Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїУтилізація ТПВВирішити проблему ТПВ можна лише за допомогою переробки
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

  

  

Вирішити проблему ТПВ можна лише за допомогою переробки

Зараз велика частина полігонів ТПВ не відповідає екологічним вимогам, а близько 25% з них перевантажені

Питання поводження з твердими побутовими відходами залишаються одними з найгостріших для України. Депутат Київської міськради VIII скликання Костянтин Яловий на своїй сторінці в Facebook призвів показові цифри "сміттєвої" проблеми і висловив свою думку щодо вирішення проблеми ТПВ в Україні. За його словами, в 2020 році Україна створила більше 462 мільйонів тонн відходів. Більшість з них - відходи добувної промисловості (79,5%) і металургії (6%). Але основну проблему становлять тверді побутові відходи (ТПВ), які щорічно в країні утворюється від 10 до 13 млн тонн. Приблизно 1-2% від цього обсягу спалюють, 4,5% потрапляє на переробку, а більше 90% побутового сміття вивозять на сміттєзвалища.

"З них законні близько 5,5 тис. Сміттєзвалищ. Це офіційні полігони для накопичення твердих побутових відходів, які повинні охоронятися і передбачають контроль стану навколишнього середовища. Ще від 33 до 40 тис. Звалищ - незаконні і неконтрольовані", - повідомив депутат. Він також зазначив, що склад ТПВ є багатокомпонентним. Це побутове сміття домогосподарств, соціальної сфери, установ та підприємств, вуличне сміття, не завжди знешкоджені медичні відходи, будівельне сміття. Крім того, що ця купа займає велику площу (тільки офіційні звалища ТПВ - 8,5 тис. Гектарів), звалища надають непоправної шкоди навколишньому середовищу через забруднення отруйними речовинами повітря, грунту і підземних вод, а отже - здоров'ю людей. Велика частина полігонів ТПВ не відповідає екологічним вимогам, а близько 25% перевантажені - їх вже давно пора закрити і рекультивувати.

"Проблему можна вирішити, якщо почати переробку сміття. Але поки в Україні не існує жодного сміттєпереробного комплексу, це питання буде залишатися риторичним. Для порівняння тільки в Парижі працює три величезних сміттєпереробних заводи. В даний час в Україні все ніяк не можуть добудувати один сміттєпереробний завод в Харкові. Ще два - тільки збираються будувати у Львові і Житомирі. Поки це питання не буде вирішене, небезпечні відходи будуть продовжувати накопичуватися і забруднювати українську навколишнє середовище ", - зазначив Яловий.

 

 

 
Коментарі (0)