Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїБудівництвоСтоличне житло - ласий шматочок для іногородніх
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Столичне житло - ласий шматочок для іногородніх

Першочергово до програми іпотечного кредитування мають бути залучені об’єкти з високим ступенем готовності.

50% осіб, які приїжджають до Києва з інших міст, хочуть брати участь у програмі пільгового 3% кредитування доступного житла.

Про це у коментарі сказав нардеп, Віце-президент Конфедерації будівельників, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов. 

«У Києві дуже багато робочих місць, компаній, які потребують робочої сили. Також достатньо високою є заробітна плата. Столиця – престижне місто,  науковий центр і зрозуміло, що люди, які стали більш-менш заможними в інших регіонах хочуть відправити своїх дітей сюди вчитися, працювати і жити, тож зрозуміло, що їм вигідно сюди вкладати свої гроші. Якщо судити по наповненості університетів та інших навчальних закладів, то десь половину від загальної кількості становлять студенти з інших міст. Вони проживають як в гуртожитках, так і в зйомних квартирах, і зрозуміло, що їм було б дуже вигідно брати участь у програмі «Доступне житло», - сказав Ігор Лисов.

Читайте також: Доступне житло не для бідних

Окрім цього, серед киян існує середній клас, який, за словами нардепа, може собі дозволити обслуговувати кредит, особливо якщо він базується на пільгових умовах. Щодо впровадження програми державного кредитування у містах, де містобудівна галузь розвивається повільно або не розвивається взагалі, то там «Доступне житло» впроваджене не буде – на нього немає інвесторів.

«Програму іпотечного кредитування «Доступне житло» не буде впроваджено у регіонах, де нічого не будується, адже там немає інвестиційної зацікавленості населення, а отже самим людям вона там не потрібна. До того ж, у таких регіонах житло на вторинному ринку є набагато дешевшим, ніж нове за тими цінами, які затвердив Мінрегіон.  На мою думку, у таких містах треба розвивати позиції соціального житла, щоб утримувати молодь у містах», - зазначив Ігор Лисов.

Аби стимулювати будівництво житла у так званих проблемних регіонах, треба, перш за все, створити нормальні інвестиційні умови.

«Треба затвердити Генплан, особливо пильно звернути увагу на позиції, у яких є певна інвестиційна складова, аби там можна було створювати хороші робочі місця, щоб була екологічна безпека. І от тоді містобудівна галузь буде розвиватися, з'явиться інтерес до придбання житла», - підкреслив нардеп.

Читайте також: Замкнене коло будівельної галузі. Частина 1

Нагадаємо, нещодавно Ігор Лисов зазначав, що забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки.

«Забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки, адже це держзамовлення. Тобто на сьогодні забудовник розуміє, що він отримає гроші на будівництво та може розраховувати на поетапне фінансування», – зазначив парламентарій.

На його думку, першочергово до програми іпотечного кредитування мають бути залучені об’єкти з високим ступенем готовності.

«Насамперед треба звернути увагу на ті об’єкти, які мають високий ступінь готовності. Адже це означає, що вони будуть привабливими для інвестора, тобто населення. Якщо у нас буде комплекс умов – люди, які хочуть і можуть придбати житло, забудовник і держпрограми, тоді будуть перспективи вирішення житлової проблеми», – зазначив Ігор Лисов.

За матеріалами УНН

 
Коментарі (1)
Андрій Осадчий
26 Червня 2012 p. 08:51
Можливо пан Ігор Лисов не знає, але 90% заробітних плат у Києві так званим "іногороднім", які приїхали в Київ працювати, випдачується у конвертах, тобто неофіційно. Це лишає їх можливості довести перед банком свою платлспроможність, оскільки Порядок здешевлення іпотечних кредитів передбачає надання довідок про доходи за останні 6 місяців. Який банк дасть кредит якщо в тебе "темна" заробітна плата?