Рус Укр
ГоловнаПублікаціїАналітика Київ до зими готовий... на папері. А насправді?
Новини ЖКГ
18 Березня 2024 p.
15 Березня 2024 p.
14 Березня 2024 p.
13 Березня 2024 p.
12 Березня 2024 p.
08 Березня 2024 p.
06 Березня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Київ до зими готовий... на папері. А насправді?

враховуючи, що всі об'єкти мали бути підключені максимум до 16 жовтня – то тиждень для тепловиків обіцяв бути «гаряченьким».

На початку жовтня свою роботу щодо підготовки Києва до опалювального періоду столична теплопостачальна компанія ПАТ «Київенерго» оперативно відзначила на сторінках власного сайту: «станом на 6:00 6 жовтня, теплом забезпечені майже 190 споживачів – 11 пологових будинків, 144 дитячих садочки і 28 медичних закладів стаціонарного типу». В цілому мають бути забезпечені теплом 16 197 об'єктів (лікарні, дитсадки, навчальні заклади, житлові та адміністративні будинки).

До вечора 10 жовтня вже опалювалися 899 з 16 197 об'єктів – малувато... А враховуючи, що всі об'єкти мали бути підключені максимум до 16 жовтня – то тиждень для тепловиків обіцяв бути «гаряченьким». Хоча навіть приблизні арифметичні підрахунки показували, що завершення робіт відносно початку опалювального сезону може розтягнутися як мінімум до двадцятих чисел жовтня.

Осінні каламбури у районах
Якщо простежити часові зміни у стані підготовленості районів Києва до зими, то спостерігаються цікаві тенденції. Враження таке, що або керівники навіть не уявляють реального стану речей, або вперто його ігнорують. Дані змінюються в часі, як і температурний режим – але не у бік вищих показників. Не дивно, що пересічні громадяни незадоволені роботою владних структур.

Ще 15 вересня під головуванням Президента України Віктора Януковича на засіданні Ради регіонів зазначалося, що фінансування Солом'янського району міста Києва на підготовку до опалювального сезону, яке визначено розпорядженням КМДА від 30.05.2011 року № 847 (передбачає 11,8 млн грн) відсутнє, а відповідно не виконуються і заплановані роботи. Однак це не понизило показників загальної готовності до зими.

На колегії КМДА, що відбулася 16 вересня, Олександр Попов отримав аж занадто непозитивні результати підготовки до зими – показники Святошинського району були меншими за 5%, але омріяного п'ятивідсоткового рубежу «досягла» Дарницька РДА у питанні підготовки шкіл до зими. У той же час заступник голови райдержадміністрації Василь Пінчук стверджував, що готовність району складає 74% в цілому.

Дніпровський район підготувався на 98,9% - 1260 будинкам з 1273 було видано паспорти готовності до зими. З таким же показником у вересні виступив і Оболонський район – тут не лише паспортизували більшість будинків, але й устигли відремонтувати котельні. За даними на 14 жовтня – готовність до зими стовідсоткова, і проблем немає.

Проте майже стовідсотковою готовністю заспокоїв своїх жителів у вересні Печерськ, хоча район немолодий, і в ньому переважають будинки старої забудови. Жовтневі підсумки це лише підтвердили – тут не лише і покрівлі, і фасади відремонтували, до інженерних мереж і теплопунктів руки теж дійшли, ще й на інші необхідні роботи ресурсів вистачило. Районні комунальники вчасно завершили роботи з промивки внутрішньобудинкових мереж і заповнили їх спеціально підготовленою водою, отримали акти та паспорти готовності будинків до роботи в опалювальний період. Станом на 18:00 17 жовтня 2011 р. до теплоносія підключили 99,55 % будинків.

Не пас задніх і Шевченківський район – тут створили оперативний штаб по підготовці до опалювального сезону. І на середину вересня встигли підготувати 75% житлових будинків, 72% навчальних установ і 83% лікувально-профілактичних закладів. А вже 11 жовтня на апаратній нараді у Голови Шевченківської РДА його заступник Олександр Малихін доповів, що до тепла підключено всі дитячі дошкільні заклади, майже всі школи, заклади культури та охорони здоров'я. А до 13 жовтня 2011 року згідно з графіком теплими стануть батареї в житлових будинках району.

А от у Деснянському районі з підготовкою до зими не поспішали – розпочали її із запізненням чи не на два місяці, але на майже стовідсотковий рівень готовності на середину вересня вийшли. Дивно, якщо врахувати стан зношеності мереж, але хтозна – можливо проведені роботи все-таки забезпечать тепло жителям району на всю зиму.

За даними Подільської РДА станом на 14 жовтня теплоносій отримали всі об'єкти. А от керівництво Голосіївського району не афішує стан підготовки до зими – отже ми ще побачимо, чому дорівнюють їхні «сто відсотків» готовності уже під час вирішення поточних зимових проблем.

Варто віддати належне Святошинському району – тутешні управлінці не лише оперативно інформують жителів про стан речей зі сторінок офіційного сайту, але й комунальники тут запрацювали, як ніде. Отримавши на колегії від О. Попова «на горіхи», чиновники району менш ніж за тиждень вийшли у ряди рекордсменів. Уже 22 вересня на колегії РДА в.о. начальника управління житлово-комунального господарства Іван Богословець повідомив, що вже готові: заклади освіти, медицини, культурно-освітні заклади, заклади управління праці та соціального захисту населення – на 100 %, житлові будинки – на 98,4%, відомчі будинки та гуртожитки – на 84%.

Працювали комунальники протягом вересня, як то кажуть, не покладаючи рук. Поліпшуючи благоустрій жителів, не забували і про статистичні дані. Хоча при максимальних показниках підготовленості, ніхто не звітував про повну заміну аварійних вузлів на тепломережах міста, а отже – про якість виконаних робіт можна лише здогадуватися. На 27 вересня перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак лише оперував даними про те, що вже 11 тисяч житлових будинків на 99% готові до початку нового опалювального сезону. Як не дивно, але 1% неготовності до зими вміщує майже 80% відсутності теплолічильників у будинках і понад 90% відсутності квартирних лічильників.

Нажаль, на кінець вересня міські жителі менше аніж чиновники були впевнені у готовності Києва до зустрічі холодів. Скарги на роботу комунальників до служби допомоги киянам Call-centre 15-59 надходили регулярно. У середньому по районах на проблеми з гарячим водопостачанням та централізованим опаленням було подано скарг з понад 4200 адрес (це не враховуючи проблем утеплення будинків і ремонту покрівель), а у співвідношенні до загальної кількості будівель, які мають бути підключені до тепла, це близько 26%.

Старі труби не обдуриш
Фактично з початком підключення будинків до опалення стартував марафон «А кому вже тепло?».

Показники 98%-ї готовності, на превеликий жаль, почали давати тріщини... Уже 11 жовтня (при підключених 2493 будинках) на 29 об'єктах було виявлено необхідність проведення ремонтних робіт внаслідок аварій – 1-2 % непідготовленості дали про себе знати уже в перші дні підключення.

Ці, здавалося б, незначні відсотки забрали спокій комунальників. Деснянський і Дніпровський райони, виявилося, мають проблеми зі шкільними тепломережами, Святошинський, Оболонський та Шевченківський зазнали труднощів із котельнями. Разом з тим Оболонь і Печерськ підвели у статистиці медичні заклади.

Виявляється, представники Деснянського району домовилися з «Київенерго» ввімкнути таки опалення до 20 жовтня. Графік у них свій, узгоджений, хоча на 1 жовтня вони йшли в ногу з усіма. Раніше не зможуть – підвели підрядники, яким не вистачило часу оформити документацію на проведення капітальних ремонтів тепломережі, а відтак жителі 19 будинків будуть мерзнути, змушуючи мерзнути і співробітників КМДА, яким тепло обіцяли ввімкнути в останню чергу.

Не співпала статистика і у Святошинському районі, який на кінець вересня вийшов на фінішну пряму по підготовці до зими. «На 10 жовтня з 57 дитячих дошкільних установ тепло пішло в 53 садочки. Із 46 загальноосвітніх шкіл обігріваються вже 35, решта усувають незначні проблеми. Мають тепло також усі 7 лікувальних закладів району. Із 735 житлових будинків, які перебувають у комунальній власності району, уже підключено 61, заплановано на найближчий час 125 будинків», – звітував в.о. начальника управління житлово-комунального господарства Святошинської РДА Іван Богословець.

Можливо, ми помиляємося, але 281 об'єкт із 845 – ну ніяк не виходить понад 90%.

Але винною у такій ситуації дуже часто виявляється бюрократія і тіньові схеми розподілу майна... От, наприклад, віддали комерційні структурі третій поверх лікарні, а власника цієї структури у потрібний час відшукати не можуть – через те і мерзнуть усі хворі без тепла. Проводять ремонт у лікарні, будівля підключення не потребує, а статистику псує. Продали будівлю амбулаторії – судові тяганини не дозволяють вчасно знайти «крайнього», а як же його підключити? Потрібно чекати. А головне – виконали вчора підключення, і хтозна чому очільнику КМДА дані не дійшли – чи то в пробку потрапили, чи у колекторі відкритому загубилися. Та й жителі самі винні – виявляється, у Дніпровському та Оболонському районах голови ОСББ та ЖБК, економлячи гроші, просто не подаються заявки на підключення до тепла, а без заявок – і роботи не стартують.

Неоднозначна ситуація склалася у Дніпровському районі – здавалося б, вирішили розселити аварійні будівлі, що на Соцмістечку. Згідно з розпорядженням КМДА №850 від 24.05.2004 року, дані об'єкти підлягають реконструкції зі знесенням та переселенням мешканців в інші квартири. Ці квартири зобов'язане надати головне управління житлового забезпечення КМДА. Втім фінансування немає. Ще не всі мешканці відселені і будуть зимувати в цих квартирах відповідно. Ось і погана статистика, ось і отримують «на горіхи» місцеві керівники, а до зими не можна не готуватися, тому що у іншому випадку доведеться знову-таки виправдовуватися, але тепер уже відповідаючи на запитання: а чому ви це не зробили?

З початку підключення виявили буквально 3-4 поточні пошкодження (розрив труби, повітряні пробки в системі), усунення яких не надто затримує рівномірну подачу теплопостачання. Ліквідовуються такі недоліки швидко. На сьогодні район підключений на 100%.

Що ж у результаті? Напередодні офіційної дати старту опалювального сезону – 15 жовтня, на 8 годину ранку у Києві було підключено 71,2% будинків. На третій день опалювального сезону і на Оболоні батареї ледь теплі, і Святошин ще морозить людей, та й Солом'янка окремі будинки лише від сьогодні починає обігрівати. От вам і статистика «ста відсотків»...

І це Київ, на який уся країна орієнтується. Якщо навіть у столиці немає порядку, то мешканцям регіонів точно не позаздриш...

Оксана Бойко, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)