Рус Укр
ГоловнаКоментаріБудівництвоГостинний двір перетвориться в солянку
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Гостинний двір перетвориться в солянку

Майбутнє Гостинного двору у комерційному об'єкті з магазинами, проте експерти зазначають – це водночас буде і об'єкт суспільного значення з книжковими магазинами та галереями.

Майбутнє Гостиного двору у зміксованому призначені. Таку думку висловив голова наглядової ради ПАТ «Укрреставрація» Маркіян Лубківський, -інформує УНН.

«Гостинний двір буде мати зміксоване або подвійне значення. З позиції забудовника, абсолютно аргументовано і законно, це буде комерційний об'єкт. З іншого, це об'єкт суспільного значення, навіть не будучи пам'ятником архітектури. Є ідея, яка вже сьогодні узгоджена з забудовником, що там будуть розміщені суспільно значущі установи», - зазначив Маркіян Лубківський.

За його словами, в Гостиному дворі можна було б розмістити галереї українських художників чи українські видавництва. Що стосується комерційного майбутнього Гостиного двору, там планують розмістити магазини європейських брендів.

«Там будуть магазини світових сучасних європейських брендів. Це не буде блошиний ринок. Це будуть серйозні компанії, які будуть торгувати через франшизи та ліцензії»- повідомив Маркіян Лубківський.

Крім того, Маркіян Лубківський повідомив, що після завершення будівельних робіт, які зараз проводить компанія ПАТ «Укрреставрація» Гостинний двір залишиться доступним для киян. Також він зазначив, що ці роботи, не є перебудовою і майже не змінять зовнішнього вигляду будівлі. У майбутньому Гостинний двір отримає скляний дах внутрішнього двору. Поверховість і розміри будівлі теж не зміняться.

«Це реконструкція, ніяка не перебудова. Єдиний елемент перебудови, хоча я його називаю реконструкцією, це будівля отримає скляний дах. Буде накритий сам двір, внутрішня частина, щоб захистити і використовувати цей простір. Такі дахи є у Відні, Римі, Мілані, Лондоні. Двір буде мати такий вигляд, до якого сьогодні звикли кияни. Але це буде з точки зору привабливості зовсім іншу будівлю», - повідомив голова наглядової ради.

Читайте також: Гостиним двором зацікавилась прокуратура

Також Маркіян Лубківський зазначив, що Гостинний двір не є пам'яткою архітектури і був повністю перебудований за часів СРСР.
«Він був реконструйований у 1987 році. Це була не реконструкція, це була повністю перебудова... Гостинний двір не є пам'яткою архітектури, ще раз це підкреслюю. Це сучасна будівля, вона побудована за часів СРСР і за кресленнями відомого архітектора Луїджі Руські», - зазначив Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів від 15 серпня 2011 року №1380 Гостинний двір був виключений зі списку пам'яток архітектури України, що перебувають під охороною держави. 26 квітня 2012 року Київрада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою ПАТ «Укрреставрація» на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Громадські активісти, захисники Гостинного двору, звертаються до Кабінету Міністрів, ПАТ «Укрреставрація», міністерству культури, вимагаючи визнати незаконним урядову постанову, якою в 2011 році об'єкт виключили з переліку пам'яток архітектури України, що перебувають під охороною держави.

За словами глави ПАТ «Укрреставрації» Дмитра Ярича, у компанії є дозвіл на проведення будівельних робіт. Зараз у Гостиному дворі проводять реставраційні роботи, а в майбутньому планується створити багатофункціональний комплекс.

17 квітня 2013 року депутати Київради на засіданні сесії не підтримали рішення про передачу Гостиного двору ПАТ «Укреставраціі» таким що втратило силу. Відповідне рішення підтримали лише 25 депутатів.

 
Коментарі (0)