Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняКиян через борги залишили без гарячої води
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 
 


 

Киян через борги залишили без гарячої води

Через борги «Київенерго» перед «Київгазом» без гарячого водопостачання залишились жителі п'яти районів столиці. У компанії не виключають, що така ситуація може трапитись і в інших районах міста.

ПАТ «Київгаз» обмежило газопостачання шести котелень ПАТ «Київенерго». Внаслідок цього відсутнє гаряче водопостачання споживачів частини Святошинського, Дарницького, Шевченківського, Оболонського та Голосієвського районів. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі «Київенерго».

Наразі постачання газу обмежено до котелень «Святошинська, 34», «Здолбунівська, 2», «Нивки», «Біличі», «Дніпроводська, 1» та «Набережно – Корчуватська, 84».

Дані котельні обслуговують споживачів в межах вулиць Здолбунівської, Щербакова, провулку Святошинський 2, 3а, Вільгельма Піка, Салютної, Естонської, Толбухіна, Бабушкіна, Дніпроводської, Джерельної, провулку Джерельного, Восьмого Березня, Набережно-Корчуватської та Пирогівської. В той же час споживачі частини Шевченківського району, яких обслуговує котельня «Нивки», тимчасово переведені на обслуговування котельної «Центральна». Однак ця котельня наразі працює в межах низьких гідравлічних режимів.

Загалом без гарячого водопостачання залишилося 872 споживача, серед них 628 житлових будинків, 32 дитячих заклади, 42 школи, 27 лікувальних закладів, 137 – інших споживачів.

«Існує реальна небезпека, що така ж ситуація з припиненням газопостачання котелень трапиться і в інших районах столиці, адже «Київенерго» зараз здійснює капітальні та поточні ремонти котельних та з червня продовжить гідравлічні випробування в чотирьох районах міста», - пояснює директор СВП «Київські теплові мережі» ПАТ «Київенерго» Євген Глушак.

Більше того у довгостроковій перспективі, така ситуація за словами пана Глушака створює загрозу стабільній підготовці теплового господарства столиці до опалювального сезону та своєчасному відновленню гарячого водопостачання після гідравлічних випробувань тепломереж.

Причина обмеження газопостачання – заборгованість держбюджету перед «Київенерго» із компенсації різниці між встановленими тарифами на теплову енергію для потреб населення і собівартістю її виробництва, включно з розрахунками за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України».

Станом на 1 червня борг «Київенерго» перед газовиками за «тепловий» газ, що використовується на потреби населення, становить 1,3 млрд грн, а заборгованість бюджету з різниці в тарифах перед «Київенерго» – 1,1 млрд грн. Крім того, станом на початок місяця загальна дебіторська заборгованість споживачів за теплову енергію становить 1,8 млрд грн, зокрема, заборгованість бюджетних організацій – понад 479 млн грн (сформувалася упродовж листопада 2012 – травня 2013 років), заборгованість ЖЕО, ЖБК та ОСББ – 1,3 млрд грн, з якої 221,8 млн грн виникло у поточному році. Тому, у «Київенерго» заявляють, що компанія зможе погасити борг лише після отримання з бюджету передбаченої компенсації.

Нагадаємо, «Київенерго» з 22 квітня почало проведення гідравлічних випробувань теплових мереж. Протягом випробувань тепломереж від живлення відключаються районні котельні, а в будинках відсутнє гаряче водопостачання. З червня гідравлічні випробування тепломереж розпочнуться частково в Шевченківському, Солом’янському, Подільському, Оболонському районах столиці. 

Тарас Ібрагімов
 
Коментарі (0)