Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГБудівництвоКиянам запропонують житло особливої доступності
Новини ЖКГ
02 Липня 2020 p.
01 Липня 2020 p.
30 Червня 2020 p.
26 Червня 2020 p.
24 Червня 2020 p.
23 Червня 2020 p.
17 Червня 2020 p.
12 Червня 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Киянам запропонують житло особливої доступності

у міському бюджеті столиці планується передбачити кошти на допомогу киянам, які потребують покращення житлових умов і бажають взяти участь в програмі «Доступне житло», сплативши перший внесок у розмірі 20% вартості квартири

 

Голова КМДА Олександр Попов планує представити на розгляд депутатів Київради проект додаткової програми підтримки киян у придбанні квартир.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі КМДА.

Зокрема, у міському бюджеті столиці планується передбачити кошти на допомогу киянам, які потребують покращення житлових умов і бажають взяти участь в програмі «Доступне житло», сплативши перший внесок у розмірі 20% вартості квартири.

Таку допомогу, на думку Олександра Попова, могли б отримати передусім працівники соціальної галузі, які десятками років простояли на черзі на покращення житлових умов.

«Я доручив прорахувати можливість запровадження програми додаткової підтримки киян. Йдеться про допомогу бюджетникам – лікарям, вчителям, які стоять на черзі. Нині, щоб придбати квартиру, потрібно заплатити хоча б 20 відсотків першого внеску, а це, зазвичай, не під силу працівникам бюджетної галузі. Тому ми розглядаємо варіант надання допомоги людям, які десятками років чекають покращення житлових умов, у розмірі 20 відсотків, а решту суми – під три відсотки річних упродовж 15 років виплачуватиме власник житла», – розповів Олександр Попов.

Він пояснив, що така програма може бути вигідною місту не лише у соціальному, але й в економічному плані. Адже збільшення кількості учасників програми «Доступне житло» з одного боку дозволить пришвидшити вирішення «квартирного питання» у місті, а з іншого стимулюватиме розвиток будівельної галузі, що в свою чергу забезпечить збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок податків.

«Коли ж ми надаємо 20 відсотків підтримки, то приблизно стільки ж у вигляді податків з цього будівництва повертається в бюджет. Водночас, у нас є можливість будувати квартири, доступніші за ціною. Ми пропонуємо киянам навіть не ринкові ціни, а фактично собівартість. Програми доступного житла, які започаткував Президент України, – це можливість залучити більшу кількість людей до інвестування разом з державою у будівництво житла. Головне ж завдання міста – підтримати людей у цій програмі, створити умови, аби, у тому числі за рахунок можливостей столичного бюджету, кожен, хто потребує покращення житлових умов, зміг його отримати», – наголосив Олександр Попов.

Голова столичної адміністрації доручив профільним службам КМДА вивчити можливість запровадження такої програми у місті і підготувати відповідний проект рішення. Виступити із відповідною ініціативою перед депутатами Київради Олександр Попов планує на пленарному засіданні сесії у вересні.

Ольга Гальчинська
 
Коментарі (0)