Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГПодіїСтоличні депутати відстоюватимуть Біличанський ліс
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Столичні депутати відстоюватимуть Біличанський ліс

Біличанський ліс є важливим рекреаційним ресурсом м. Києва, який допомагає долати наслідки Чорнобильської катастрофи й стратегічно захищає мешканців населених пунктів, зокрема й мегаполісу, від радіаційного пилу.

Київська міська рада має намір створити тимчасову контрольну комісію щодо вивчення ситуації навколо розширення меж селища Коцюбинське за рахунок земель лісопаркового призначення м. Києва, що обліковуються за КП «Святошинське лісопаркове господарство», яке розташовано в межах Біличанського лісу. Про це повідомила секретар Київради Галина Герега, коментуючи це питання журналістам, інформує прес-служба КМДА.

Рішення про створення комісії депутати прийняли після звернення Коцюбинської селищної ради про погодження проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське. Зокрема, Коцюбинська селищна рада пропонує збільшити територію селища майже на 4 тис. га за рахунок земель КП «Святошинське лісопаркове господарство», яке розташовано на території м. Києва.

Крім того, у попередні роки селищною радою було вже відведено близько 100 га лісу, що належить місту. А зараз селищна рада намагається відвести кооперативам ще 600 га.
 

Як нагадала Галина Герега, за цими фактами Київська міська рада звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Коцюбинської селищної ради Київської області про скасування рішень щодо розпоряджання землями м. Києва та визнання дій Коцюбинської селищної ради незаконними.

Позицію Київради по цьому питанню підтримує також прокуратура м. Києва. За її позовами у судах розглядаються 44 справи та порушено кілька кримінальних справ за фактами зловживань з боку Коцюбинської селищної ради при розпоряджанні  землями м. Києва.

«Відповідно до документів, які є у розпорядженні Київради, Біличанський ліс входить до меж міста Києва. Але нещодавно до нас звернулася Коцюбинська селищна рада, яка просить нас узаконити нові межі селища і відповідно віддати частину лісу під забудову. Це відбувається в той час, коли тривають суди по вже відведеним земельним ділянкам лісу. Я впевнена, що тимчасова контрольна комісія, до якої ввійдуть голови всіх депутатських фракцій Київради, розбереться у цій ситуації і прийме рішення, яке буде враховувати інтереси киян і не суперечитиме нормам закону», - сказала Герега.

Також секретар Київради підкреслила, що Біличанський ліс є важливим рекреаційним ресурсом м. Києва, який допомагає долати наслідки Чорнобильської катастрофи й стратегічно захищає мешканців населених пунктів, зокрема й мегаполісу, від радіаційного пилу.

«У нас є результати досліджень, проведених Інститутом ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, які показали, що Біличанський ліс частково зупинив хвилю радіації, яка поширювалась на Київ після Чорнобильської катастрофи, і є екологічним «бар’єром» для всього Київського регіону. Тож його знищення не можна допустити ні в якому разі», - додала вона.

 

Анна Недогибченко

 
Коментарі (0)