Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГТеплоенергетикаКоли киянам перерахують плату за тепло
Новини ЖКГ
25 Травня 2018 p.
24 Травня 2018 p.
22 Травня 2018 p.
21 Травня 2018 p.
18 Травня 2018 p.
17 Травня 2018 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


Погода

Коли киянам перерахують плату за тепло

Киянам пояснили, як буде відбуватися перерахунок плати за опалення у разі низької температури у квартирах. Зокрема, при складанні акту-претензії про неналежне надання послуг будуть враховувати результати загального аналізу енергоефективності кімнат.

Мешканцям столиці, у будинках яких не встановлені теплолічильники, пояснили, як відбувається перерахунок плати за тепло у разі надання неналежної якості послуги опалення. 

Зокрема, за інформацією ПАТ Київенерго, кияни мають право на обстеження приміщення комісією задля проведення перерахунку оплати послуги ЦО за таких умов:

1. Постачальником послуги опалення для будинку є «Київенерго»;
2. У приміщенні відсутні квартирні та будинкові засоби обліку тепла;
3. Температура повітря у квартирі менша за 18 °С.

Таким чином, у разі низької температури у житлових приміщеннях потрібно:

- звернутися до одного з центрів обслуговування «Київенерго» та написати заяву про проведення обстеження; 

- у попередньо узгоджений час забезпечити доступ до квартири комісії.

Як йдеться у повідомленні компанії, за допомогою спеціального обладнання фахівцем буде зроблено замір температури приміщення та проведено обстеження задля виявлення причин зниження якості теплоносія. Після цього буде сформовано акт-претензію про неналежне надання послуг. Відповідно до цього документу буде зроблено перерахунок оплати послуги опалення.

Система перерахунку закріплена Постановою Кабміну від 17.02.2010 р. №151. Так, згідно із зазначеною Постановою сума до сплати за централізоване опалення буде знижена на 5% за кожний градус відхилення від 18° C до 12° C у житлових приміщеннях (у наріжних кімнатах — від 20° C до 14° C). При температурі в житлових приміщеннях нижче ніж 12° C плата за ЦО не нараховується (у наріжних кімнатах — нижче ніж 14° C).

Примітно, перерахунок для кожної конкретної квартири проводиться на підставі індивідуальних результатів обстеження. При складанні акту-претензії в тому числі враховуються результати загального аналізу енергоефективності кімнат. Наприклад, якщо у клієнта у квартирі розбиті шибки, перерахунок за послугу опалення не надаватиметься.

Нагадаємо, кияни обманом намагаються домогтися перерахунку тарифу за опалення. Щоб знизити температуру у квартирах до приходу комісії, яка складає акт про неякісне надання послуги, мешканці столиці відкривають вікна.

Ольга Головка
 
Коментарі (0)