Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаКиєву «світить» тепло та електрика з відходів
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 
 


 

Києву «світить» тепло та електрика з відходів

У Києві стартував черговий етап модернізації сміттєспалювального заводу «Енергія». Тож, через кілька років у столиці планується генерувати теплоенергію з твердих побутових відходів, та опалювати в такий спосіб будинки.

ПАТ «Київенерго» розпочало другий етап модернізації заводу «Енергія», під час якого буде проведено капітальний ремонт котлоагрегату №4 та електрофільтра. Після капітального ремонту продуктивність котлоагрегату та обсяги спалювання сміття збільшаться до 20%, а обсяг викидів забруднюючих речовин (пилу) зменшиться до 40–50% від нормативних вимог.  Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі ПАТ «Київенерго».

Зокрема, у компанії заявляють, що до кінця 2018 року планується провести капремонти всіх котлоагрегатів підприємства та встановлених на них електрофільтрів. Результатом стане збільшення обсягів утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) до 20% (з 235 до 280 тис. т на рік), а виробництва теплоенергії – до 60% (до 360 тис. Гкал/рік). Тобто завод «Енергія» зможе забезпечувати взимку опаленням та гарячою водою більш ніж 300 багатоповерхівок (120 тис. квартир), а в літній період гарячою водою – 700 (близько 280 тис. квартир). Загальні інвестиції «Київенерго» в завод в період з 2015 по 2018 рік складе 210 млн грн.

Наступний етап модернізації – встановлення протитискової турбіни потужністю до 4 МВт – запланований на 2017–2018 роки. Турбіна дозволить підприємству щороку генерувати 14 млн кВт/г електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити потреби мешканців близько 30 столичних багатоповерхівок (1,2 тис. квартир).

«Завдяки масштабній модернізації завод «Енергія», що знаходиться в управлінні «Київенерго», із сміттєспалювального підприємства стане повноцінною теплоелектроцентраллю на відновлювальних джерелах енергії. Це вирішує водночас два надзвичайно актуальні з огляду на нинішню ситуацію завдання – забезпечення столиці енергоносіями з альтернативних джерел та утилізацію сміття. Стратегія розвитку, яку «Київенерго» запропонувало підприємству, побудована на досвіді провідних європейських сміттєпереробних заводів, і одним із її завдань є підвищення рівня енергоефективності столиці в цілому», – зазначив виконавчий директор ПАТ «Київенерго» Юрій Магера.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, зі 700 обстежених фахівцями «Київенерго» підвалів готовими до встановлення будинкових лічильників тепла виявилися кілька десятків приміщень. Це може стати значною перешкодою подальшого проведення робіт.

Анастасія Войтко
 
Коментарі (0)