Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоЗабудовникам Києва додають зобов'язань
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Забудовникам Києва додають зобов'язань

Парламент має намір посилити відповідальність забудовників житлових об'єктів щодо їх участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури столиці

Такі норми передбачені в законопроекті № 11317, яким планується внести зміни в закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Зокрема, документом пропонується ввести для будівельних компаній, що займаються житловою та комерційною забудовою міста, граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на рівні 30% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових приміщень і 20% - для житлових будинків.

Варто відзначити, що забудовники і зараз сплачують внески на будівництво та розвиток інфраструктури. Згідно з чинним законом, їх пайова участь становить 10% вартості нежитлового об'єкта і 4% - при зведенні багатоквартирного житлового будинку.

Необхідність збільшити частку відповідальності забудовників у столиці автор законопроекту, народний депутат Кирило Куликов (фракція «НУ-НС») пояснює тим, що темпи розвитку інфраструктури значно відстають від темпів будівництва житла у Києві. «Для забудовників надзвичайно вигідно зводити житло в столиці, оскільки на нього високий попит і вартість. Але при цьому в деяких мікрорайонах інфраструктура фактично відсутня. В результаті страждають мешканці міста, - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту. - Підвищення граничного розміру пайової участі дозволить Київській міськраді підвищити темпи заміни застарілої та будівництва нової інфраструктури Київа».

Марія Цатурян

 
Коментарі (0)