Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГБудівництвоВлада Києва хоче заборонити забудову історичних зон міста
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Влада Києва хоче заборонити забудову історичних зон міста

Влада столиці підготувала проект рішення про повний мораторій на зведення нових будівель в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської лаври, а також на дніпровських схилах

У документі підготовленому Київською міською держадміністрацією зазначається, що розробка проекту викликана численними зверненнями киян, а також рішеннями ЮНЕСКО. Відзначимо, що на останній 36-й сесії організація закликала Україну прийняти мораторій на будівництво у буферних зонах, інакше в 2013 році Софія Київська і Києво-Печерська лавра можуть бути виключені зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Мораторій буде поширюватися на зведення нових будівель, а також на реконструкцію з розширенням і надбудовою вже існуючих будівель, але не стосуватиметься проведення робіт з реставрації пам'яток культурної спадщини та будівництва об'єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, наприклад інженерних мереж.

Крім буферних зон Софії Київської та Києво-Печерської лаври, в список включені території дніпровських схилів.

Охоронна зона простягнеться від Пішохідного мосту по Набережному шосе до бульвару Дружби Народів, пройде вулицями Старонаводницькій, Лейпцігській, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, охопить Європейську площу та майдан Незалежності. Потім її кордони пройдуть вулицями Хрещатик і Прорізна. У зону також увійдуть вулиці Ярославів Вал, Велика і Мала Житомирська, Львівська площа, територія біля Національного музею історії України та Володимирська гірка. Заборона діятиме до затвердження плану зонування центру столиці.

Тим не менш, експерти переконані, що такий проект запізнілий та популістський, оскільки в ньому немає норми про скасування минулих землевідведень для будівництва.

«Аби мораторій дійсно запрацював, необхідно скасувати всі раніше видані землевідведення. Якщо це рішення не супроводжується таким скасуванням, то це чергова спекуляція», - вважає віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний.

Джерело: Коммерсантъ Украина

 
Коментарі (0)