Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 23 Sep 2021 05:45:52 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Фонду енергоеффектівності збільшили статутний капітал на 100 мільйонів]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/fondu-nergojeffektvnost-zblshili-statutnij-kaptal-na-100-mljonv-64462 Wed, 22 Sep 2021 18:25:00 +0300 message Кабінет міністрів збільшив статутний капіал осударственного установи "Фонд енергоефективності" на 100 млн грн - до 2,82 млрд грн.

Відповідна рішення прийнято на засіданні уряду 22 вересня.

"Ці кошти будуть спрямовані на фінансування проектів з підвищення рівня енергоефективності. Енергоефективність - це і зниження платіжок для людей, і більш раціональне використання ресурсів в енергетичній сфері", - сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови про збільшення статутного капіталу установи, його прийняття необхідно для направлення передбачених законом про держбюджет на 2021 рік 100 млн грн на рахунки Фонду. 

]]>
<![CDATA[На субсидії до кінця поточного року не вистачає 12 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-subsidji-do-kncja-potochnogo-roku-ne-vistachaje-12-mlrd-grn-64461 Wed, 22 Sep 2021 17:35:00 +0300 message  

У поточному році на оплату субсидій для українців в держбюджеті-2021 не вистачає близько 12 мільярдів гривень, які Кабмін і нардепи вирішили «знайти» в різних місцях.

Якщо Кабмін пропонує взяти частину коштів з доходів держбюджету-2022, то нардепи вирішили, що гроші можна взяти з зростаючих доходів поточного року.

Складна ситуація з виплатою субсидій виникла ще влітку, коли за підрахунками чиновників стало ясно, що виділених на оплату субсидій 35,2 млрд грн до кінця року просто не вистачить, потрібні були ще 10-12 мільярдів гривень.

В результаті чиновники почали пошук додаткових коштів на оплату субсидій і 14 вересня нардепи запропонували законопроект №6052, яким запропонували збільшити витрати держбюджету-2021 на оплату субсидій на 12 мільярдів гривень за рахунок зростання доходів держскарбниці.

Через тиждень документ, оброслий трьома альтернативними законопроектами, було винесено на голосування до Верховної Ради, яка запропонувала скоротити терміни подачі альтернативних законопроектів, присвоївши 6052 статус «термінового», що підтримали 290 депутатів.

Нагадаємо, на 2022 рік на виплату субсидій закладено всього 38,4 млрд грн, що на 3,2 млрд більше показника бюджету-2021, а значить восени майбутнього року нардепам знову доведеться шукати додаткові кошти на їх виплату, особливо з урахуванням зростання цін на газ і збільшення числа одержувачів до 4,2 млн осіб з нинішніх 3 млн.

 

 

]]>
<![CDATA[Україна на завершальному етапі інтеграції з європейською енергосистемою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-na-zavershalnomu-jetap-ntegracji-z-jevropejskoju-jenergosistemoju-64460 Wed, 22 Sep 2021 16:45:00 +0300 message  

Україна завершує синхронізацію своєї енергосистеми з енергосистемою Європейського Союзу. Які кроки слід зробити для повного відокремлення від російської та білоруської мереж, і які проблеми можуть виникнути?

2022 рік стане останнім, коли Україна номінально залежатиме від поставок електроенергії з Російської Федерації та Білорусі. Через рік Об'єднану енергетичну систему України офіційно від'єднають від цих країн та приєднають до Єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E).

Після цього перетікання електроенергії між Україною з одного боку та Білоруссю і РФ з іншого стануть неможливі. Україна повністю інтегрується з європейським ринком, з усіма його перевагами та недоліками.

Українські виробники зможуть експортувати електроенергію за вищими цінами, ніж всередині країни, але й імпорт може виявитися дорожчим за внутрішні ціни.

Утім, на шляху до цього Україні ще потрібно пройти тест на самостійність.

У найближчий рік українську енергетичну систему двічі переводитимуть в ізольований режим роботи, при якому перевірятиметься її здатність справлятися з навантаженнями в періоди високого споживання. Станеться це в найхолодніші дні зими та найбільш спекотні дні літа.

Від того, як працюватиме система, залежить не лише синхронізація з ENTSO-E, а й те, чи не залишаться українці без електроенергії в найхолодніші дні року.

 

 

]]>
<![CDATA[Газ для населення не подорожчає до кінця опалювального сезону 2021-2022]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gaz-dlja-naselennja-ne-podorozhchaje-do-kncja-opaljuvalnogo-sezonu-2021-2022-64458 Wed, 22 Sep 2021 15:50:00 +0300 message  

До кінця квітня 2022 року ціна газу для населення буде 7,96 грн за 1 кубометр, а для постачальників (виробників) тепла і гарячої води - 7,42 грн. Про це сказав директор по інтегрованим комунікацій "Нафтогазу України" Максим Белявський в ефірі "Громадського радіо".

Будь завжди в курсі подій разом з телеграм-каналом Швидкий Фокус.

За його словами, ця ціна газу для виробників тепла не перевищує середньозважену вартість газу, яка закладена в їх тарифах. При цьому багато хто з них говорять про те, що їм доведеться збільшувати платіжки.

"Є питання до органів міського самоврядування (вони встановлюють тарифи на тепло. - Прим. Фокуса) - чому в минулому році тарифи не були знижені, коли газ виробники купували за 4,50 грн, а в платіжках враховували від 8 грн?", - сказав Белявський.

Якщо місцева влада впевнені, що потрібно збільшити платежі за опалення в поточному році, нехай покажуть всю структуру тарифу, вважає представник "Нафтогазу".

За його словами, в Україні є 18 млрд кубометрів газу, а на проходження опалювального сезону, з жовтня 2021 по березень 2022, потрібно приблизно 14,2 млрд.

Відомості про запаси газу офіційно публікує компанія "Укртрансгаз", яка входить в групу "Нафтогазу".

Протягом серпня підземні сховища (ПСГ) поповнені на 1 млрд куб. м. Станом на 1 вересня в них було в 18 млрд куб. м газу, що вище середнього значення минулих років, але на 30% менше рівня минулого року (тоді запас були рекордно великими, багато газу залишилося невикористаним). Планується мати до початку опалювального сезону не менше 19 млрд куб. м. Цього буде достатньо для стабільного проходження опалювального сезону 2021/2022.

Частина газу в ПСГ належить нерезидентам, які можуть його забрати взимку, щоб реекспортувати.

"Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували тільки 0,06 млрд куб. М. Всі інші їх запаси або реалізовані на українському ринку, або в залишаються в ПСГ", - зазначив Сергій Перелому, в.о. генерального директора "Укртрансгазу".

 

]]>
<![CDATA[Запрошуємо до дискусії: "Порядок організації та забезпечення звітування про виконання договору на управління чи кошторису ОСББ"]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zaproshujemo-do-diskusji-porjadok-organzacji-ta-zabezpechennja-zvtuvannja-pro-vikonannja-dogovoru-na-upravlnnja-chi-koshtorisu-osbb-64459 Wed, 22 Sep 2021 15:18:00 +0300 message Асоціація професійних управителів нерухомістю України за участі ТОВ "ЖИТЛО-СОФТ" запрошує Управляючи компанії та Об'єднання власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку взяти участь у круглому столі:
 
"Порядок організації та забезпечення звітування про виконання договору на управління чи кошторису ОСББ. Алгоритм убезпечення від необґрунтованих звинувачень"
 
Мета заходу - дати можливість учасникам обговорити нагальні проблеми у питанні звітування перед співвласниками, обмінятися кейсами, напрацюваннями та іншим досвідом, подискутувати на гострі теми, збагатити власний арсенал засобів звітування тощо.
 
У заході візьме участь  Голова Асоціації професійних управителів нерухомістю України Нікончук Андрій. Доповнить та прокоментує  дискусію з точки зору законодавства та наявних практик.
 
Також обговоримо такі питання:
 
1. Нормативні вимоги для організації звітування
2. Зміст звіту та порядок його формування
3. Поради та інструменти підготовки до ефективного звітування.
 
Для участі у дискусійному клубі необхідно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/RfAt49PUoPe6wxYn9 та мати на своєму комп'ютері встановлену програму для організації відеоконференцій ZOOM.
 

Дискусійний клуб розпочнеться 28 вересня 2021 року об 11:00.  Участь безоплатна. Подробиці на сторінці заходу у фейсбуці

]]>
<![CDATA[Виробники з ВДЕ отримали від «ГарПока» майже 42 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/virobniki-z-vde-otrimali-vd-garpoka-majzhe-42-mlrd-griven-64457 Wed, 22 Sep 2021 14:50:00 +0300 message  

Станом на 10 вересня «ГарПок» справив розрахунки на загальну суму близько 42 млрд гривень, при цьому в процентному відношенні суми за різні місяці були теж різними. Про це розповіли в пресслужбі держкомпанії.

Зокрема, рівень розрахунків за кожен місяць з січня по квітень на цей момент складає 93%, а по інших місяцях розкладка така:

за травень — 73%;

за червень і липень — 67 і 70% відповідно;

за серпень — 45,5%;

за вересень — 40%.

При цьому відзначають, що за період з серпня по грудень минулого 2020 року було виконано остаточний розрахунок, заборгованостей немає.

Також в компанії відзвітували: з початку 2021 року було куплено 8,121 млн МВт-годин електроенергії з ВДЕ. З них 62% — це сонячна енергія, вітрова склала 28%, інші види — біоенергія та гідроенергія — 8 і 2% відповідно.

Раніше повідомлялося, що збитки «ГарПока» перевищили 30 млрд гривень.

 

 

 

 
]]>
<![CDATA[В наглядовій раді «Нафтогазу» не залишилось іноземців]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-nagljadovj-rad-naftogazu-ne-zalishilos-nozemcv-64456 Wed, 22 Sep 2021 13:55:00 +0300 message  

Три незалежні члени Наглядової ради НАК "Нафтогаз" та два члени правління компанії залишають свої посади. Йдеться про членів Наглядової ради Лескуа Бруно Жана Гастона, Людо Ван дер Хейдена та Споттісвуд Клер Мері Джоан, які оголосили про свій намір піти ще 7 вересня.

Про це ЕП повідомили співрозмовники в компанії.

Згідно з законом, незалежні члени Наглядової ради мали продовжити виконувати свої обов’язки ще два тижні – до 21 вересня. Таким чином, строк дії їх повноважень закінчується у вівторок.

Крім того, у понеділок Наглядова рада ухвалила рішення задовольнити заяви про звільнення двох членів правління – Отто Ватерландера та Петера Стефануса ван Дріла.

Петер ван Дріл відповідав за розбудову інтегрованої корпоративної фінансової функції, визначення фінансової політики, принципів та процедур групи “Нафтогаз”.

Також до його обов’язків входило управління процесами фінансового прогнозування та планування, забезпечення коштів для фінансування стратегічних ініціатив групи, підвищення ефективності та результативності фінансових операцій.

Отто Ватерландер відповідав за трансформаційні проекти групи: впровадження нової операційної моделі та дивізіональної структури управління, реалізацію крос-функціональних процесів та розробку баз даних процесів.

Він також керував та брав участь в ініціативах розвитку, спрямованих на зростання вартості компаній групи, підвищення ефективності бізнесу та цінності для акціонерів.

Нагадаємо, у квітні п’ять із шести членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Йшлося про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлію Ковалів та Наталію Бойко.

Згодом членам наглядової ради “Нафтогазу” надійшла пропозиція від уряду залишитися ще на рік. Таким чином, нинішніх незалежних членів Наглядової ради НАК та представників держави було переобрано в такому самому складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.

Достроково було припинено повноваження Роберта Бенша як представника держави. Натомість на цю посаду призначили заступницю голови Офісу президента Юлію Свириденко.

Прем’єр Денис Шмигаль 7 вересня повідомив, що надав доручення першому віце-прем’єру – міністру економіки Олексію Любченку протягом тижня забезпечити оголошення конкурсу щодо відбору 4 незалежних членів наглядової ради “Нафтогазу”.

 

 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: як змінювалася заборгованість українців за комуналку]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-jak-zmnjuvalasja-zaborgovanst-ukrajincv-za-komunalku-64454 Wed, 22 Sep 2021 12:25:00 +0300 message Борг українців за житлово-комунальні послуги збільшився: станом на 1 серпня він становив 64,4 млрд грн, це на 15,5% більше, ніж у серпні 2020 року. Найбільші борги накопичилися за газ і гарячу воду. «Слово і діло» розібралося, як в останні роки змінювалася заборгованість українців за комуналку.
 
Наприкінці 2016 року населення України заборгувало за комунальні послуги 23,5 млрд грн: 9,4 млрд – за опалення і гарячу воду, 6,4 млрд – за газ, 3,3 млрд – за електрику, 2,4 млрд – за утримання будинку, 1,5 млрд – за водовідведення, 0,4 млрд – за вивезення побутових відходів.
 
За рік борг виріс на 37,4% і наприкінці 2017 року становив 32,3 млрд грн. Особливо сильно виріс борг за газ – до 12,4 млрд грн (+93,7%). За гарячу воду населення заборгувало 11,1 млрд, за електрику – 3,6 млрд, за утримання будинку – 3 млрд, за водовідведення – 1,8 млрд. Борг за вивезення сміття не змінився.
 
До кінця 2018-го борги за комуналку зросли на 72,1% – до 55,6 млрд грн. Зокрема, до 26,4 млрд грн (+112,9%) зріс борг за газ, до 3,1 млрд (+72,2%) – за водовідведення, до 4,8 млрд (+33,3%) – за електроенергію.
 
 
Станом на кінець 2019 року заборгованість українців за ЖКП склала 63,7 млрд грн (+14,6%), станом на кінець 2020-го – 73,6 млрд (+15,5%). Наприкінці минулого року борг за газ становив 31,5 млрд грн (+12,9%), за гарячу воду – 24,1 млрд (+18,1%), за водовідведення – 5,7 млрд (+39%), за електрику – 6,1 млрд (+13%), за утримання будинку – 5,1 млрд, за вивезення сміття – 1,1 млрд (+37,5%).
 

Станом на 1 серпня цього року українці винні 64,4 млрд за комуналку. Борг за газ становить 23,7 млрд грн (+10%), за гарячу воду – 20,3 млрд (+17,8%), за електрику – 7,1 млрд (+34,7%), за водовідведення – 6,5 млрд (+16%), за утримання будинку – 5,5 млрд (+9,9%), за вивезення побутових відходів – 1,2 млрд (+17,2%). 

]]>
<![CDATA[Призначення житлової субсидії можна перевірити онлайн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/priznachennja-zhitlovoji-subsidji-mozhna-perevriti-onlajn-64453 Wed, 22 Sep 2021 11:35:00 +0300 message Громадяни можуть перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, який знаходиться у відкритому доступі за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua, про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України.
 
Пошук у зазначеному реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Для користувачів доступна інформація про те, чи призначена субсидія домогосподарству, про термін, на який призначено субсидію, про суми щомісячних нарахувань, а також, де міститься особова справа – назва органу соціального захисту населення.
 
Інформація у реєстрі оновлюється один раз на місяць – на початку поточного місяця за попередній місяць.
 
Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала включення до порядку денного проєкту закону № 6052 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо реалізації соціальних заходів - зокрема, щодо збільшення видатків Бюджету-2021 на субсидії - та інфраструктурних проєктів.
]]>
<![CDATA[При відшкодуванні ОСББ вартості заходів з енергоефективності були завищено - Держаудитслужба]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pri-vdshkoduvann-osbb-vartost-zahodv-z-jenergojefektivnost-buli-zavishheno---derzhauditsluzhbi-64452 Wed, 22 Sep 2021 10:57:00 +0300 message Державна аудиторська служба України провела планову ревізію фінансово-господарської діяльності державної установи «Фонд енергоефективності» за період з 01 грудня 2017 року по 31 березня 2021 року виявили порушень, що призвели до втрат, на суму 6 380,6 тис. гривень, про це повідомляє ІА "Україна Комунальна".
 
У результаті перевірки було виявлено, що Фонд витратив 5 587,3 тис. грн на проведення рекламної кампанії «Енергодім» (розміщення реклами в мережі інтернет та телебаченні), при  тому, що зазначені витрати не відповідають законодавчо встановленим напрямам використання бюджетних коштів, отриманих Фондом, та не передбачені паспортами бюджетних програм.
 
При відшкодуванні ОСББ вартості заходів з енергоефективності завищено вартість будівельних робіт у сумі 517,6 тис. гривень.
 
Фонд безпідставно здійснив часткове відшкодування ОСББ вартості послуг з супроводження проєктів у загальній сумі 191,4 тис. гривень.
 
Виплачено заробітну плату працівникам Фонду з порушенням чинного законодавства на загальну суму 84,3 тис. гривень.
 
Також встановлено недотримання Закону України «Про публічні закупівлі», у тому числі проведення окремих закупівель без використання електронної системи публічних закупівель.
 

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів та поінформовано Кабінет Міністрів України. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні можливі обмеження на вхід до станцій столичного метро]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-mozhliv-obmezhennja-na-vkhd-do-stancj-stolichnogo-metro-64450 Wed, 22 Sep 2021 10:15:00 +0300 message Сьогодні, 22 вересня, у зв’язку із проведенням на НСК «Олімпійський» футбольного матчу між командами «Динамо» (Київ) та «Шахтар» (Донецьк) можливі деякі зміни в роботі столичного метро. 
 
Про це повідомляє КП «Київський метрополітен».
 
Так, перед початком гри (о 21:00) можливе обмеження (закриття) станції «Олімпійська» на вхід. А після завершення можливе обмеження (закриття) на вхід станцій «Палац спорту», «Олімпійська» та «Площа Льва Толстого».
 
Механізм застосовується з міркувань безпеки для уникнення масового скупчення пасажирів на платформах станцій.
 

КП «Київський метрополітен» перепрошує за можливі незручності. 

]]>
<![CDATA[ВР виділила додатково 12 млн грн на субсидії ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vr-vidlila-dodatkovo-12-mln-grn-na-subsidji--64447 Wed, 22 Sep 2021 09:37:00 +0300 message Верховна Рада України на засіданні у вівторок підтримала включення до порядку денного проєкту закону № 6052 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо реалізації соціальних заходів - зокрема, щодо збільшення видатків Бюджету-2021 на субсидії - та інфраструктурних проєктів.
 
Рішення підтримали 314 нардепів, повідомляє ІА "У.К.".
 
Згідно з пояснювальною запискою, пропонується збільшити загальний фонд державного бюджету на 39,41 млрд грн з наступних платежів:
 
• податку на прибуток підприємств на 30,0 млрд грн;
• податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів з урахуванням бюджетного відшкодування на 2,0 млрд грн;
• податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів на 6,66 млрд грн;
• збір під час набуття права власності на легкові автомобілі на 0,75 млрд гривень.
 
Законопроєктом передбачено збільшити видатки загального фонду для фінансування невідкладних потреб соціального спрямування та реалізації інфраструктурних проєктів, зокрема на:
 
• забезпечення належної державної соціальної підтримки населення на оплату житлово-комунальних послуг у поточному році шляхом збільшення видатків на виплату пільг та житлових субсидій населенню за бюджетною програмою Міністерства соціальної політики України (КПКВК 2501230) "Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі" на 12,0 млрд грн;
 
• покриття дефіциту в коштах на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, зокрема винагороди за збереження життя і здоров’я військовослужбовців, які виконують завдання в операції Об’єднаних сил, та недопущення утворення кредиторської заборгованості на кінець року шляхом збільшення видатків Міністерству оборони України на 3,8 млрд грн, у тому числі на оплату праці (з нарахуваннями) - на 5,7 млрд грн;
 
• відновлення видатків за бюджетною програмою 2308060 "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 338 (видатки за цією програмою збільшено на 2,0 млрд грн), які передбачається спрямувати на оплату пакету послуг стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;

• реалізацію основних напрямків програми Президента України та уряду в частині розбудови транспортної інфраструктури - Укравтодором здійснюється організація ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення. 

]]>