Рус Укр
ГоловнаПублікаціїФінансування ЖКГСубсидію на оплату комуналки отримує близько 3 млн домогосподарств
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

  

  

Субсидію на оплату комуналки отримує близько 3 млн домогосподарств

У вигляді житлових субсидій держава компенсує громадянам з низькими доходами витрати на оплату житлово-комунальних послуг, що перевищують визначену для домогосподарства обов’язкову частину платежу
У вигляді житлових субсидій держава компенсує громадянам з низькими доходами витрати на оплату житлово-комунальних послуг, що перевищують визначену для домогосподарства обов’язкову частину платежу, яка залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
На сьогодні розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості ‒ що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
 
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 (зі змінами) установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи споживання послуг, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
 
Для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи – заяву і декларацію. Ці документи подаються до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг.
 
Всю іншу інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії, органи соціального захисту населення отримують за запитами від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, МВС, органів місцевого самоврядування та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.
 
Житлова субсидія призначається у розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства.
 
Наразі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує близько 3 млн домогосподарств, середній розмір субсидії становив:
  • у грудні 2020 року – 1731 гривня;
  • у січні 2021 року – 2231 гривня;
  • у лютому 2021 року – 1483 гривні.
Зменшення середнього розміру субсидії у лютому пов’язане з проведенням перерахунку за січень через зменшення цін на природний газ для населення у лютому та за січень 2021 року.
 
Тобто при розрахунку розміру субсидії для громадян, які використовують природний газ, за січень було враховано інформацію про ціну на природний газ на рівні 8,5-9 гривень за куб. метр.
 
При цьому загальна сума нарахованих пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року становила майже 7,8 млрд гривень.
 
Слід зазначити, що у лютому постачальники газу поінформували про зменшення ціни за січень, тому у лютому здійснено розрахунок розміру пільг і субсидій з урахуванням ціни на рівні 6,99 грн за куб. метр і менше, а також проведено перерахунок сум пільг та субсидій за січень 2021 року.
 

Таким чином, загальна сума нарахованих пільг і субсидій за лютий становить 5,3 млрд гривень. 

 
Коментарі (10)
Коля Пухов
16 Березня 2021 p. 22:28
Субсидії були відмінені ще у 2018 році нерозумним Порошенком. ---------------------------------------------------Дивно, що олігарх, у якого хватало нахабства і хитрості прихватизувати пострадянські підприємства, так перед президентськими виборами сам свій рейтинг понизив , що й визначило результат виборів.
Коля Пухов
16 Березня 2021 p. 22:29
Субсидії були відмінені ще у 2018 році, тобто, три роки тому. Але й досі ведеться пустопорожня балаканина про існування субсидій. Людей СМІ агітують подавати заяви на субсидії , а відділення соцзахисту пишуть відмови на ці заяви. --------------------- Таким чином посадовці продовжують імітувати існування субсидій.
Коля Пухов
21 Травня 2021 p. 19:14
Але якщо міркувати логічно, то відмова багатьом заявникам у призначенні субсидії ще не означає, що було відмовлено усім. Можливо, пенсіонери - держслужбовці - депутати таки отримують субсидії...
Коля Пухов
15 Травня 2021 p. 02:54
Щодо водопостачання, то плата за гарячу воду має нараховуватись по нормі, а не по будинковому лічильнику. А у графу "Перерахунок" не може вноситись сума із знаком "+". Бо ці перебільшення порушують Конституцію України, оскільки змінюють попередній стан нарахувань у бік погіршення. Це стосується ТОВ "Євро-Реконструкція" ( м.Київ, Дарницький район).
Коля Пухов
24 Травня 2021 p. 22:18
А сьогодні, 24 травня, гарячу воду взагалі відключили.---------------------------------------------------Чи потрібно оплачувати компослугу, надання якої постачальник часто припиняє по своїй ініціативі і по незалежним від споживача причинам? Думаю, що ні.
Коля Пухов
24 Травня 2021 p. 22:35
Причому, перерви у постачанні гарячої води можуть тривати декілька неділь і більше...
Коля Пухов
27 Травня 2021 p. 22:05
Принцип оплати за гарячу воду має бути такий: якщо у поточному місяці гарячої води не було більше двох діб, то за увесь цей місяць плата за гарячу воду не нараховується взагалі - це для квартир без лічильників. Для квартир з лічильниками списується три кубометри з особи; тобто, якщо у квартирі проживає четверо осіб, то 12 кубометрів вони вже у тому місяці використовують бесплатно.----------------------Бо зараз взагалі немає ніякої компенсації споживачам, яким відключають воду по незалежним від них причинам, - чим завдають моральних і матеріальних збитків.
Коля Пухов
27 Травня 2021 p. 22:33
Наприклад, лікар зобов"язався щоденно приходити до клієнта додому і робити йому процедури; а клієнт зобов"язався оплачувати ці процедури. Все йшло нормально , клієнт розраховувався відразу, без затримок. Потім у того лікаря щось не заладилось і він перестав приходити до клієнта, який і далі потребував щоденних процедур. То чи заплатить тепер клієнт тому лікарю хоч копійку?
Коля Пухов
24 Червня 2021 p. 22:47
У травні 7 діб не було гарячої води; це "Євро-Реконструкція", Дарницький район. Але плату за гарячу воду нарахували у !,5 рази більшу за нормативну. Це тому що перерахунок (по причині відсутності гарячої води ) не відняли від основної суми, а навпаки, додали.-------------------------У якій ще країні можливий такий маразм: постачальник компослуги нараховує додаткову плату за те, що він цю компослугу надавав не повний місяць, а з перебоями.
Коля Пухов
03 Серпня 2021 p. 21:49
Середня за останній рік ціна за газ для квартир лише з газовими плитами становить 100-120 грн. на місяць. А за холодну і гарячу воду ( яка подається не стабільно, а з постійними перебоями ) треба щомісячно платити 2000-2500 гривень. Тобто, при відсутності квартирних лічильників води плата за газ у 20 разів (!) менша плати за воду. Або краще сказати, що щомісячна плата за воду у 20 разів (!) більша плати за газ. Не співвимірна висока ціна води.