Рус Укр
ГоловнаКиївські будніЖитлоКиїврада пропонує змінити закон для забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Київрада пропонує змінити закон для забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків

Таке звернення до парламенту має на меті створити спрощену процедуру приватизації займаних житлових кімнат у гуртожитках, що забезпечить реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків
Київська міська рада звернеться до Верховної Ради України з проханням внести зміни до законодавства, щоб надати право передавати до комунальної власності територіальних громад частини гуртожитків, кімнат, блоків для подальшої їх приватизації мешканцями гуртожитку. Відповідне рішення вчора прийняла Київрада.
 
Таке звернення до парламенту має на меті створити спрощену процедуру приватизації займаних житлових кімнат у гуртожитках, що забезпечить реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків.
 
У разі відсутності волевиявлення власників гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств, щодо передачі комунальної власності територіальної громади міста Києва, передача таких гуртожитків на безкомпенсаційній основі неможлива.
 
Власники гуртожитку використовують приміщення гурткожитків для інших цілей із метою отримання прибутку. Натомість площа (кількість кімнат) будівлі гуртожитків коридорного типу, в яких постійно проживають мешканці гуртожитку, котрі мають право на приватизацію, сягає приблизно 60 відсотків від загальної площі будівлі.
 
Визначений законодавством підхід щодо реалізації права на приватизацію кімнат у гуртожитку лише після передачі всієї будівлі гуртожитку до комунальної власності призводить до неспівмірного обмеження права на приватизацію щодо процедури приватизації квартир або кімнат у комунальних квартирах.
 
Забезпечення права на приватизацію мешканцям гуртожитків, які було включено у статутні капітали товариств та перебувають у приватній власності, може бути досягнута шляхом передачі до комунальної власності тих частин (кімнат, житлових блоків у гуртожитку), які займають мешканці, котрі мають право на приватизацію кімнат. Приватизацію таких кімнат можна здійснювати за аналогом до приватизації кімнат у комунальних квартирах.
 
Нагадаємо, що Конституційний Суд України прийняв рішення № 7-р(ІІ)/2021 від 20.10.2021 у справі № 3-181/2020 визнав підпункт «б» пункту 1 частини третьої статті 14 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» неконституційним.
 
Коментарі (0)