Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГТеплоенергетики отримують лише умовні прибутки
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 
 


 

Теплоенергетики отримують лише умовні прибутки

Теплоенергетичні компанії продовжують фіксувати умовні фінансові результати. Так ПАТ "Київенерго" повідомила, що отримала 2,3 млрд грн прибутку лише "на папері".

Умовний прибуток «Київенерго» в компанії пов'язують з невідповідністю періодів між виникненням збитків від непокритої тарифами собівартості виробництва тепла з періодами, коли здійснюється субвенція із компенсації таких збитків. При цьому, вся отримана сума субвенції - 2,3 млрд грн - була перерахована НАК «Нафтогаз України» за газ, спожитий на виробництво теплової енергії.

Треба зазначити, що умовні фінансові результати демонструє більшість теплопостачальних та теплогенеруючих компаній країни. Це відбувається за рахунок того, що вони не отримають компенсацію з тарифної різниці в грошовому еквіваленті, а - лише папери, які підтверджують перерахування коштів з рахунків Держказначейства. Ці "паперові" кошти направляються в НАК у якості сплати за спожитий підприємством природний газ.

«Встановлений державою компенсаційний механізм в умовах нинішньої тарифної політики дозволяє «Київенерго» розраховуватися за «тепловий» газ по мірі надходження компенсацій різниці в тарифах. Безумовно, отримання компанією компенсації відображається на її фінансовому результаті, фіксуючи умовний прибуток, який в момент виникнення повністю спрямовується на погашення заборгованості компанії за природний газ», – пояснила фінансовий директор компанї Тетяна Грязнова.

У 2012 році «Київенерго» отримало субвенцію в розмірі 3,6 млрд грн. З цієї суми майже 2 млрд грн – це заборгованість з компенсації різниці в тарифах, що виникла за попередні роки (збиток компанії за 2011 рік склав 1,2 млрд грн).

Тарас Ібрагімов
 
Коментарі (0)