Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГТеплоенергетики бояться буму неплатежів
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 
 


 

Теплоенергетики бояться буму неплатежів

Тарифи на тепло для бюджетних організацій та інших споживачів (окрім населення) в Києві зросли на 44% та 20% відповідно. Столичні теплоенергетики б’ють на сполох – це призведе до збільшення заборгованості.

У столиці тарифи на теплову енергію для потреб бюджетних установ з 1 квітня поточного року підвищені на 43,6%, до 799,97 грн/Гкал (без ПДВ), а для потреб інших споживачів (окрім населення) – на 20,3%, до 799,97 грн/Гкал (без ПДВ). Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі «Київенерго».

«Відповідну Постанову №247 від 31 березня 2014 року прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Таким чином, з 1 травня ц. р. ці категорії споживачів отримають нові платіжні документи» - пояснюється у повідомленні.

При цьому зауважується, що тарифи на теплову енергію для житлово-експлуатаційних організацій на потреби населення, для релігійних організацій, для національних творчих спілок та їх регіональних організацій залишилися без змін.

У Нацкомпослуг у свою чергу мотивують, що тарифи на теплову енергію для бюджетних організацій та інших споживачів (окрім населення) скореговані з 1 квітня 2014 року на паливну складову, внаслідок зростання ціни природного газу для потреб теплокомуненерго. За даними комісії, в структурі середнього тарифу на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів вартість газу складає більше 80%. Тому, як заявили в регуляторі, якщо змінюється вартість газу – змінюється й тариф на тепло.

На думку фахівці «Київенерго», така зміна тарифів, без перегляду ключових проблем ЖКГ, впровадження системи адресних цільових дотацій, призведе до неконтрольованого зростання заборгованостей і накопиченню неплатежів по всьому ланцюжку.

Нагадаємо, заборгованість за тепло лише бюджетних організацій станом на 1 квітня ц. р. у Києві складає 798,8 млн грн. За данними «Київенерго», це на 45% перевищує аналогічні показники минулого року.

 
Коментарі (0)