Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Mon, 06 Apr 2020 14:32:02 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Кожен п’ятий українець втратив дохід через коронавірус]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kozhen-pjatij-ukrajinec-vtrativ-dohd-cherez-koronavrus-59365 Mon, 06 Apr 2020 14:25:00 +0300 message 38% дорослих українців заявили про зменшення регулярного доходу родини унаслідок епідемії коронавірусу, 16% – про повну втрату доходу, 14% – про втрату роботи, загалом 60% українців назвали щонайменше 1 вид фінансових втрат.

Про це свідчать результати опитування, яке провела компанія Іnfo Sapiens.

Зазначається, що опитування проводили 25-29 березня.

“Близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, припинили його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатися віддалено”, – йдеться у дослідженні.

Опитування свідчить, що серед тих, хто працював до карантину, лише 46% за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% – у меншому обсязі, ніж очікувалось до карантину, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповідь на запитання.

 

]]>
<![CDATA[Укрпошта під час карантину пропонує оновлені послуги]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrposhta-pd-chas-karantinu-proponuje-onovlen-poslugi-59364 Mon, 06 Apr 2020 13:11:00 +0300 message Укрпошта під час карантину пропонує оновлені послуги. Листоноші доставляють пенсії, соцвиплати, ліки, продуктові товари додому, про це повідомила пресслужба Укрпошти.

Так, в Укрпошті можна адресно доставити через листоношу чи скористатися онлайн послугами:
  • отримати пенсію та соціальні виплати,
  • сплатити комунальні платежі,
  • замовити ліки,
  • оформити онлайн-передплату,
  • отримати поштовий переказ «З картки додому»,
  • замовити продукти та інші товари широкого вжитку,
  • купити товари з інтернет-магазинів.
Аби замовити послуги не виходячи з дому, потрібно лише знати листоношу, яка обслуговує ваш будинок. Для цього можна заповнити коротку онлайн-форму bit.ly/lystonosha або зателефонувати до Контакт-центру 0 800 300 545 та набрати цифру 9.
 
Просунуті користувачі інтернету можуть скористатися основними послугами через смартфон чи комп'ютер на сайті компанії чи в мобільному додатку.
 
Національний поштовий оператор за останні роки зазнав значних змін — стабільне зростання доходів, значне покращення якості надання послуг, лідерство у сегменті міжнародної доставки, комп'ютеризація відділень, оновлення автотранспорту. При цьому тарифи на послуги є одними із найнижчих на ринку, а основні послуги працюють онлайн для зручності усіх клієнтів.
]]>
<![CDATA[На період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-perod-karantinu-zaboronjajetsja-pripinjati-nadannja-zhitlovih-subsidj-59363 Mon, 06 Apr 2020 12:25:00 +0300 message На Урядовому порталі опубліковано постанову Кабміну «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 року, повідомила пресслужба Уряду.
 
Згідно з постановою, на період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії (переїзд родини або смерть одинокої особи).
 
Розрахунок житлових субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведенням, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб (окрім опалення) (соціальні нормативи, у межах яких надається субсидія на оплату ЖКП, встановлені підпунктами постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409).
 
Відтерміновано впровадження з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину мінімального обов’язкового платежа за спожиті послуги у розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. 
 
Житлова субсидія має бути призначена громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.
 

Також усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019/2020 років, субсидія на наступний період має призначатись автоматично. 

]]>
<![CDATA[Під час карантину заборонено відключати від електрики водоканал і шахти]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pd-chas-karantinu-zaboroneno-vdkljuchati-jelektriku-vodokanalam-shahtam-ta-tec-59362 Mon, 06 Apr 2020 11:44:00 +0300 message Кабінет міністрів України заборонив постачальникам електроенергії відключати від неї водоканали та вугільні шахти. Окрім того забороняється відключати від газопостачання теплокомуненерго, а також теплоелектростанції та теплоелектроцентралі. 
 
Відповідна заборона міститься в урядовій постанові №255 на Урядовому порталі.
 
“Заборонити до 24 квітня 2020 р. постачальникам електричної енергії, операторам систем розподілу електричної енергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності, вугледобувних підприємств”, — йдеться в тексті постанови.
 

Також забороняється  постачальникам природного газу здійснювати припинення постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії (припинення забезпечення споживача необхідними підтвердженими обсягами природного газу, неподання оператору газотранспортної системи номінацій/реномінацій на транспортування природного газу для задоволення потреб споживачів, зменшення періоду постачання в інформаційній платформі оператора газотранспортної системи та/або надсилання доручень на припинення (обмеження) транспортування/розподілу природного газу для споживачів або припинення газопостачання) незалежно від форми власності. 

]]>
<![CDATA[У Києві закінчився опалювальний сезон 19/20]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-zaknchivsja-opaljuvalnij-sezon-1920-59361 Mon, 06 Apr 2020 11:05:00 +0300 message У Києві більше 55% житлових будинків уже відключили від централізованого опалення. Про це повідомляє пресслужба "Київтеплоенерго".
 
"Завершення опалювального сезону стартувало відповідно до розпорядження № 556 Київської міської державної адміністрації. Вже 55 % житлового фонду відключено від тепла.  Зупинено роботу 90% сезонних теплоджерел (34 з 39 задіяних у опалювальному сезоні) – котельних, станцій тепла, інших об’єктів. Ще 5 теплоджерел у знаходяться у процесі зупинки", - поінформували у компанії.
 
Наразі постачання послуги централізованого опалення припинено до 4577 житлових будинків. З них 3894 – будинки комунальної власності, 291 – відомчий будинок, а також 392 – ЖБК і ОСББ (за наданими заявками).
 
"Відключення опалення у столиці відбуватиметься поступово, протягом 2-3 діб. Це пов’язано з розгалуженістю централізованої системи теплопостачання, протяжність якої складає понад 2,7 тис. км трубопроводів. Завершення опалювального сезону 2019-2020 відбувається синхронно з потеплінням. За даними "Укргідрометцентру", з наступного тижня середньодобова температура повітря становитиме +8 градусів за Цельсієм", - зазначили у компанії.
 
Нагадаємо, раніше КП "Київтеплоенерго" розпочало процес відключення теплопостачання у школах і дитячих садочках. 
]]>
<![CDATA[До кінця року Україна очікує від МВФ додатково до 5 млрд доларів ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-kncja-roku-ukrajina-ochkuje-vd-mvf-dodatkovo-do-5-mlrd-dolarv--59360 Mon, 06 Apr 2020 10:26:00 +0300 message До кінця року Україна очікує отримати від Міжнародного валютного фонду додатково до 5 млрд доларів у бюджет. Про це розповів в ефірі одного з телеканалів міністр фінансів України Сергій Марченко.
 
“Ми з МВФ погодили рамки доходів і дефіциту. Ми чітко визначили скільки в нас є можливості щодо ресурсу наповнення бюджету”, — сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.
 
За його словами, залишилося узгодити технічний меморандум, а також ВР ухвалити низку законів, зокрема, внести зміни до державного бюджету 2020 р.
 
“Є сподівання, що ми отримаємо найближчим часом транш в бюджет. Ми сподіваємося також до кінця року отримати від МВФ додатково до 5 млрд доларів в бюджет. Це ми зафіксували. І це, можна сказати, такі основні положення”, — сказав Марченко.
 

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв, що уряд отримав від Міжнародного валютного фонду позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш макрофінансової допомоги від цієї організації. 

]]>
<![CDATA[М.Лазебна:«Закликаю надавати інформаційну підтримку в проведенні дистанційної оплати комуналки»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mlazebnazaklikaju-nadavati-nformacjnu-pdtrimku-v-provedenn-distancjnoji-oplati-komunalki-59359 Mon, 06 Apr 2020 09:45:00 +0300 message Міністр соціальної політики Марина Лазебна звернулася до керівників уповноважених банків, через які відбувається проведення виплат пенсій та грошової допомоги, із закликом надавати інформаційну підтримку у проведенні дистанційної оплати житлово-комунальних послуг, сприяти поширенню практики безготівкових/електронних розрахунків клієнтам в умовах карантину. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
 
"З метою забезпечення дотримання установлених на державному рівні правил карантину, убезпечення найбільш уразливих категорій населення від зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та надання їм можливості залишатися вдома, закликаю вас: інформувати клієнтів, які є одержувачами пенсій, грошової допомоги через поточні рахунки в банку, про те, що вони повинні дотримуватись установлених правил карантину та не виходити з дому без нагальної потреби", - сказала Марина Лазебна.
 
Також вона закликала інформувати своїх клієнтів, зокрема, шляхом надсилання СМС-повідомлень, про роботу систем дистанційного обслуговування та можливості дистанційної плати за товари і послуги, в тому числі житлово-комунальні, не виходячи з дому.
 

"Надавати одержувачам пенсій, грошової допомоги інформаційну підтримку у проведенні дистанційної оплати житлово-комунальних послуг, сприяти поширенню практики безготівкових/електронних розрахунків серед одержувачів пенсій та грошової допомоги", - наголосила Лазебна. 

]]>
<![CDATA[Нові обмежувальні заходи: люди віком 60+ на час карантину мають находитись вдома]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-obmezhuvaln-zahodi-ljudi-vkom-60-na-chas-karantinu-majut-nahoditis-vdoma-59358 Mon, 06 Apr 2020 09:19:00 +0300 message Уряд вніс нові зміни до Постанови №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” які  викликали в українців безліч запитань. Тому Кабмін надав роз’яснення щодо найбільш поширених запитань, повідомила пресслужба Уряду.
 
Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
 
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
 
Чи можна ходити по вулиці без маски?
 
В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
 
Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
 
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.
 
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
 
Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 
 
Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
 
Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?
 
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
 
Чи закривають церкви на період карантину?
 
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину. 
 
Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?
 
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.
 
Чи можна ходити по вулиці втрьох?
 
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.
 
В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?
 
Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають. 
 
А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 
 
Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.
 
Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
 
Чи можна буде гуляти навколо будинку?
 
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.
 
Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?
 
Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
 
Чи можна ходити в парк чи сквер? 
 
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
 
Як тепер вигулювати домашніх тварин? 
 
Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
 
Коли діти знову підуть у школу?
 
Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.  
 
Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 6 квітня, погода в Україні буде і надалі сонячною і теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-6-kvtnja-pogoda-v-ukrajin-bude--nadal-sonjachnoju--teploju-59357 Mon, 06 Apr 2020 07:39:00 +0300 message Сьогодні, 6 квітня, погода в Україні буде і надалі сонячною і теплою. Так охарактеризувати погоду на початку тижня можна в усіх без виключення областях України. Все йде до того, що навіть ночі ставатимуть все теплішими, прогнозує Укргідрометцентр.
 
В усіх частинах нашої країни сонячна погода супроводжуватиметься хіба що легкою хмарністю. Середня температура повітря в залежності від регіонів підніметься на 1-5 градусів.
 
Найтеплішими регіонами країни у понеділок будуть Захід – +13...+17 градусів і Південь – +12...+15 градусів. Дещо прохолоднішим буде Центр – +11...+14, а на Сході порівняно "холодно" – +10...+13 градусів.
 
Усе йде до того, що ночі проти 6 і 7 квітня будуть останніми по-справжньому холодними цієї весни. Поки що температура повітря вночі коливатиметься від -3...+1 на Заході до +1...+5 на Півдні. Втім вже з 8 квітня температура повітря вночі не опускатиметься нижче як +3...+7 градусів.
 
У столиці 6 квітня буде сонячно з незначною хмарністю, а температура повітря зберігатиметься на рівні +12+14 градусів.
 
Прогноз погоди на понеділок, 6 квітня, у містах України:
 
Ужгород – +15…+17
 
Львів – +14…+16
 
Івано-Франківськ – +14…+16
 
Тернопіль – +13…+15
 
Чернівці – +13…+15
 
Хмельницький – +13…+15
 
Луцьк – +14…+16
 
Рівне – +14…+16
 
Житомир – +13…+15
 
Вінниця – +13…+15
 
Одеса – +13…+15
 
Миколаїв – +13…+15
 
Херсон – +13…+15
 
Сімферополь – +12…+14
 
Кропивницький – +12…+14
 
Черкаси – +12…+14
 
Чернігів – +12…+14
 
Суми – +10…+12
 
Полтава – +11…+13
 
Дніпро – +13…+15
 
Запоріжжя – +12…+14
 
Донецьк – +11…+13
 
Луганськ – +10…+12
 

Харків – +11…+13 

]]>
<![CDATA[Під час карантину споживання електроенергії знизилося на 7,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pd-chas-karantinu-spozhivannja-jelektrojenergji-znizilosja-na-75-59356 Fri, 03 Apr 2020 18:25:00 +0300 message Споживання електричної енергії під час карантину, за період з 12 по 31 березня 2020 року, знизилося на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 7 млрд 910,912 млн кВт-год, свідчать оперативні дані, надані оператором системи передачі НЕК " Укренерго "агентству" Інтерфакс-Україна ".

Середня температура за означений період становила 5,6 ° проти 4,9 ° в 2019 році.

У перший тиждень карантину, в період з 12 по 18 березня (середня температура становила 5,0 °), Україна спожила 2 млрд 837,778 млн кВт-год, що на 6,8% менше, ніж за аналогічні дати минулого року (при середній температурі в 3,7 °) і на 0,9% вище показника за попередній тиждень - з 5 по 11 березня (8,5 °).

Споживання в період з 19 по 25 березня, склало 2 млрд 785,828 млн кВт-год (при 4,0 °), що на 6,6% нижче аналогічного періоду минулого року (при 5,5 °) на 1,8% нижче показника першій карантинної тижні, і на 0,9% менше показника тижні, яка передувала введенню карантину.

За підсумками останніх шести днів березня (8,2 °) Україна спожила 2 млрд 287,306 млн кВт-год, що на 9,2% нижче аналогічного періоду минулого року (5,4 °).

В цілому, за оперативними даними, споживання е / е в березні при середній температурі в 6,4 ° склало 12 млрд 414,144 млн кВт-год, що на 7,2% менше березня 2019 року, коли середня температура дорівнювала 4,7 °.

Раніше оператор системи передачі електроенергії НЕК "Укренерго" прогнозував, що споживання електроенергії в Україні за підсумками березня на тлі карантинних заходів може знизитися на 8,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У той же час оператор відзначав, що крім карантину, в рамках якого була обмежена робота ряду підприємств різних секторів економіки, споживання е / е також буде знижуватися за рахунок сезонних факторів - теплу погоду і зменшення обсягів теплопостачання.

 

]]>
<![CDATA[Виробництво ВДЕ в Україні зросло у 2,7 рази]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/virobnictvo-vde-v-ukrajin-zroslo-u-27-razi-59355 Fri, 03 Apr 2020 17:40:00 +0300 message В Україні у січні-лютому поточного року сонячні, вітрові та електростанції на біомасі збільшили обсяг виробництва електроенергії у 2,68 рази – до 1.184 млрд кВт-год порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Про це повідомляє expro.com.ua.

Також, за перші два місяця 2020 року збільшили генерацію на 19,2% блок-станції – до 288 млн кВт-год.

Однак, за звітний період, всі традиційні види генерації зменшили виробництво електроенергії, а загальний обсяг генерації по всіх джерелах знизився на 7,5% порівняно з 2019 роком.

Виробництво електроенергії за січень-лютий поточного року порівняно з аналогічним періодом 2019 року зменшилось на 7,5% – до 27.318 млрд кВт-год.

Так, наприклад, виробництво електроенергії на атомних електростанціях знизилось на 5,9% – до 15 млрд кВт-год. На теплоелектростанціях генерація впала на 21,9% – до значення 6.575 млрд кВт-год. Також падіння у виробництві на 21% спостерігалося на гідроелектростанціях та гідроакумулюючих станціях – до 1.17 млрд кВт-год.

 

]]>
<![CDATA[КоболєвУ скасували премії і зменшили зарплату]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kobolevu-skasuvali-premji--zmenshili-zarplatu-59354 Fri, 03 Apr 2020 16:44:00 +0300 message В "Слузі народу" озвучили урізану зарплату Коболєва. Раніше сума його місячної зарплати була "більше, ніж сім цифр до коми"

Багато українців живуть від зарплати до зарплати. І про мільйонні грошові виплати можуть тільки мріяти. Однак декому в Україні пощастило більше і народне «прокляття»: щоб ти жив на одну зарплату - тільки радує і веселить.

Так, в березні минулого року населення країни сколихнула і відверто шокувала новина про те, що наглядова рада Нафтогазу направив на затвердження КМУ так званий компенсаційний пакет голові правління компанії Коболєва Андрію. І тоді все і дізналися, що місячна зарплата Коболєва складе - 10, 5 мільйона гривень.

Можна припустити, що глава правління Нафтогазу не бідували з такою заробітною платою. Але часи змінюються і в Україні настав черговий криза. І тепер грошові виплати урізали і Коболєва - його місячна зарплата тепер становитиме 800 тисяч гривень.

Про це стало відомо з прямого ефіру на телеграм-каналі Pavlovskynews. Як заявила депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук, тепер Коболєв буде отримувати зарплату в рази менше, ніж раніше. "Раніше він заробляв до двох мільйонів, а зараз буде до 800 тисяч гривень на місяць", - сказала вона.

При цьому нардеп підкреслила, що вважає, що це і так багато.

Відзначається, що Коболєв не отримуватиме і величезні грошові премії. Зокрема, скасовується бонус керівникам "Нафтогазу" за Стокгольмський арбітраж. А це близько трьох мільйонів доларів.

 

]]>