Рус Укр
ГоловнаКоментаріОпалювальний сезон 2019-2020Опалювальний сезон у столиці потьмарює два фактори
Новини ЖКГ
02 Липня 2020 p.
01 Липня 2020 p.
30 Червня 2020 p.
26 Червня 2020 p.
24 Червня 2020 p.
23 Червня 2020 p.
17 Червня 2020 p.
12 Червня 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Опалювальний сезон у столиці потьмарює два фактори

Стабільному проходженню опалювального сезону у столиці на заваді стоїть два фактори – не повні розрахунки ПАТ «Київенерго» з НАК «Нафтогазом» та відсутність нормативних актів, необхідних для роботи ТКЕ з Законом про новий ринок газу.

Українські теплокомуненерго напередодні опалювального періоду опинилися у становищі, коли, з одного боку, неплатежі споживачів за енергоносії не дають повною мірою розрахуватися з боргами за природний газ, а з іншого відсутність нормативних актів, необхідних для роботи ТКЕ з Законом про новий ринок газу, ставлять під загрозу проходження опалювального сезону. На цьому наголосила фінансовий директор ПАТ «Київенерго» Тетяна Грязнова.

«Станом на сьогодні Закон прийнято, але, на жаль, серед 12 необхідних постанов (для роботи ТКЕ – ред.), які знаходяться на розгляді Кабінету Міністрів, прийнято лише одну» - підкреслила вона.

Поряд з цим, пані Грязнова зазначила, що наразі борг ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України», за оперативними даними, складає близько 2,3 млрд грн.

За її словами, причина цього боргу, перш за все, - це заборгованість споживачів «Київенерго» за енергоносії.

«Станом на 1 жовтня загальна заборгованість перед компанією за енергоносії складає більше ніж 3,5 млрд грн. Її структура наступна: заборгованість споживачів за теплову енергію – 1,4 млрд грн., заборгованість споживачів за електричну енергію – 890 млн грн., заборгованість ДП «Енергоринок» за реалізовану «Київенерго» в ринок електроенергію – 559 млн грн., компенсація різниці в тарифах, що не відшкодована - 667,6 млн грн.» - повідомила пані Грязнова.

Читайте також: Опалювальний сезон залежатиме від платоспроможності населення

При цьому, фінансовий директор ПАТ «Київенерго» нагадала, що всі розрахунки споживачів з компанією відбуваються через спеціальні рахунки.

«Всі кошти, які приходять до компанії приходять на спеціальні рахунки, з яких розподіляються на сплату ДП «Енергоринок» та НАК «Нафтогазу», решта іде на рахунок компанії для виконання виробничої програми. Тому саме рівень розрахунків споживачів, а також ДП «Енергоринок» - основні джерела, з яких компанія розраховується за природний газ» - акцентувала вона.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, з 5 жовтня ПАТ «Київенерго» технічно готове розпочати подачу тепла в школи, дитсадки та лікарні.

 
Коментарі (0)