Рус Укр
ГоловнаПублікаціїВодопостачанняЯк обліковується оплата за полив присадибної ділянки?
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки?

Влітку у споживачів – власників приватних житлових будинків часто виникають запитання стосовно оплати води, що витрачається на полив присадибних ділянок. У дощову погоду споживачі найчастіше цікавляться, чи впливає кількість опадів на норми водоспоживання
Влітку у споживачів – власників приватних житлових будинків часто виникають запитання стосовно оплати води, що витрачається на полив присадибних ділянок. У дощову погоду споживачі найчастіше цікавляться, чи впливає кількість опадів на норми водоспоживання. Нижче приводимо найпоширеніші запитання та відповіді на них.
 
Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?
 
Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється  споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання.
 
Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо в мене немає приладу обліку?
 
У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу  проводяться з розрахунку 15 м3 в місяць на 100 м2 площі поливу. (відповідно до таблиці А.1 додатка «А» до ДБН В.2.5 -74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування»). Поливний сезон триває з травня по вересень, отже саме в ці місяці до основної кількості спожитої води додаються нарахування за полив.
 
Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?
 
Ні. Чинним законодавством не передбачено норм на водопостачання, пов`язаних із сезонними чи кліматичними природними змінами. Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть якщо ви не користувалися водою через дощ чи з будь-яких інших причин.
 
У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?
 
На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках,  рекомендується споживачам встановлювати прилади обліку води та укладати відповідний договір з водопостачальником.  Завдяки цьому у споживачів з`явиться можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.

Хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку?
 
У багатоквартирних будинках, незалежно від форми власності (ОСББ, ЖБК, КК та ін.) при укладеному договорі на водопостачання та водовідведення з Київводоканалом «на власні потреби» за послугу поливу сплачують вищезгадані обслуговуючі організації.
 
 

за матеріалами ПрАТ "АК "Київводоканал" 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
22 Липня 2019 p. 20:46
Останнє питання досить цікаве: "Хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку?"-----------------------------------Правильна відповідь така: платять споживачі, які у своїх квартирах не мають індивідуальних лічильників води.