Рус Укр
ГоловнаПублікаціїАналітика Житлове питання у новому Генплані
Новини ЖКГ
19 Березня 2024 p.
18 Березня 2024 p.
15 Березня 2024 p.
14 Березня 2024 p.
13 Березня 2024 p.
12 Березня 2024 p.
08 Березня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Житлове питання у новому Генплані

За попередніми даними Головного управління статистики столиці, житловий фонд міста на 1 січня 2011 року, становив близько 60 млн кв. м. загальної площі, в тому числі: багатоквартирні будинки - 55 млн 538,7 тис. кв. м

Питання це непросте, якщо врахувати, що на реалізацію всіх положень Генерального плану потрібно, а їх ще десь треба знайти, близько 500 млрд грн тобто близько 30-ти річних бюджетів столиці...

Житловий фонд Києва: що маємо?

За попередніми даними Головного управління статистики столиці, житловий фонд міста на 1 січня 2011 року, становив близько 60 млн кв. м. загальної площі, в тому числі: багатоквартирні будинки - 55 млн 538,7 тис. кв. м (1 млн 20 тис. квартир); блоковані та одноквартирні садибні будинки - 2 млн 781,7 тис. кв. м (22,5 тис. будинків); гуртожитки - 1 млн 634,4 тис. кв. м. Загалом у Києві налічується більше 10 тис. багатоповерхових житлових будинків, зокрема й гуртожитки.

За період 2002-2010 рр. середня забезпеченість житлом підвищилася майже на 10% і склала, приблизно 21,7 кв. м, однак і цей оптимістичний показник, майже в два рази нижче, порівняно із забезпеченістю житлом в містах Західної Європи. Так, наприклад, у Копенгагені (Данія) він становить 44 кв. м на одну людину. Правда, заради справедливості, треба відзначити, що за середньої забезпеченості населення житлом українська столиця обігнала російську столицю.

Житлова забудова в столиці займає 15%, а громадська - близько 6% міської території. Близько 7% території Києва належить водяній поверхні. Слід зазначити, що основні об'єкти в загальній структурі забудови займає все-таки житло.

Чинний Генеральний план передбачав розміщення 72% житла на правому березі Києва, проте 45% житлових будинків було побудовано на лівому березі столиці. При цьому там проживає 36% жителів міста і всього 14% робочих місць знаходяться в районах Лівого берега.

Киян стає більше

За даними державної статистики, за період 2002-2009 рр. чисельність населення столиці, а це основний показник у розвитку міста, зросла на 157 тис. і сьогодні в Києві проживає 2 млн 724 тис. чоловік.

Інститут демографії АН України дає інші дані: постійне населення Києва становить 3 млн 147 тис. осіб, а з урахуванням денного перебування - 3 млн 490 тис. чоловік. За прогнозами цього інституту до 2025 року постійне населення столиці складе 3 млн 300 тис. осіб, а фактичне - 3 млн 800 тис. чоловік. З урахуванням відрядників і гостей, загальна кількість населення в місті складе 4 млн 200 тис. чоловік. Крім цього в приміській зоні буде проживати близько 1 млн жителів.

Житло буде будуватися

На думку Василя Присяжнюка, першого заступника директора комунального підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут генерального плану Києва» граничний резерв житлового будівництва на території столиці до 2025 р. складає 45 млн кв. м.

Сергій Броневицький, директор комунального підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут генерального плану Києва», зазначає, що в існуючих межах міста новий Генплан передбачає можливість будівництва до 2025 року 28 млн кв. м. житла.

Території, на яких планується будівництво прораховані з точки зору техніко-економічних показників. При цьому основний акцент зроблений на нових територіях. Це Осокорки Південні і Центральні, територія північніше Оболоні, Пущі-Водиці ... Окрім нових територій, житло, а це 6-7 млн ​​кв. м, буде будуватися за рахунок реновації п'ятиповерхової забудови, близько 1,5 млн кв. м. житла буде побудовано на територіях спеціального призначення, на яких раніше розміщувалися військові частини.

Житло буде зводитися і за рахунок часткового ущільнення існуючої забудови. Але це буде тільки там, де санітарні та протипожежні розриви дозволяють зробити це і тільки там, де немає зелених насаджень.

У приміській зоні Києва передбачено будівництво 20 млн кв. м. житла і це, в основному, близько 76% - буде малоповерхове будівництво.

Яка буде динаміка будівництва житла - залежить від багатьох чинників, - говорить Сергій Броневицький, - у тому числі й економічної ситуації, активності інвесторів на столичному будівельному ринку. Багато чого буде залежати і від загального інвестиційного клімату. Пов'язано це з тим, що близько 90% із запланованого житла буде будуватися за рахунок інвестиційних коштів.

Новий Генплан передбачає будівництво і так званого соціального або бюджетного житла. Але обсяг цього будівництва незначний: до 2025 року подібного житла в Києві буде побудовано всього 3 млн кв. м.

При стабілізації ситуації на столичному будівельному ринку, планується щорічно здавати до 2,5 млн кв. м житла, у тому числі 200 тис. кв. м - соціального. При цьому для вирішення житлової проблеми на довгостроковий період і забезпечення населення доступним, якісним і комфортним житлом проект Генерального плану розвитку Києва і його приміської зони на період до 2025 року передбачає підвищення інвестиційної привабливості та конкуренції в будівельній галузі, стимулювання будівництва житла класу економ і доступного житла.

Важливе місце відводиться розробці та впровадженню ефективного механізму фінансування житлового будівництва та створення правових, економічних, організаційних умов для збільшення обсягів житлового будівництва, реконструкції, ремонту та комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду.

Крім цього, проект Генплану передбачає створення нових типів житлових будинків з гнучкою конструктивною схемою, з урахуванням потреб різних демографічних груп і різних за складом сімей, використання перших поверхів житлових будинків для маломобільних груп населення та осіб із спеціальними потребами.

Особливе значення для вирішення житлового питання буде мати і такий фактор у новому Генплані, як формування, за рахунок будівництва нових і реконструйованих будинків, комунального фонду соціального і доступного житла, яке безкоштовно або на пільгових умовах надаватиметься в оренду малозабезпеченим громадянам та тим, які потребують допомоги.

Правда все будівництво, в тому числі і житлове, відбуватиметься без розширення меж Києва. На сьогоднішній день територія столиці становить 84 тис. га.

Микола Бойко, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)