Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГТранспортУ Києві проїзд в маршрутках подорожчає до 30%
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

У Києві проїзд в маршрутках подорожчає до 30%

Вже у вересні-жовтні ціни на проїзд в столичних маршрутках можуть піднятися до 9-10 гривень

Після недавнього підвищення  вартості проїзду в комунальному транспорті столиці киян очікує різке подорожчання проїзду в маршрутках.  Уже невдовзі одна поїздка в столичному маршрутному таксі  буде коштувати 10 гривень. Про це пишуть «ФАКТИ».

– Гривня знецінюється, ціни ростуть. Ми не бачимо іншого виходу, окрім підвищення вартості проїзду, – говорить директор   компанії «Трансгруп» Володимир Назаренко. – Зараз ми їздимо собі в збиток. Вартість проїзду в 10 гривень була б більш економічно обґрунтованою ціною.

Перевізники скаржаться, що в порівнянні з комунальним транспортом їхні витрати набагато більші, бо запчастини і пальне вони  купують за власні гроші.

– Вже в вересні-жовтні ціни на проїзд піднімуться до 9-10  гривень, – стверджує Назаренко.

Експерт громадської компанії «Євро-патруль» В’ячеслав Коновалов переконаний, що перевізники вже давно повинні були підняти вартість проїзду в київських маршрутках, але не ризикнули цього зробити, бо влітку в столиці пасажирів зазвичай значно менше.

– Вартість бензину тут ні при чому, маршрутки не на бензині їздять, – каже Коновалов. – Та й пальне за останній місяць  не набагато подорожчало. Якщо і піднімати ціни, то копійок на 50. Але не на 3  гривні! Навесні 2018 року бензин постійно дешевшав, але чомусь ніхто не знижував вартість проїзду. Та й вірити в те, що перевізники працюють собі в збиток, не доводиться.  Швидше за все, причини майбутнього підвищення інші.

У Києві сьогодні працюють до тисячі маршруток. Прийнято закон про електронний квиток, але він так і не запрацював. Хтось бачив, щоб в міських маршрутках пасажирам давали квитки? Ось і я не бачив. Виходить, в цьому бізнесі крутиться чорний нал. Піднімуть вартість – готівки  буде більше. Можливо – комусь треба  на вибори.

– Проблеми маршрутників мені відомі, – продовжує Коновалов. –  Щодня з однієї машини віддають від 800 до 1000 гривень різним людям, щоб їх не чіпали.  В середньому за зміну один маршрут може заробити до 3,5 тисячі гривень.

 

Я вважаю, що ціни все-таки будуть підніматися поступово, щоб не викликати соціального вибуху. Можливо, перше підвищення відбудеться вже до кінця першого тижня вересня.

 

У тому, що в Києві незабаром піднімуть ціни на проїзд в маршрутках, не сумнівається і директор консалтингової компанії William invest expert Віктор Медвідь.

 

– До кінця року обов’язково буде підвищення приблизно на 40%. Навіть, думаю, що раніше – у вересні-жовтні.  Перевізники в Києві дійсно працюють, що називається, «на нуль». Чому не закриваються? Та тому, що сподіваються на краще. Транспорт в основному старий. Якщо його продавати – все-одно ніхто не купить. Тому і працюють.

Як повідомлялося, з 14 липня проїзд у метро, трамваях, тролейбусах, автобусах, фунікулері, міській електричці вже коштує 8 гривень.

За словами міського голови Києва Віталія Кличка, влада змушена піти на такі непопулярні заходи, аби уникнути кризи в транспортній сфері. Він пояснив, що зараз комунальні транспортні підприємства працюють у збиток.

 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
08 Вересня 2018 p. 19:15
"– Гривня знецінюється, ціни ростуть. Ми не бачимо іншого виходу, окрім підвищення вартості проїзду, – говорить директор компанії...."---------------------------А може пора вже усім задатися питанням: "А чому гривня знецінюється, і хто у тому винуватий?"
Коля Пухов
08 Вересня 2018 p. 19:16
Знецінення національних грошей, тобто інфляція, - це коли друкар грошових знаків ( влада) збільшує масу не забезпечених майном держави грошей-папірців. Коротше кажучи, грабунок громадян владою. --------------------------------------------Пояснення дуже просте. Припустим, у вас є певна сума гривень, за які ви можете придбати певну кількість товарів і послуг. Ви не витратили ці гроші, а через деякий час з"ясувалось, що ви можете купити за цю ж суму гривень значно менше тих самих товарів і послуг. Фактично це означає , що вас просто-напросто обікрадено. І хто ж крадій? Відповісти