Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 29 Nov 2020 12:34:15 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Підвищення мінімалки до 6500 відбудеться лише за рік]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdvishhennja-mnmalki-do-6500-vdbudetsja-lishe-za-rk-61654 Fri, 27 Nov 2020 18:25:00 +0300 message  

Заплановане на 1 липня 2021 року підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тисячі гривень переноситься на 1 грудня.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"1 липня планувалося 6500 гривень, зараз буде 1 грудня. Це пояснюється тим, що такі шокові вливання в економіку впливають на інфляцію. Ми подискутували з нашими партнерами та вирішили, що нам потрібно відкласти це підвищення", - сказав він.

Раніше в проекті Державного бюджету на 2021 рік був закладений дефіцит в 6% валового внутрішнього продукту, а також підвищення мінімальної зарплати в Україні з 1 січня наступного року до 6 тисяч гривень, а з 1 липня – до 6,5 тисячі гривень.

 

 

]]>
<![CDATA[Частину київських ЖК опалюватимуть дровами]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/chastinu-kijivskih-zhk-opaljuvatimut-drovami-61653 Fri, 27 Nov 2020 17:45:00 +0300 message  

Деякі з київських житлових комплексів взимку будуть опалюватися дровами. Іншого способу не замерзнути мешканцям в холодну пору забудовник їдного з ЖК, який складається з двох 20-поверхових будинків, просто не передбачив. Про дивину серед столичних новобудов на своїй сторінці в Facebook написав журналіст, експерт в сфері ЖКГ Володимир Гуцул.

За його словами, тутешня котельня обігріває взимку 2,5 тис. Жителів будинків ЖК "Деміївський квартал". Чи варто говорити, що дров на зиму потрібно дуже багато. Сам комплекс колись почав будувати і потім закинув в 2018 р скандальний забудовник Анатолій Войцеховський, передає UBR.

За словами журналіста, поруч, через паркан, знаходиться зупинений реактор Інституту ядерної фізики. Комплекс побудували в його колишньої охоронній зоні.

"Палять дровами не тому, що економлять на дорогому центральному опаленні, а тому, що іншого варіанту отримати тепло для цих багатоповерхівок немає. Такий нестандартний обігрів існує вже не один рік. А все тому, що так спланував колись забудовник - горезвісний пан Войцеховський . Економив на виконанні умов по підключенню до міської теплотрасі ", - говорить Володимир Гуцул.

Нещодавно в цьому ЖК сталася велика пожежа. Горів димохід дров'яної котельні, який йде по утепленому фасаду. Але пожежники прибули вчасно і загасили вогонь.

"Тоді мешканцям сказали, що якби ще й утеплювач загорівся, біди не минути. Будинок перетворився б в палаючу свічку", - розповідає журналіст.

За інформацією ProfiDOM.com.ua, мешканці будинку в свою чергу направили колективний лист до київської міської та районної Голосіївської влади з проханням провести обстеження труби і в разі необхідності зробити все, щоб таких пожеж більше не було.

"Оскільки ця дров'яна котельня - не комунальна власність, а приватна, встановлена ​​забудовником, навряд чи міська влада візьметься фінансувати роботи. Як і є сумніви, що КМДА буде добудовувати за бюджетні кошти ЖК" Деміївський квартал ", виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду під № 640/17011/19 ", - підсумував Володимир Гуцул.

Це не єдині нові будинки, які будуть топити дровами цієї зими. Ще один комплекс розташувався в районі метро "Бориспільська", на вул. Світлої, 3, в санітарній зоні очисних споруд Бортницької станції. Забудовник той же - Войцеховський.

 

 

]]>
<![CDATA[Мінсоцполітики: У Бюджеті-2021 не передбачено скорочення соцвиплат]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsocpoltiki-u-bjudzhet-2021-ne-peredbacheno-skorochennja-socviplat-61652 Fri, 27 Nov 2020 16:42:00 +0300 message  

Бюджет на наступний рік не передбачає скорочення соцвиплат. Про це в ефірі програми “Право на владу” заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє УНН.

“Незважаючи на те, що сьогодні глобальна криза, люди не мають впевненості у завтрашньому дні, бюджет на 2021 рік не передбачає жодного скорочення жодної соціальної виплати. Друге — прожитковий мінімум зростає. Так, він зростає маленькими темпами — 9,3%, він покриває трошечки більше прогнозовану інфляцію, але все ж таки допомоги, які до нього прив’язані, теж будуть підвищені і ми будемо над цим працювати, щоб не було не тільки заборгованості, а щоб навіть було зростання”, — наголосила вона.

Нагадаємо, 26 листопада, на позачерговому засіданні, Кабмін схвалив фінальний проект Бюджету-2021.

До цього зранку стало відомо, що Міністерство фінансів завершило переговори з Міжнародним валютним фондом щодо проекту Державного бюджету на 2021 рік.

Перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк в коментарі УНН після цього зазначив, що проект Державного бюджету на 2021 рік буде внесено в парламент для другого читання до кінця поточного тижня.

 

 

 

 

]]>
<![CDATA[Гроші з коронавірусного офнду знову пускають на дороги]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/grosh-z-koronavrusnogo-ofndu-znovu-puskajut-na-dorogi-61651 Fri, 27 Nov 2020 15:35:00 +0300 message  

При цьому на будівництво лікарень, як і раніше, всього витрачено лише 1,68 млрд гривень.

На будівництво і ремонт автодоріг з "Коронавірусние" фонду протягом місяця було виділено 4 424, 4 млн гривень. Про це свідчать дані про розподіл коштів з "Коронавірусние" фонду, останнє оновлення яких було опубліковано 24 листопада.

Відзначимо, що протягом тижня розмір касових видатків, передбачених на будівництво, реконструкцію і ремонт доріг, знизився на 2 млн гривень.

При цьому касові витрати на лікарні не змінилися - на будівництво медичних установ як і раніше витрачено лише 1 680,0 млн гривень.

Загальний розмір витрат у вигляді лікарняних становить 1 746,9 млн гривень. Протягом місяця цифра збільшилася на 24,5 млн гривень. Рівень фінансової допомоги безробітним також виріс. Протягом місяця касові видатки, передбачені для фінансової допомоги на випадок безробіття збільшилися на 90,5 млн гривень.

Якщо на доплати медичним працівникам місяць тому було виділено 2 746,8 млн грн, то зараз ця цифра збільшилася на 1 375,3 млн грн. і становить 4 049,8 млн грн.

Ще 2 481,2 млн гривень пішли на додаткові виплати військовим і поліцейським (протягом місяця - 34,4 млн гривень).

 

 

 

 

]]>
<![CDATA[НКРЕКП планує підняти тарифи на розподіл газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-planuje-pdnjati-tarifi-na-rozpodl-gazu-61650 Fri, 27 Nov 2020 14:50:00 +0300 message  

Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і компослуг, 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу. Про це йдеться у статті ЕП.

У 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%. Зменшення вартості доставки відбудеться лише в двох операторах.

"Утім зміни ще не набули чинності. За процедурою, НКРЕ повинна оприлюднити проєкти постанов, після чого протягом 10 днів всі бажаючі можуть надати свої зауваження та пропозиції щодо змін.

Після збору й аналізу пропозицій проводяться громадські обговорення, і лише після цього регулятор ухвалює остаточне рішення про затвердження нових тарифів облгазам. До цього ж вартість розподілу змінюватися не буде", - йдеться у матеріалі.

 

 

 

]]>
<![CDATA[Кабмін вирішив ліквідувати Госгеокадастр]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-virshiv-lkvduvati-gosgeokadastr-61649 Fri, 27 Nov 2020 13:46:00 +0300 message  

Кабінет Міністрів України від 16 листопада 2020 року прийняв постанову про ліквідацію Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Відповідний наказ на виконання постанови Кабінету Міністрів був підписаний 24 листопада 2020 року головою Госгеокадастра Романом Лещенко.

«Встановити строк заявлення кредиторами вимог до територіальних органів Госгеокадастра, який ліквідується, два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи в порядку, визначеному чинним законодавством», - йдеться в наказі.

В результаті будуть створені територіальні органи Госгеокадастра як структурні підрозділи апарату Госгеокадастра.

 

 

]]>
<![CDATA[НКРЕКП немає важелів для оперативного впливу на ринок електроенергії - Міненерго]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-nemaje-vazhelv-dlja-operativnogo-vplivu-na-rinok-jelektrojenergji---mnenergo-61648 Fri, 27 Nov 2020 12:28:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має отримати більше прав щодо моніторингу ситуації на ринку електроенергії, оперативного виявлення та реагування. 
 
Про це під час брифінгу повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє пресслужба міністерства. 
 
За його словами, Міністерство енергетики очікує на ухвалення законопроекту, що передбачає надання прав регулятору щодо моніторингу ситуації на ринку електроенергії, оперативного виявлення та реагування.
 
"Дуже часто у нас виникають ситуації, коли ми розуміємо, що щось йде не так, але об'єктивних важелів для впливу у нас немає", - наголосив Бойко.
 
Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для операторів газорозподільчих мереж (облгазів).
]]>
<![CDATA[27-29 листопада в Києві пройдуть сезонні ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/27-29-listopada-v-kijev-projdut-sezonn-jarmarki-61647 Fri, 27 Nov 2020 11:45:00 +0300 message 27-29 листопада у Києві будуть проведені сезонні ярмарки. Про це повідомляє Департамент промисловості та розвитку підприємництва.
 
Зокрема, 27 листопада (п’ятниця) у:
 
Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
Деснянському районі – вул. Академіка Курчатова (у межах вулиць Мілютенка та Братиславської);
Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17-А, вул. Алматинська, 64-74;
Печерському районі – пров. Виноградний, 4-6, перетин вулиць Леоніда Первомайського та Мечникова;
Святошинському районі – вул. Підлісна, 8;
Солом’янському районі – вул. Пилипа Козицького (у межах вулиць Єреванської та Уманської), вул. Керченська (у межах вулиць Донецької та Мартиросяна);
Шевченківському районі – вул. Ризька, 1, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4, міжвуличний проїзд біля скверу в межах вулиць Олеся Гончара, 65-А та вул. Богдана Хмельницького, 94.
 
28 листопада (субота) в:
 
Оболонському районі – вул. Йорданська, 1-9.
 
29 листопада (неділя) у:
 
Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської);

Святошинському районі – вул. Семашка, 10.  

]]>
<![CDATA[Дефіцит держбюджету в жовтні-2020 склав 30,5 млрд грн]]> http://statistic.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/defcit-derzhbjudzhetu-v-zhovtn-2020-sklav-305-mlrd-grn-61646 Fri, 27 Nov 2020 11:07:00 +0300 message Дефіцит державного бюджету в жовтні 2020 року склав 30,44 млрд грн, а за січень-жовтень цього року держбюджет зведений з дефіцитом 112 млрд грн, повідомила Державна казначейська служба.
 
Згідно з її даними, в жовтні дефіцит загального фонду держбюджету склав 26,88 млрд грн, а за десять місяців загальний фонд держбюджету зведений з дефіцитом майже 120,5 млрд грн.
 
За даними Держказначейства, запозичення в жовтні склали 20,9 млрд грн, а за 10 місяців - майже 426,5 млрд грн (при плані в 567,146 млрд грн), при цьому на зовнішні ринки запозичень Україна в жовтні не виходила.
 
Як випливає з даних ДКСУ, погашення в жовтні склали майже 7 млрд грн, а за 10 місяців - 337,56 млрд грн, що на 13,4 млрд грн нижче за план. Погашення за зовнішніми запозиченнями склали в жовтні 1,3 млрд грн, тоді як в січні-жовтні вони досягли показника в 136,05 млрд грн при очікуваних 138,7 млрд грн.
 
Згідно з матеріалами Держказначейства, приватизація в січні-жовтні принесла 1,913 млрд грн, в жовтні - 21 млрд грн.
 
В цілому доходи держбюджету за 10 місяців склали 842,437 млрд грн при плані в 1,014 трлн, за загальним фондом - 720,46 млрд грн при очікуваних 722,096 млрд грн. Витрати за січень-жовтень склали 950,842 млрд грн, по загальному фонду - 843,12 млрд грн, вказало казначейство.
 
У жовтні витрати держбюджету склали майже 107,6 млрд грн, в тому числі по загальному фонду - майже 92,47 млрд грн.
 

Доходи держбюджету на 2020 рік затверджені в розмірі 975,833 млрд грн (в тому числі 855,4 млрд грн по загальному фонду), витрати - 1,266 трлн грн (1,135 трлн грн). 

]]>
<![CDATA[С.Марченко: "В Україні немає “економічного апокаліпсиса”, є проблеми, які необхідно вирішувати"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/smarchenko-v-ukrajin-nemaje-jekonomchnogo-apokalpsisa-je-problemi-jak-neobkhdno-virshuvati-61645 Fri, 27 Nov 2020 10:30:00 +0300 message В Україні немає “економічного апокаліпсиса”, натомість є проблеми, які необхідно вирішувати, про це в ефірі програми “Право на владу” заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
 
“Ці страхи і ці вісники апокаліпсису, які останні декілька тижнів активно розганяються у пресі. Розповідається, що у нас там є проблема, там прірва, економічний апокаліпсис, колапс. Ці слова характеризують просто формат емоційного відношення до певних подій. Є об’єктивна реальність в якій ми живемо. Є проблеми, які ми маємо вирішувати. Це, наприклад, бюджет, перемовини з МВФ, що робити в (період. - ред) пандемії. Це дискусія, яка має бути професійною, не емоційною, а з конкретними фактами”, — заявив Сергій Марченко.
 
Нагадаємо, після довгих перемовин Кабінет міністрів України дійшов згоди щодо проекту бюджету України на 2021 рік з Міжнародним валютним фондом.
]]>
<![CDATA[В Україні хочуть створити державний реєстр будівель та споруд]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-khochut-stvoriti-derzhavnij-rejestr-budvel-ta-sporud-61644 Fri, 27 Nov 2020 09:51:00 +0300 message За прийнятою концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор, що буде незмінним і виступатиме в якості ключа для обміну даними. Це унеможливить шахрайство при реєстрації прав власності на нерухоме майно, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
До національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти п’ять реєстрів:
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)
  • Державний земельний кадастр (ДЗК)
  • Реєстр будівель та споруд, що буде створено в складі ЄДЕССБ
  • Єдиний адресний реєстр, що має бути створений
  • Оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою
Між кожним з них буде організовано обмін інформацією та пришвидшено їх наповнення, а комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно». Наприклад, при оформленні права власності більше не доведеться отримувати жодних витягів чи довідок, а отримати комплексну послугу стане можливим за одним звернення. Уся інформація з реєстрів показуватиметься автоматично.
 
При цьому система також буде взаємодіяти з іншими державними реєстрами, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).
 
«Ефективне управління будь-чим неможливе без системного підходу. І особливо, коли мова йде про облік нерухомості у сорока мільйонній країні. Зараз цей облік нагадує купу пазлів, які не стикуються один з одним, тому дають в результаті хаос і зловживання. Національна система реєстрів нерухомості дозволить вивести взаємодію на новий рівень, що буде суттєво економити час та кошти платників податків», – йдеться у повідомлені.
 

Також обговорюється механізми наповнення і верифікації даних по реєстру споруд та адресному реєстру, у тому числі тих, що зараз існують виключно у вигляді паперової картотеки. Верифікацію та наповнення цих реєстрів здійснюватиметься органами місцевого самоврядування. Після збору даних із вже наявних реєстрів та їх зіставлення, вони також вноситимуть юридично значущі документи. Наприклад, що підтверджують перейменування вулиці чи населеного пункту. 

]]>
<![CDATA[Кабмін домовився щодо проєкту бюджету України на 2021 рік з МВФ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-domovivsja-shhodo-projektu-bjudzhetu-ukrajini-na-2021-rk-z-mvf Fri, 27 Nov 2020 09:11:00 +0300 message Після довгих перемовин Кабінет міністрів України дійшов згоди щодо проекту бюджету України на 2021 рік з Міжнародним валютним фондом.
 
Про це під час брифінгу розповів міністр фінансів України Сергій Марченко, повідомляє пресслужба Кабміну.
 
“Хочу сказати, що в нас були складні перемовини з МВФ. В першу чергу тому, що нам потрібно було знайти компроміс, щодо видатків, дефіциту й параметри дефіциту ми погоджували. І ми прийняли ситуацію, при якій ми вимушені були скоротити дефіцит бюджету, тому що ці розрахунки, які були на перше читання й наші можливості щодо запозичень потрібно було скорегувати. Ми скорегували дефіцит бюджету на суму до 24 мільярдів гривень. Ми переглянули частково видатки й частково доходи. І зараз можна сказати, що в такому вигляді, збалансований, з урахуванням інтересів депутатів. Ми врахували деякі зміни й на сьогоднішній момент, буквально пів години тому уряд прийняв рішення про підтримку проекту закону “Про Державний бюджет України на 2021 рік", - зазначив міністр.
 
Також глава Мінфіну відзначив вплив на економіку ситуації з пандемією COVID-19, але заперечив "апокаліптичні сценарії".
 
“Не буду від вас приховувати, що ситуація зараз досить складна, але мені доводиться на своєму прикладі спростовувати постійні апокаліптичні сценарії, щодо фінансових перспектив України. Хочу сказати, що всі інсинуації, що були останнім часом — далекі від реальності, через нерозуміння, в першу чергу, складності бюджетного процесу й ситуації, щодо перемовин з нашим ключовим партнером — МВФ. Ми знаємо яким чином справлятися з викликами, які зараз стоять перед Україною. Ситуація дійсно складна”, - підсумував Марченко.
 

Нагадаємо, що вчора, на позачерговому засіданні, Кабмін схвалив фінальний проект Бюджету-2021. 

]]>