +10…+12
Луцьк – +10…+12
Рівне – +10…+12
Житомир – +8…+10
Вінниця – +7…+9
Одеса – +10…+12
Миколаїв – +9…+11
Херсон – +7…+9
Сімферополь – +12…+14
Кропивницький – +6…+8
Черкаси – +6…+8
Чернігів – +6…+8
Суми – +6…+8
Полтава – +5…+7
Дніпро – +5…+7
Запоріжжя – +6…+8
Донецьк – +5…+7
Луганськ – +5…+7
Харків – +5…+7

Київ – +6…+8 

]]>
<![CDATA[Завдяки ЕСКО контрактам вдалось зекономити 40 млн грн на енергоносіях]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zavdjaki-jesko-kontraktam-vdalos-zekonomiti-40-mln-grn-na-jenergonosjah-58044 Mon, 18 Nov 2019 18:25:00 +0300 message Держава зекономила 40 млн грн на оплаті енергоносіїв у бюджетних установах в рамках 130 верифікованих ЕСКО-контрактів за останні 2,5 роки. Про це йдеться у прес-релізі Держенергоефективності.

«Як тільки у 2015 році ми запровадили всю необхідну законодавчу базу, Держенергоефективності почало активно популяризувати ринок ЕСКО-послуг. Сьогодні цей напрям термомодернізації шкіл, лікарень та інших об’єктів соціальної сфери запрацював і почав стрімко набирати оберти», – повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 

За останні два роки кількість ЕСКО-договорів збільшилась у 18 разів: із 20 контрактів на суму 18 млн грн у 2016 році до понад 370 на суму 520 млн грн у 2019 році.

Інвестори за власний рахунок впроваджують енергоефективні проекти та отримують повернення вкладених коштів лише, якщо досягнуть економії енергоспоживання.

Щоб перевірити ефективність ЕСКО-механізму, Держенергоефективності спільно із Проектом ПРООН проведено оцінку 130 договорів.

«Результати верифікації 130 ЕСКО-договорів у 17 містах перевищили очікування: економія енергоресурсів складає в середньому близько 35%. Це у 1,8 разів більше, ніж заплановано контрактами», – наголосив Савчук.

 

]]>
<![CDATA[Опалення у Новому Роздолі запустять лише наприкінці тижня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/opalennja-u-novomu-rozdol-zapustjat-lishe-napriknc-tizhnja-58043 Mon, 18 Nov 2019 17:35:00 +0300 message Опікуватися Новороздільською ТЕЦ буде компанія НАК Нафтогаз, це допоможе пришвидшити початок опалення. Про це сьогодні, 18 листопада, з посиланням на голову ЛОДА повідомляє радіо "Львівська хвиля".

Як розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський, вже завтра працівникам Новороздільської ТЕЦ мають виділити частину заборгованої зарплати, тоді вони вийдуть на роботу і почнуть ліквідовувати поломки.

“Працівники все ще відмовляються приступити до роботи попри підписаний контракт. Очікується, що у вівторок вони вже отримають заробітну плату. І тоді приступлять безпосередньо до виконання своїх обов'язків. Думаю, що упродовж вівторка-середи вже будуть ліквідовані прориви. У середу я сподіваюсь, що система вже буде під тиском. І таким чином до п’ятниці-суботи вже буде тепло”, - наголосив Маркіян Мальський.

Ліквідовувати пориви допомагатиме 5 бригад зі Львова. Додамо, що сьогодні вранці керівництво Нафтогазу мало зустріч з трудовим колективом ТЕЦ.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін зняв обмеження на максимальний тариф на тепло і гарячу воду]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-znjav-obmezhennja-na-maksimalnij-tarif-na-teplo--garjachu-vodu-58042 Mon, 18 Nov 2019 16:35:00 +0300 message Кабмін на засіданні 15 листопада скасував постанову від 26 червня 2019 р. № 560, якою було встановлено граничні тарифи на тепло і гарячу воду.

Нагадаємо, наприкінці червня 2019 року Урядом Гройсмана було запроваджено граничний тариф на опалення та гаряче водопостанчання, а саме: на теплопостачання - 1400 грн за 1 Гкал за наявності лічильника і 35,21 грн за квадратний метр без лічильника; на гарячу воду на рівні 83,66 грн за 1 куб. м за наявності рушникосушарки і 75,74 грн - за її відсутності.

В Уряді відзначили, що Асоціація міст України звернулася до Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову № 560 задля усунення загрози відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів, оскільки середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 грн за 1 Гкал, а запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови № 560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року - 7 млрд грн.

Також урядовці наголошують, що громадяни, чиї статки недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право на субсидію. Загалом на наступний рік в Державному бюджеті на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що співставно з сумою на зазначені цілі на 2019 рік.

 

]]>