Рус Укр
ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГО.Кучеренко:«Повертаємося до старих тарифів, будемо робити перерахунок»
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

  

О.Кучеренко:«Повертаємося до старих тарифів, будемо робити перерахунок»

Адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу КМДА та лишив в силі рішення Окружного адмінсуду Києва стосовно незаконності Розпорядження 668 КМДА про встановлення тарифів на утримання будинків та прибудинкової території
Адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу КМДА та лишив в силі рішення Окружного адмінсуду Києва стосовно незаконності Розпорядження 668 КМДА від 6.06.2017 про встановлення тарифів на утримання будинків та прибудинкової територіі. 
 
Це стало відомо з повідомлення екс-міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка на його сторінці в Facebook.
 
Як повідомив Олексій Кучеренко, розпорядження КМДА №668 від 6 червня 2017 року, яким тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій для 8 327 будинків Києва були підвищені в 1,5-2 рази, було визнано судом протиправним і таким, що втратив силу.
 
«Повертаємося до старих тарифів, будемо укладати нові договори та робити перерахунок! Будемо разом з Киянами наводити порядок в Києві, вимагати перерахунок та вишукувати комунальників. Двірники та майстри точно не постраждають - вони мусять отримувати належну зарплатню за свій труд. А ось «схемники» та дилетанти чиновники - нам з вами точно не потрібні!», - написав Олексій Кучеренко в повідомленні.
 
Також, судом було встановлено ряд обставин, які, є свідченням маніпуляції з тарифами, реалізованої столичною владою.
 
Суд зазначив, що:
 
• надані в справі технічні паспорти будівель є тільки по третині житлових будинків. При цьому виготовлені вони ще за часів Радянського Союзу, і жодних коригувань у них не вносилося. Технічні паспорти решти відсутні, за деякими надані тільки довідки, складені начальниками ЖЕКів;
 
• при розгляді справи не представлено містобудівної та землевпорядної документації ні на один з будинків, для яких затверджені тарифи. Надані технічні паспорти на деякі з будівель не відповідають фактичній їх площі, при цьому акти по обмірами відсутні. Це дає підстави для висновків, що затверджені розпорядженням КМДА тарифи, розраховувалися керуючими компаніями на підставі непідтвердженою площі житлових будинків;
 
• тарифи, їх структура затверджені без перевірки економічної обґрунтованості і при відсутності певної Порядком №869 документації, тобто без дотримання вимог статей 30, 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
 
• розподіл цін і тарифів в залежності від терміну їх оплати споживачами (до 20 числа або після такого) не передбачено чинним законодавством України. Крім того, КМДА не обгрунтувало необхідність застосування такого підходу до формування цін і тарифів, і не підтвердила його економічної доцільності.
 
Нагадаємо, КМДА своїм розпорядженням №668 від 6 червня 2017 року було затверджено нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
 

Згідно розпорядження з 1 липня 2017 року столиці тарифи на утримання будинків виросли в 1,5-2 рази. Нові тарифи були передбачені для 8 327 будинків Києва. 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
22 Грудня 2018 p. 01:18
Мабуть цей екс-міністр проплачений теперішньою владою. Підставний опозиціонер.
Коля Пухов
27 Грудня 2018 p. 20:32
Вже мабуть кожен школяр знає, що не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші - лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.