Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїУтилізація ТПВКиївське сміття зберігається з порушенням екологічних норм
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Київське сміття зберігається з порушенням екологічних норм

Жоден полігон відходів Київської області не відповідає екологічним та санітарним вимогам, а дві третини – взагалі не паспортизовано.

За результатами проведених прокуратурою Київської області у поточному році перевірок додержання законодавства у сфері поводження з відходами порушено 2 кримінальні справи. Вказані справи розглянуті судами з постановленням обвинувальних вироків. Збитки на суму понад 100 тис грн відшкодовано у повному обсязі під час досудового слідства, - інформує УНН з посиланням на прес-службу прокуратури.

Крім того, на усунення порушень при поводженні з відходами прокуратурою внесено 340 подань, 34 протести, до відповідальності притягнуто 293 посадових осіб, 168 з яких – посадовці контролюючих органів.

За прокурорського втручання до бюджету відшкодовано 1,9 млн грн. До судів заявлено позовів на суму 1,3 млн грн, з яких задоволено позовів на суму  1,2 млн грн.

Водночас процес прогресуючого накопичення промислових та побутових відходів продовжується. Несанкціоновані місця складування відходів знаходяться в кожному населеному пункті. Жоден полігон відходів в області не відповідає екологічним та санітарним вимогам, а дві третини – взагалі не паспортизовано.

Прокурорські перевірки засвідчили, що такий стан зумовлений передусім неналежною роботою та взаємодією органів влади, управління і контролю.

Ураховуючи актуальність зазначеного питання, з метою покращання стану законності у вказаній сфері керівництвом прокуратури області було прийнято рішення винести питання щодо стану законності та правозахисної діяльності у сфері поводження з відходами на території області на міжвідомчу нараду.

За її результатами визначені спільні скоординовані заходи, спрямовані на забезпечення належної взаємодії з питань безпечного поводження з відходами на території області, вчасного виявлення та реагування на факти порушень вказаного законодавства.

 
Коментарі (0)