Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїКоментаріМалі архітектурні форми – велика проблема для столичної влади
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Малі архітектурні форми – велика проблема для столичної влади

Останнім часом на ринку столичних МАФів йде протистояння між міською владою та власниками цих конструкцій. Як вирішувати цю проблему? Свою думку з цього питання висловила депутат Київради Олена Овраменко.
Новини по темі

За різними оцінками в Києві близько 15 тисяч кіосків, які реалізують різноманітні товари. Останнім часом на ринку столичних МАФів йде протистояння між міською владою та власниками цих конструкцій. Як вирішувати цю проблему? Свою думку з цього питання висловила депутат Київради Олена Овраменко.

Як член Тимчасової контрольної комісії з доопрацювання рішення Київради «Про деякі питання організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) від 28.10.10 р.» вважаю за необхідне прокоментувати поточну ситуацію з нормативним регулюванням роботи МАФів у місті Києві.

Якщо говорити про недавній проект Рішення Київради, який вводить критерії, що визначають переважне право суб'єктів підприємницької діяльності на розміщення МАФів, то я впевнена, перш ніж встановлювати такі критерії, необхідно розробити і прийняти схему розташування МАФів у місті Києві. В цілому ми повинні говорити про два підходи до розміщення МАФів: перший стосується тимчасових споруд, які вже встановлені, і другий – тих, які будуть встановлені відповідно до затвердженої схеми.

Що стосується вже встановлених і функціонуючих МАФів, то вважаю, що підприємцям, які сплачують податки, стежать за зовнішнім виглядом свого МАФу, упорядковують територію навколо нього, - має бути надано першочергове право на отримання дозволу на тимчасові споруди. Якщо говорити щодо конкретних критеріїв, то доцільно ввести декілька з них.

По-перше, першочергове право повинно бути у підприємців, у яких є на руках договори оренди земельних ділянок, укладені ще з райадміністраціями. Безумовно, вони застаріли, але ж законодавчої заміни їм так і не запропоновано. Райадміністрації укладали такі договори на підставі засідань комісій, основним критерієм для яких були потреби району. При цьому райадміністрації враховували, в якому мікрорайоні є необхідність у МАФах, а в якому вони абсолютно зайві. Поки компетенція надання дозволів на установку МАФів була у райадміністрацій – порушень і конфліктів було значно менше. Тим більше не було такого хаосу, який коїться з МАФами зараз.

По-друге, підприємець повинен надати довідку з ДПА про сплату земельного податку та відсутність заборгованості по ньому, а також повинен одноразово сплатити інвестиційний внесок на благоустрій міста Києва.

По-третє, слід звертати увагу на зовнішній вигляд вже працюючого МАФу, благоустрій та озеленення території навколо нього.

Столична влада збирається щорічно скорочувати кількість МАФів на 20-30% і залишити близько 5 тис. МАФів. І тільки в разі застосування вищеперелічених критеріїв на практиці є шанс, що, нарешті, буде вирішена ця проблема і встановлені чесні правила щодо добросовісних підприємців, які бажають законно встановити тимчасові споруди.

 
Коментарі (1)
Konstantin1
03 Лютого 2012 p. 21:25
Уважаемая , Елена. В Вашей заметке я, к сожалению не обнаружил и намека на внимание к мнению жителей тех районов, где эти злосчастные МАФы расположены. Про какую зеленую зону вокруг них Вы говорите? Эти металлические коробки ставят прямо на пеньки вырубленных ночью втихаря деревьев. Оставьте практику рассуждений о необходимости и количестве МАФов на район глядя на карту. Пройдитесь по тротуарам на м.Житомирской, и возможно Вам удастся найти этот тротуар на подходе к станции метро. Люди протискиваются через ящики с овощами и поправляют себе прическу свисающими грязными навесами над лотками. Где службы, которые контролируют нормативы по размещению этих торговых точек ? Да хоть бы к Евро2012 вышли из лимузинов и прошлись пешком по этому кошмару,который иначе как полоса препятствий на подходе к станции метро не назовешь.