Рус Укр
ГоловнаПублікаціїАналітика Каналізаційний нокаут, або Таємниці київських підвалів
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Каналізаційний нокаут, або Таємниці київських підвалів

Наш кореспондент виїхав на місце подій і спробував розібратися в ситуації, що склалася.

«Підвал будинку постійно заливає каналізація, залило квартиру (ремонт застрахований). Випробувано всі методи: виклик аварійної, майстрів, сантехніків, листи у всі інстанції. Що ще робити?», - запитала у ІА «Україна Комунальна» Ірина Добровольська.

Наш кореспондент виїхав на місце подій і спробував розібратися в ситуації, що склалася.

Виявилося, що жителі цього будинку вже не вперше звертаються до ЖЕКу із заявами про те, що підвал затоплений фекаліями і проханням вжити заходів щодо усунення причин і наслідків того, що відбувається.

Дзвінки в диспетчерську службу ЖЕКу здійснювалися мешканцями щомісяця (16.07, 24.08. 12.09, 9.10 поточного року), а 11.10 і 14.10 жителі дзвонили вже на «гарячу лінію» 15-51. Після дзвінків до диспетчерської за вказаною адресою приходив сантехнік і тимчасово усував недоліки в системі, але через деякий час проблема повторювалася. Що не дивно, враховуючи «сучасні» методи усунення несправностей...

1podval

1. Після дзвінків до диспетчерської, приходив сантехнік і тимчасово усував недоліки в системі, але з часом проблема повторювалася

На запитання, чому ж трапляється затоплення підвалу, у ЖЕКу і у мешканців, як і очікувалося, існують різні відповіді. Інженери комунального підприємства вважають, що винні в цьому самі мешканці будинку - саме вони, не знаючи елементарних правил використання унітазів, заподіюють шкоду системі. Мешканці ж вважають, що фекалії виливаються в підвал через відсутність належного ставлення до проблеми. Система водовідведення в будинку вимагає планової чистки і заміни труб.

podval_2

2. Система водовідведення в будинку вимагає планової чистки і заміни труб

Найстрашнішим для мешканців 12-го будинку на вулиці Підгірній на даному етапі є факт наявності в підвалі наслідків численних поривів, а саме - тих каналізаційних мас, які через свою щільність не всмокталися у землю.

«Всі «принади» залишилися лежати в підвалі. Ніхто нічого не прибирав навіть після дзвінка на 15-51. У підвалі моторошна антисанітарна обстановка, яка ризикує стати осередком епідемії найстрашніших хвороб. Адже, якщо пам'ятаєте, чума в Маріуполі розгорілася саме через таку же антисанітарію, і, боронь Боже, подібний інцидент станеться в столиці», - нарікає Ірина Добровольська.

Наш кореспондент ризикнув здоров'ям і спустився у підвал з фотокамерою в руках. Що коїться під будинком - важко передати словами, недостатньо буде і світлин. Для повної картини необхідна інформація, яку можливо відчути ще одним органом сприйняття.

podval_3

3. Що коїться під будинком - важко описати словами

podval_3.1

podval_3.2

Наразі мешканці будинку підготували претензію, яку планують адресувати в низку інстанцій - місцевому ЖЕКу, голові Шевченківської адміністрації, а також Головному управлінню житлового господарства в Києві. У цьому документі мешканці вимагають вжити термінових заходів щодо усунення наслідків затоплення, а також вимагають системних заходів з ремонту та модернізації каналізаційної системи в будинку.

«Нам не потрібні разові ремонти та відписки під копірку, ми вимагаємо системних дій. У будинку живуть люди, серед яких є діти, інваліди та ветерани ВВВ. Зрештою, ми хочемо домогтися наведення порядку, жити нормально, спати спокійно і бути впевненими в тому, що завтра в наші квартири і підвал знову не потече самі знаєте що», - каже Ірина Добровольська.pretenzija
                                                                                        4. Текст претензії мешканців будинку

Хочеться думати, що цей випадок стане чимось надзвичайним для столиці нашої Батьківщини, але чомусь твердої впевненості в цьому немає...

Валерій Бакус, спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)