Рус Укр
ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГКМДА визнала втрату контролю над якістю ЖКП
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

Погода

КМДА визнала втрату контролю над якістю ЖКП

У Київській міській державній адміністрації визнали, що не можуть вплинути на якість надання житлово-комунальних послуг. Посадовці виправдовуються, мовляв, сьогодні на законодавчому рівні відсутні фактичні важелі управління.

Місцева влада не має фактичних важелів впливу на надавачів житлово-комунальних послуг. На цьому наголосив під час круглого столу заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Київської міської державної адміністрації Іван Пастухов.

«У діючому законодавстві система контролю (за якістю надання житлово-комунальних послуг – ред.) відступає усе далі і далі в тінь. Фактичних важелів впливу на надавача послуг у галузі ЖКГ у місцевої влади наразі немає» - зазначив він.

До цього, за словами посадовців, призвело знищення контролюючих органів у галузі житлово-комунального господарства, яке відбулося паралельно із запровадженням ринкових механізмів.

Читайте також: Колективні судові позови «роздягнуть» комунальні підприємства

«Запровадження ринкових механізмів у нашій країні було зроблено паралельно зі знищенням контролюючих органів. Сьогодні немає ні інспекції з житлово-комунальних послуг, ні державної інспекції з контролю за цінами. Декларативно записано, що органи місцевого самоврядування мають право контролю, але в КМДА немає ні штату, ні повноважень і проконтролювати якість надання житлово-комунальних послуг дуже проблематично» - підкреслив начальник Головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбінський.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, невдовзі кияни платитимуть за тепло більше. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має намір переглянути для ПАТ «Київенерго» тарифи на теплову енергію для потреб населення.

 
Коментарі (0)