Рус Укр
ГоловнаПублікаціїТарифи ЖКГЯк заповнити нову квитанцію за ЖКП
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Як заповнити нову квитанцію за ЖКП

З 15 вересня кияни отримують видозмінені платіжки за житлово-комунальні послуги та квартплату. Однак, через числені зміни і доповнення, у людей досі виникають питання стосовно правильного заповнення платіжок. «Україна Комунальна» пропонує роз'яснення.

Як заповнити нову квитанцію за ЖКП

Кияни, які ще не розібралися, як правильно заповнювати нові квитанцій з оплати ЖКП, можуть скористатись наступною інструкцією:

Нова квитанція за ЖКП

1. Квартплата

У новій квитанції спочатку вказано, скільки потрібно заплатити ЖЕКу за утримання будинку та прибудинкової території, "Київгазу" за газ та за інші послуги, якщо вони надаються. Заповнювати це поле вже не потрібно. Якщо до цього розділу входить декілька рахунків (ви отримуєте додаткові послуги), то загальна сума вписується у відповідному полі в правій частині квитанції. Якщо маєте намір погасити борг або, якщо у вас є переплата, то такі суми вписуються у відповідне поле, де зазначено суму вашого боргу або переплати (у правій частині квитанції). Якщо сплачуєте борг, то перед сумою дописується "+" а якщо є переплата, то можете вказати суму, на яку зманшуєте платіж, дописуючи знак "-".

2.Централізоване постачання холодної води та водовідведення.

Нова квитанція з оплати ЖКУ містить окремий розділ з оплати за холодну воду. Якщо лічильників немає, квитанція містить загальну суму за холодну воду та водовідведення (з урахуванням пільг та субсидій). Якщо в оселі встановлено лічильники гарячої та холоної води, вписується різниця між поточним та попереднім місяцями, помножується на поточний тариф на холодну воду.

3. Централізоване постачання гарячої води

В окремому розділі нової квитанції заповнюється вартість гарячої води. За відсутності лічильників сума вже вказана. За наявності лічильників гарячої води в графу "Обсяг" вписується різниця між поточним та попереднім місяцем та множиться на тариф. Тариф на гарячу воду можна знайти внизу аркуша в залежності від ваного надавача послуг (Київенерго або Євро-реконструкція)

4. Централізоване водовідведення гарячої води

У нових увитанціях з оплати ЖКП водовідведення гарячої води стоїть окремим розділом та сплачується окремо на рахунок "Київводоканалу". В графу "Обсяг" вписується теж саме число, що й для попереднього пункту. Тобто, якщо спожито 5 куб.м. гарячої води, то й для водовідведення також буде 5 куб. м. Тариф на водовідведення гарячої води вказаний внизу аркуша.

5. Сплата за централізоване опалення

Централізоване опалення сплачується також окремо. В нових квитанціях за відсутності лічильників сума вже вказана. Сплачувати за опалення тепер потрібно лише у опалювальний період, але можна вносити авансові платежі протягом року, аби меньше платити зимою. За наявності лічильників тепла, вказується різниця у Гкал між поточним та попереднім місяцями та множиться на тариф

6. Сплачувати за комунальні послуги тепер потрібно не до 20 числа, а до кінця місяця.

Якщо у вас всеж таки виникають труднощі із заповненням новії квитанції з ЖКП, на звороті також є детальна інструкція із заповнення. У деяких споживачів може зазначатись "перерахунок", із подальшим зниженням вартості деяких послуг. Це не є помилкою, адже у новій методиці обрахунку враховується також сума, що була сплачена у попередні періоди, особливо стосовно опалення. Повний обсяг нарахування за ЖКП скоріш за все буде міститися у квитанції за листопад, що прийде у грудні. Після заповнення Квитанція розрізається

 
Коментарі (0)