Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 21 Jan 2020 07:37:02 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[«Нафтогаз»: Старі контракти з «Газпромом» не давали економіці зростати]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-star-kontrakti-z-gazpromom-ne-davali-jekonomc-zrostati-58646 Mon, 20 Jan 2020 18:25:00 +0300 message У НАК відзначили, що ці контракти були найважливішим фактором, який впливав на економіку України протягом 11 років

Виконавчий директор Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що минулі контракти з "Газпромом" позбавили Україну економічного зростання. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Facebook.

Так, мова йде про контракти на поставку і транзит російського газу, укладені в 2009 році між тодішньою главою Кабінету міністрів України Юлією Тимошенко і президентом Росії Володимиром Путіним. Вітренко наголосив, що остаточна сума контрактів перевищувала 250 мільярдів доларів - "чи не найбільша в історії людства".

"Вони (газові контракти 2009 року, - ред.) Були найважливішим фактором, який впливав на економіку України протягом 11 років. За підрахунками, якщо порівнювати з європейськими нормами, робота за цими контрактами, особливо за часів Януковича, коштувала Україні десятки мільярдів доларів і фактично позбавила сорокамільйонну націю стабільного економічного зростання ", - заявив виконавчий директор НАК.

Він додав, що арбітражне провадження, в якому "Нафтогаз" оскаржив умови контрактів, було найбільшим в історії за сумами вимог, а саме понад 100 мільярдів доларів.

"Економічне зростання останніх років був би неможливим без зміни відносин між" Нафтогазом "і" Газпромом "за цими контрактами і прямо пов'язаних з цими змінами реформ", - написав Вітренко.

 

]]>
<![CDATA[Видобуток вугілля на державних шахтах впала за рік на 24%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vidobutok-vugllja-na-derzhavnih-shahtah-vpala-za-rk-na-24-58645 Mon, 20 Jan 2020 17:35:00 +0300 message Вугледобувні підприємства України в 2019 році скоротили видобуток рядового вугілля на 6,2% (на 2,06 млн т) в порівнянні 2018 роком - до 31,22 млн т.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Видобуток коксівного вугілля збільшився на 8,8% (на 513,9 тис. Тонн) - до 6,32 млн тонн, тоді як енергетичного знизилася на 9,4% (на 2,58 млн т) - до 24,9 млн тонн .

У той же час ТОВ "Краснолиманское", підконтрольне Віталію Кропачовим, продовжило практику приховування від міністерства даних про свою діяльність, що почалася з початку вересня 2018 року.

Згідно з даними міністерства, в грудні 2019 року видобуток рядового вугілля знизився на 0,1% (на 1,5 тис. Тонн) у порівнянні з аналогічним місяцем 2018 року - до 2,8 тонн.

Вугледобувні підприємства, що входять в сферу управління Мінекоенерго, за 2019 рік скоротили видобуток на 13,9% (на 574,2 тис. Тонн) - до 3,57 млн ​​тонн, в тому числі видобуток коксівного вугілля збільшився на 51,1% (на 286 тис. тонн) - до 846,1 тис. тонн, тоді як енергетичного - зменшилася на 24% (на 860,2 тис. тонн), до 2,72 млн. тонн.

Шахти Донецької області в 2019 році забезпечили видобуток 11,26 млн т вугілля (+ 1,3% до 2018 року), Луганській - 328,8 тис. Тонн (-33,2%), Дніпропетровській - 18,21 млн т (- 9%), Львівській - 1,36 млн тонн (-13,6%), Волинській - 69,7 тис. тонн (-29,5%).

 

]]>
<![CDATA[Уряд обіцяє іпотеку під 11-12% до кінця року]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-obcjaje-poteku-pd-11-12-do-kncja-roku-58644 Mon, 20 Jan 2020 16:43:00 +0300 message Під час презентації Стратегії фінансового сектору України до 2025 прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав два найбільш пріоритетних завдання Уряду у фінансовому секторі: дешеві кредити та розширення доступності фінансових послуг

Прем’єр заявив, що Уряд добре розуміє, що робить, і має план

«Як і обіцяли, з 1 лютого відкриємо програму кредитування малого бізнесу під 5-9%. Важлива тема - іпотека. Я не хочу озвучувати дані, але 11–12% річних по іпотеці - наша мета, складна, але за неї треба битись щодня», - заявив Гончарук.

Голова Кабміну також розповів, що Уряд добре розуміє, що робить, і має план.

"Ми добре розуміємо, що робити. У нас є план. І про його невелику частину ми сьогодні будемо говорити дуже докладно і професійно", - сказав він.

Нагадаємо, що 16 січня Регулятори ринку затвердили Стратегію розвитку фінансового сектора України до 2025 року, серед основних напрямків якої - зміцнення фінансової стабільності та сприяння макроекономічному розвитку і росту економіки.

 

]]>
<![CDATA[Харчування в поїздах Інтерсіті+ може зникнути]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/harchuvannja-v-pojizdah-nterst-mozhe-zniknuti-58643 Mon, 20 Jan 2020 15:35:00 +0300 message Пасажири "Укрзалізниці", зокрема поїздів "Інтерсіті" та "Інтерсіті +" (Українська залізнична швидкісна компанія - УЗШК) можуть залишитися без харчування. Причина в тому, що УЗ з жовтня минулого року не може провести конкурс з вибору постачальника відповідних послуг. При цьому, сам конкурс уже запідозрили в наявності корупційної складової, передає УНН.

Так, конкурс на закупівлю послуг харчування в поїздах "Інтерсіті" було оголошено на сайті УЗ в кінці жовтня минулого року. Однак, в силу порушення низки норм законодавства, сьогодні його проведення зупинено рішенням Волинського окружного адміністративного суду (від 27 листопада 2019 року).

Оскільки, станом на грудень, УЗ завершити проведення конкурсу не вдалося, то тимчасово контракт на поставку продуктів харчування в поїздах "Інтерсіті" був продовжений з попереднім багаторічним партнером УЗ - ТОВ "Вог Кафе" - на один місяць.

У компанії погодилися забезпечувати пасажирів харчуванням протягом всього січня. Також "Вог Кафе" погодилося значно збільшити концесійний платіж на користь УЗШК, але паралельно наполягає на необхідності проведення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства.

Однак, в самій "Укрзалізниці" усувати визначені судом порушення поки не поспішають, проводити конкурс через платформу "Прозорро" також відмовилися.

Причини такої поведінки чиновників УЗШК поки не ясні, тому що ніяких офіційних пояснень з цього приводу залізничники не озвучують.

Разом з тим, за даними "Капіталу", в ситуації, що склалася вбачається "спроба віддати перемогу в конкурсі наближеній до менеджменту УЗШК компанії - ТОВ "Санфініті".

Остання була зареєстрована близько року тому, однак раніше послуги харчування УЗ ніколи не надавала. А контролером цього підприємства виявився колишній керівник мережі АЗС "Вог" - Сергій Корецький.

При цьому, як обгрунтовано підозрює видання, в "Санфініті" свідомо знали умови конкурсу УЗ, ще до його оголошення.

Вся справа в тому, що крім лота № 1 - "забезпечення харчуванням", конкурсна документація "Укрзалізниці" містить ще два лоти: "забезпечення доступу до медіаконтенту для пасажирів" і "забезпечення перевезень швидкісними поїздами експрес-відправлень поштових операторів".

А ще в травні 2019 року ТОВ "Санфініті" уклало ексклюзивний договір з одним з найбільших українських постачальників медіаконтенту.

"За кілька місяців до офіційного оголошення умов конкурсу УЗШК", - підкреслює "Капітал", уточнюючи, що основним видом діяльності компанії Корецького насправді є "торгівля нерухомістю".

Нагадаємо, глава правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов 30 грудня минулого року повідомив про те, що подав звернення до наглядової ради УЗ про звільнення його з посади в зв'язку з переходом на іншу посаду в "публічному державному секторі".

 

]]>
<![CDATA[Конкурси на посади в ДАБК скасували заради більшої відкритості]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/konkursi-na-posadi-v-dabk-skasuvali-zaradi-blshoji-vdkritost-58642 Mon, 20 Jan 2020 14:50:00 +0300 message Тепер в ДАБІ конкурси на заміщення вакантних посад будуть проводитися максимально відкрито. Про це повідомила в.о. голови ДАБІ Олена Костенко.

"Конкурсна комісія повинна працювати прозоро. Раніше представники ЗМІ, громадських організацій та експерти не мали доступу до конкурсу. Відтепер цей механізм буде працювати у відкритому режимі з обов'язковою аудіо і відеофіксацією всього, що буде відбуватися під час конкурсу", - зазначила Олена Костенко.

Вона розповіла, що черговий конкурс повинен був відбутися 15 січня. Однак він був відкладений, щоб забезпечити в Держархбудінспекції максимальну відкритість і прозорість кадрових рішень, передає УНІАН.

У Державній будівельно-архітектурної інспекції України наказом від 14 січня було скасовано конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б", який було оголошено 21 грудня 2019 р Згідно з наказом, був скасований конкурс на зайняття посади директора департаменту ДАБК у Дніпропетровській області, начальника відділу нагляду за діяльністю уповноваженого органу з питань архітектури та містобудування Департаменту ДАБК в Києві, начальника відділу правової роботи Департаменту ДАБК в Києві, а також замістити ІТЕЛ начальника відділу правової роботи в Департаменті ДАБК в Києві.

Кабінет міністрів призначив Олену Костенко першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції 24 грудня 2019 р а 27 грудня 2019 року на неї було покладено виконання обов'язків голови ДАБІ.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін створює держпідприємство «Укрвугілля»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-stvorjuje-derzhpdprijemstvo-ukrvugllja-58641 Mon, 20 Jan 2020 13:40:00 +0300 message При Міністерстві енергетики та захисту довкілля створюють нове держпідприємство - "Укрвугілля".

Про це йдеться в наказі голови міністерства Олексія Оржеля від 14 січня.

Відповідно до наказу, новостворене підприємство буде знаходитися в Києві на проспекті Академіка Палладіна, 46/2.

Департаменту по роботі з персоналом Мінекоенерго доручили вжити "заходів щодо призначення керівника ДП "Укрвугілля".

Крім цього, дані про "Укрвугілля" мають бути внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Як повідомляє видання ExPro з посиланням на прес-службу міністерства, основна ідея створення "Укрвугілля" - забезпечення належного прозорого функціонування ринку вугілля, захист українського виробника від впливу неконтрольованого імпорту та сталого забезпечення потреби вітчизняних споживачів у дефіцитних марках вугілля. 

 

]]>
<![CDATA[О.Гончарук:«У нас вперше в історії на найвищому рівні немає корупції»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ogoncharuku-nas-vpershe-v-storji-na-najvishhomu-rvn-nemaje-korupcji-58640 Mon, 20 Jan 2020 12:27:00 +0300 message Прем'єр-міністр Олексій Гончарук після оприлюднення прослуховування його розмови заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що в Україні вже побороли корупцію на найвищому рівні, проте в органах державної влади ще є багато покидьків і негідників.
 
"У нас вперше в історії на найвищому рівні немає корупції. Звичайно, велика система. Звичайно, багато чиновників, багато негідників і покидьків працює в органах державної влади. звичайно, ми ще не всіх вичистили, не до всіх дотягнулися. Але величезна кількість цих людей зараз живе у величезному дискомфорті. Вони або вже втратили, або втратять свої корупційні потоки", - розповів Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
 
На уточнення журналіста про цифри корупційних схем Гончарук зазначив, що це мільйони доларів на день. Серед схем, на яких відмивали такі суми Олексій Гончарук назвав гральні автомати, нелегальні АЗС, нелегальний вивіз деревини та контрабанда.
 

Також прем'єр-міністр вважає, що саме боротьба з корупцією в цих сферах і призвела до великої кількості ворогів, "які хочуть посіяти розбрат". 

]]>
<![CDATA[Мінекоенерго пропонує тимчасово обмежити імпорт електроенергії з Росії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnekojenergo-proponuje-timchasovo-obmezhiti-mport-jelektrojenergji-z-rosji-58639 Mon, 20 Jan 2020 11:35:00 +0300 message Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з проханням розглянути можливість тимчасово обмежити распределяющуюся на добових і місячних аукціонах доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів між Україною і країнами, які не є членами Енергетичного співтовариства.
 
Необхідність обмежити продаж перетинів для імпорту електроенергії в Об'єднаній енергетичній системі України (ОЕС) пов'язана зі значними проблемами балансування енергосистеми і обмеженням вітчизняної генерації, йдеться в листі Мінекоенерго до регулятора, яке розмістив народний депутат Олексій Кучеренко (фракція "Батьківщина") на своїй сторінці в Фейсбук .
 
Мінекоенерго зазначає, що проблеми в енергосистемі пов'язані зі значним зниженням попиту на електроенергію через аномально теплої температури, відсутністю достатніх пропозицій на розвантаження на балансує ринку, недостатністю стимулів для зменшення небалансів, відсутністю ефективного ринку допоміжних послуг.
 
Як вказує Мінеконоенерго, в грудні 2019 року і на початку 2020 року в ОЕС спостерігається істотний профіцит електроенергії, що досягав 39 млн кВт-год на добу. При цьому міністерство не бачить передумов для поліпшення ситуації найближчим часом.

Міністерство пояснює, що втручання регулятора необхідно, так як обмеження імпорту електроенергії оператором ринку НЕК "Укренерго" може привести до судових позовів з боку компаній, які викупили частину пропускної здатності. 

]]>
<![CDATA[До 22 січня на вул. Богдана Хмельницького частково буде обмежено рух]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-22-schnja-na-vul-bogdana-khmelnickogo-chastkovo-bude-obmezheno-ruh-58637 Mon, 20 Jan 2020 10:52:00 +0300 message До 22 січня на вул. Богдана Хмельницького частково буде обмежено рух.
 
Про це повідомили у КК «Київавтодор».
 
За інформацією комунальної корпорації на проїжджій частині було виявлено просідання дорожнього покриття. КП «ШЕУ Шевченківського району» вже розпочали протиаварійні роботи.
 
Ремонт відбувається на перехресті вул. Леонтовича та вул. Богдана Хмельницького. Основні роботи виконали у вихідні, щоб менше впливати на трафік. 
 
Під час робіт рух частково обмежать.
 
 

 

]]>
<![CDATA[Фонд енергоефективності отримав 21 заявку від ОСББ з десяти областей]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/fond-jenergojefektivnost-otrimav-21-zajavku-vd-osbb-z-desjati-oblastej-58636 Mon, 20 Jan 2020 10:15:00 +0300 message Станом на 15 січня 2020 року Фонд енергоефективності отримав 21 заявку на участь у програмі “Енергодім” від ОСББ Одеської, Львівської, Тернопільської, Полтавської, Миколаївської, Волинської, Чернігівської, Київської, Житомирської та Черкаської областей. 
 
Такі данні є у моніторингу реалізації програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім".
 
Загальна сума поданих проектів становить більше 117 млн грн, а очікувана економія енергії, відповідно до опису проекту, має сягнути понад 6 млн кВт⋅год. на рік.
 
18 заявок було подано за умовами Пакету заходів “Б” (Комплексний), який передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 50% (перші 300 заявок — 70%) вартості прийнятних заходів, робіт. 
 
Зараз Фонд схвалив лише 4 заявки на участь в Програмі “Енергодім” та здійснив часткове відшкодування для трьох із них. Загальна сума схвалених заявок більше 20 млн грн. 
 
За кількістю поданих заявок зараз лідирує Одеська область, від якої отримано 6 заявок. 
 

Середній термін розгляду заявок, включаючи їх доопрацювання, становить 30 днів, а відповідь-рішення ОСББ отримує від Фонду у форматі офіційного сповіщення за вказаними електронними та фактичними адресами.  

]]>
<![CDATA[ВР прийняла за основу законопроєкт, необхідний для завершення формування громад і районів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vr-prijnjala-za-osnovu-zakonoprojekt-neobkhdnij-dlja-zavershennja-formuvannja-gromad--rajonv-58635 Mon, 20 Jan 2020 09:34:00 +0300 message На минулому тижні, 17 січня 2020 року, Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653 від 20.12.2019.
 
Цей проект закону вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади. Крім того, законопроект пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.
 
Реалізація закладених у законопроекті положень має дозволити провести у 2020 році місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів.
]]>
<![CDATA[АМКУ рекомендує тепловикам вжити заходи для зниження нарахувань за тепло та гарячу воду]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/amku-rekomenduje-teplovikam-vzhiti-zahodi-dlja-znizhennja-narahuvan-za-teplo-ta-garjachu-vodu-58634 Mon, 20 Jan 2020 09:09:00 +0300 message Антимонопольний комітет України рекомендував тепловим підприємствам, згідно зі списком, знизити нарахування для споживачів за опалення та гарячу воду, про це повідомила пресслужба АМКУ.
 
“Хто отримав рекомендації? Теплопостачальні компанії, органи місцевого самоврядування. Що повинні зробити? Вжити заходи щодо: зміни розміру нарахувань за опалення і гарячу воду протягом опалювального періоду 2019/2020 року, у зв’язку зі зменшенням ціни на природний газ; забезпечення своєчасного інформування споживачів про здійснені заходи щодо зміни розміру нарахувань за опалення і гарячу воду; здійснення в повному обсязі перерахунків усім категоріям споживачів за ненадані, надані не в повному обсязі та/або невідповідної якості послуги, враховуючи умови аномально теплої зими”, — сказано у повідомленні.
 
Підставою до зниження є зменшення ціни на газ.
 
“Підстава для зниження нарахувань є зниження на понад 20 % ціни на природний газ, що є основною складовою собівартості теплової енергії. Коли? Щомісяця, починаючи з січня 2020 року і до закінчення опалювального періоду”, — сказано у повідомленні.
 
До списку потрапили усі підприємства без розбору, навіть ті хто вже провів перерахунок.
 
Так, комунальне підприємство ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» вже провело зміни розміру нарахувань у бік зменшення за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання за грудень 2019 року.
 
Також,  у Львові за спожите у грудні тепло та гарячу воду платитимуть менше. Рішення про зміну розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води було прийнято на засіданні виконавчого комітету. 
 
З повним списком підприємств можна ознайомитись тут
]]>